Crescendo

Crescendo https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191896/bmid_nora-greyova-crescendo-voV-191896.jpg 4 1112 137

Nora Greyová série

Zavržený série

2. díl

(pokračování světového bestselleru Zavržený) Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví stále víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní Marcií Millarovou. Nebýt Patchova nepochopitelného jednání, Nora by Scotta Parnella, starého rodinného přítele, který se přestěhoval zpátky do města, sotva vzala na vědomí. Jenže Noru ke Scottovi začne cosi přitahovat – navzdory pocitům, které ji varují, že Scott před ní zřejmě skrývá nějaké tajemství. Noru navíc celou dobu pronásledují obrazy jejího zavražděného otce. Začne se zajímat, zda její původ nemá něco společného s jeho smrtí, a následkem toho jí hrozí stále větší a větší nebezpečí. Nora se zoufale snaží zjistit, co se vlastně v minulosti stalo, ale možná že některé události je lepší nechat spát, protože pravda může zničit vše – a všechny, kterým Nora věří a které má ráda.... celý text

little-dream
20.04.2015 5 z 5

Druhé díly většinou nebývají nic moc, ale u téhle série to nehrozí :)
Crescendo mě bavilo stejně jako první díl ♥
Zamilovala jsem si i Scotta, i když mě ze začátku štval. :D
5 hvězdiček si knížka zaslouží :)

Laughtubbe
15.04.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná.Výstižný název.Od začátku knihy to bylo celkem klidné ale ke konci se to stupňovalo.Přečíst si tuto knihu,stejně jako celou serii, byl a vždy bude zážitek.Mohu jen doporučit.

Beerushka
04.04.2015

tenhle dil se mi z cele serie libil nejvice

katerinad
11.02.2015 3 z 5

Oproti prvnímu dílu se tenhle nějak pořád táhne v nic neříkajících událostech, stálé Nořiny myšlenky, které nikam nevedou ve většině případů. Vee - nejlepší kamarádka, která dostala trochu víc prostoru - shledávám ji velice nepříjemnou. Konec knihy se konečně dostal do mezí prvního dílu, což ho trochu zachránilo.

Kyta
06.02.2015 3 z 5

Crescendo je o dost slabší než díl předchozí. Směr, jakým se dějová linie ubírala, byl nečekaný a nejspíš právě proto jsem pocítila nad knihou jisté zklamání. Nelíbilo se mi chování a jednání jednotlivých postav, obzvlášť Patchovo. Docela mě to udivovalo, jelikož v Zavrženém se mi jevil jako jeden z těch sympatických a oblíbených hlavních hrdinů; tady se to ale bohužel obrátilo. Nechápala jsem jeho chování vůči Noře; ta záležitost s Marcií mi přišla uhozená a nelogická. Další věc, která mi na knize dost vadila, bylo to, jak se vždy v největší nouzi, a když to bylo nejvíc potřeba, objevila na scéně nějaká postava... Kdyby to bylo jednou dvakrát, v pořádku, jenže tady to přišlo moc nápadné... Děj celkově byl dobrý; na konci oceníte, do jakých podrobností je to promyšlené.
Díky závěru, který vše záporné vynahradil, jsem chtěla dát hvězdiček víc, ale když si to tak zpětně přehrávám, 3* jsou tak akorát.

No... Abych to shrnula: čekala jsem něco víc. Teda hlavně přes fakt, že je to tak vyhlášená série.

vikimi
28.01.2015 3 z 5

Něco se mi moc líbilo, jiné pasáže mi opět přišly ošizené. Jinak oslovení "andílku" se mi strašně moc líbí :)
Určitě se těším na zbylé 2 díly :) Patch je prostě super, i když jsem ho v tomhle díle moc nechápala! Nevím, proč se tak zastával Marcii a také mám trošku zmatek v Hankovi a Černé ruce :/

Jájuška
18.01.2015 4 z 5

2.díl a nezklamalo jsem velice nadšená těším se na další díl

Red-haired
01.01.2015 4 z 5

Druhý díl se mi na rozdíl od většiny vůbec slabší nezdál, právě naopak. Nora zde byla tvrdohlavá, ale aspoň si stála za svým, a bylo zajímavé pozorovat, jak nečekaně se děj vyvíjí. Nemusím mít v knize šťastný a bezproblémový vztah až navěky, něco se přece pokazit muselo, když to má 4 díly. Dokonce jsem byla na konci i překvapená, takže velký úspěch.

ivzu77
09.11.2014 4 z 5

Druhý díl série o Noře a Patchovi se čtenářům zdál stejně jako mně trochu slabší, ale myslím si, že to bylo asi proto, že se v něm dále nerozvíjel zamilovaný vztah mezi Noru a Patchem. Kniha jinak byla velice čtivě napsaná, zvládne se za pár hodin. Ale přece všichni věříme, že ti dva spolu budou ??? Ne????
Hned sahám po třetím díle.....

Lentilka2
12.09.2014 4 z 5

Musím souhlasit s Ankavi. Občas jsem si připadala, zda mi někde nechybí tak 10 stran v knize, jak jsem byla zmatená. :D ale konec to vše vyjasnil.... Jinak je tato série skvělá :)

Ankavi
11.09.2014 4 z 5

Po skvělém prvním dílu jsem byla malinko zklamána, nicméně kniha odkrývá další a další pohnutky Nory, kterým jsem sice občas úplně nerozuměla, ale závěr vše napravil :-)

Annie G.
06.09.2014

Celá tato série je úžasná, i když se hlavní hrdinka (hlavně v tomto díle) někdy chová strašně hloupě. Tento díl se mi asi líbil nejméně, ale tato série za to stála :)

Ivy
03.09.2014 4 z 5

Při posledních stránkách předchozího dílu by jste opravdu nečekaly, že se příběh bude ubírat tímhle směrem - proto ten šok a zklamání. Šťastně a navěky jim tedy nevydrží dlouho. Chci tím říct, že Nora byla opravdu v pohodě a ona se s ním rozejde, jako vážně? Tím mi občas lezla na nervy. Panebože! Vždyť se s Patchem rozešla tak ať nedolejzá. Kdyby to spisovatelka aspoň napsala tak že je Nora s Patchem proti celému světu, ale ona si vymyslí tu nejvíc neočekávanou kravinu.
Po začátku kdy nic nedává smysl, přes pokračování, které vám hledání logiky moc nepomůže to vylepšil konec, který všechno vysvětlí a Nora s Patchem si konečně můžou zase padnou okolo krku? Samozřejmě, že ne. Hned to musí totiž překazit Nořina biologický tatík, jemuž patří poslední věta v knize s příslibem její smrti. Ha, šílená to rodinka. Takže když už nic jiného aspoň se spisovatelce podařilo vyvolat ve mě zvědavost a samozřejmě si nedám pokoj dokud nedočtu další díl.

RosMeggie
12.08.2014 4 z 5

Další superový díl... ALE o hooodně slabší jako první, pak ale nastal ten konec... a ten konec to o dost zlepšil... vůbec jsem to nečekala... Fakt vůbec... Ještě teď jsem z toho vedle (jak ta jedle... :D)...
Další věc bylo chování Nory a Patche a vlastně skoro všech hrdinů, které bylo někdy docela zvláštní... Někdy jsem byla až zmatená... Ale i přes tyto "drobné" chybičky to byl žůžo díl...

P.S. Všem, kteří tuhle knihu milují se omlouvám, ale tento díl si mých 5* nezaslouží...

Mějte se hezky
- Rose

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Velmi zajímavá: Doporučuju!

Makyta
31.07.2014 3 z 5

Dvojka je oproti jedničce trošku slabší, ale uvidíme jaká bude Finále..

Nelly
28.07.2014 2 z 5

Oproti prvnímu dílu o moc slabší, chyběla tomu šťáva. A ten příšerný překlad! Ubírá to strašně moc na čtivosti knihy. Překladatel snad vůbec nezná zájmeno svůj a to nemluvím o "dědečkových hodinách" (skříňové hodiny). Nemám ráda rozečtené knihy, takže dávám sérii ještě šanci. V námětu je skrytý potenciál, tak uvidíme, co z něho autorka vytěžila...

Anna Žišková
20.07.2014 3 z 5

Dost slabý , když zhodnotím první a druhý díl :)

Anne Leyyd
20.07.2014 3 z 5

Jakkoliv má Crescendo úderný název, představuje pro mě NEJSLABŠÍ DÍL této série. Pokud se na sérii Zavržený chystáte, počítejte s tím, že tento díl budete číst a skřípat zuby, takže se obrňte trpělivostí. I Fitzpatrick se někdy sekne.

Nořiny trhlo-hystericko-žárlivecké výstupy, Patchova bezpředmětná vyhýbavost a tajnůstkářství jsou příběhu na obtíž a ubírají mu na kvalitě. Konec ale vaše trápení krásně vynahradí, takže vytrvejte! Máte-li tuto sérii rádi, přetrpte to a vězte, že následující díl už stojí za to! ;-)

SindyEM
14.07.2014 4 z 5

Síce som sa musela začiatkom knihy prekúsať, kniha sa mi páčila. Určite slabšia než prvý diel, ale niečo mi našepkáva, že ostatné knihy budú lepšie (je to taký New Moon tejto série)...autorka však nesklamala, stále napätie, tajomstvá a všetko, čo hľadáte v knihách podobného žánru.. a koniec,ktorý vás zas raz donúti siahnuť po ďalšej knihe zo série. :)

vraždy láska andělé

Becca Fitzpatrick