Zavraždění Margaret Thatcherové ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Tento povídkový soubor uznávané a oceňované autorky vyvolal v Británii skandál – jedná se sice o sbírku textů vesměs publikovaných časopisecky, ale titulní povídka vyšla v tomto souboru poprvé. Mantelová se za znevážení britské ikony dočkala nevybíravých útoků, jenomže kritici jako by nebrali na vědomí, že v povídce se sice objevuje Margaret Thatcherová a míří se na ni puškou, ale že Mantelové jde o něco jiného – popsat křehkou vazbu mezi nesourodými hrdiny povídky. Křehké pouto mezi lidmi, důvěrnost, která se někdy přiblíží k lásce, ale může se snadno rozplynout, je ostatně společným tématem všech povídek tohoto souboru, byť se odehrávají na rozličných místech a mezi rozličnými aktéry....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293906/big_zavrazdeni-margaret-thatcherove-1OV-293906.jpg 3.919
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: (ekniha), Argo
Originální název:

The Assassination of Margaret Thatcher, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zavraždění Margaret Thatcherové

Greenfingers
14.02.2022

Kolekce povídek od uznávané autorky, která prokázala, že "umí" nejenom historické romány o tisícovce stran, ale i kratičké příběhy ze současnosti nebo nedávné minulosti.

Belatris
31.05.2017

Každý čtenář, který někdy přečetl sbírku povídek, ví, jak obtížné je posoudit knihu jako celek. Autorka variuje několik témat, ovšem pokaždé je promíchá s dalšími ingrediencemi tak jemně, že tón výsledného příběhu je vždy zcela odlišný od předchozích. Často jde o mezilidské vztahy a v mnohých povídkách přímo vztahy v rodině. Postavy žen konfrontované s postoji manželů, dětí nebo rodičů potkáváme v situacích, kdy se pro ně něco zásadního mění. Styl je ale úplně jiný než např. u Raye Bradburyho (když pomineme žánr a podíváme se čistě na budování děje a sílu závěrečné pointy). Autorka vše popisuje jemně, nedramaticky... Jde o autentický a všední proces uvědomění, který může dojít konce až dávno poté, co čtenář povídku dočte a přejde k další.
Celkově hodně zvláštní čtenářský zážitek, podobný typ povídek jsem ještě nečetla. Jsem zvědavá, jak zapůsobí při opakovaném čtení za nějaký čas.