Zavraždění Margaret Thatcherové ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tento povídkový soubor uznávané a oceňované autorky vyvolal v Británii skandál – jedná se sice o sbírku textů vesměs publikovaných časopisecky, ale titulní povídka vyšla v tomto souboru poprvé. Mantelová se za znevážení britské ikony dočkala nevybíravých útoků, jenomže kritici jako by nebrali na vědomí, že v povídce se sice objevuje Margaret Thatcherová a míří se na ni puškou, ale že Mantelové jde o něco jiného – popsat křehkou vazbu mezi nesourodými hrdiny povídky. Křehké pouto mezi lidmi, důvěrnost, která se někdy přiblíží k lásce, ale může se snadno rozplynout, je ostatně společným tématem všech povídek tohoto souboru, byť se odehrávají na rozličných místech a mezi rozličnými aktéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293906/zavrazdeni-margaret-thatcherove-E7r-293906.jpg 3.712
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno (ekniha), Argo
Orig. název

The Assassination of Margaret Thatcher, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Zavraždění Margaret Thatcherové

Belatris
31.05.2017

Každý čtenář, který někdy přečetl sbírku povídek, ví, jak obtížné je posoudit knihu jako celek. Autorka variuje několik témat, ovšem pokaždé je promíchá s dalšími ingrediencemi tak jemně, že tón výsledného příběhu je vždy zcela odlišný od předchozích. Často jde o mezilidské vztahy a v mnohých povídkách přímo vztahy v rodině. Postavy žen konfrontované s postoji manželů, dětí nebo rodičů potkáváme v situacích, kdy se pro ně něco zásadního mění. Styl je ale úplně jiný než např. u Raye Bradburyho (když pomineme žánr a podíváme se čistě na budování děje a sílu závěrečné pointy). Autorka vše popisuje jemně, nedramaticky... Jde o autentický a všední proces uvědomění, který může dojít konce až dávno poté, co čtenář povídku dočte a přejde k další.
Celkově hodně zvláštní čtenářský zážitek, podobný typ povídek jsem ještě nečetla. Jsem zvědavá, jak zapůsobí při opakovaném čtení za nějaký čas.

Doporučujeme

Temné vody
Temné vody
Neobvyklý typ
Neobvyklý typ
Zeď vzpomínek
Zeď vzpomínek
Horečka
Horečka

Štítky

anglická literatura

Autor a jeho další knihy

Hilary Mantel
britská, 1952

Kniha Zavraždění Margaret Thatcherové je v

Přečtených16x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce8x
Chystám se číst9x
Chci si koupit3x