Zavraždění Margaret Thatcherové ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Tento povídkový soubor uznávané a oceňované autorky vyvolal v Británii skandál – jedná se sice o sbírku textů vesměs publikovaných časopisecky, ale titulní povídka vyšla v tomto souboru poprvé. Mantelová se za znevážení britské ikony dočkala nevybíravých útoků, jenomže kritici jako by nebrali na vědomí, že v povídce se sice objevuje Margaret Thatcherová a míří se na ni puškou, ale že Mantelové jde o něco jiného – popsat křehkou vazbu mezi nesourodými hrdiny povídky. Křehké pouto mezi lidmi, důvěrnost, která se někdy přiblíží k lásce, ale může se snadno rozplynout, je ostatně společným tématem všech povídek tohoto souboru, byť se odehrávají na rozličných místech a mezi rozličnými aktéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293906/zavrazdeni-margaret-thatcherove-E7r-293906.jpg 3.712
Orig. název:

The Assassination of Margaret Thatcher (2014)

Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno: (ekniha), Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Belatris
31.05.2017

Každý čtenář, který někdy přečetl sbírku povídek, ví, jak obtížné je posoudit knihu jako celek. Autorka variuje několik témat, ovšem pokaždé je promíchá s dalšími ingrediencemi tak jemně, že tón výsledného příběhu je vždy zcela odlišný od předchozích. Často jde o mezilidské vztahy a v mnohých povídkách přímo vztahy v rodině. Postavy žen konfrontované s postoji manželů, dětí nebo rodičů potkáváme v situacích, kdy se pro ně něco zásadního mění. Styl je ale úplně jiný než např. u Raye Bradburyho (když pomineme žánr a podíváme se čistě na budování děje a sílu závěrečné pointy). Autorka vše popisuje jemně, nedramaticky... Jde o autentický a všední proces uvědomění, který může dojít konce až dávno poté, co čtenář povídku dočte a přejde k další.
Celkově hodně zvláštní čtenářský zážitek, podobný typ povídek jsem ještě nečetla. Jsem zvědavá, jak zapůsobí při opakovaném čtení za nějaký čas.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

anglická literatura

Autor a jeho další knihy

Hilary Mantel

Hilary Mantel
britská, 1952

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x