Zavraždění králové

Zavraždění králové https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72347/bmid_zavrazdeni-kralove-BK3-72347.jpg 3 7 4

Tragickou smrtí zahynulo mnoho panovníků - od Julia Caesara po cara MIkuláše II., od Jindřicha IV. po Alžbětu Rakouskou (známou jako Sissi). Někteří z nich silně podnítili lidovou představivost a probudili u širokého publika přímo vášnivé zaujetí. Dvanácti králi, zavražděnými dýkou, jedem, sekyrou nebo popravčí četou, se zevrubně zabývá Philippe Delorme. Ve své knize, napsané poutavým a výstižným stylem, umožnil čtenáři s pohnutím spoluprožívat velká historická dramata hodinu za hodinou.... celý text

Anjin
04.07.2020 3 z 5

Z velké část spíš než historie jde o historická fakta, pospojovaná a okořeněná autorovou fantasií. Je zjevné, že má velmi rád monarchii, ba nebál bych se ho označit za royalistu. Což je velké plus. Na druhé straně, je zde až příliš historických chyb, byť je otázka, jestli nejsou částečně dílem překladatele. Navíc je dost zjevné, že je Orleánista.

petgona
09.04.2018 3 z 5

Celkom poucne, dozvedela som sa mnoho zaujimavosti, no napriek tomu, na moj vkus tam autor pouzival prilis vela citovo zafarbenych slov. Zdalo sa mi, ze je tam prilis vela kvazi umeleckych pasazi, az priam autorovych predstav ako vyzerali niektore sceny.

Dandulka
03.10.2014 5 z 5

Super čtení, spousta nových informací a myslím, že si každý najde to své. Mně se moc líbil příběh o Sissy.

KikiEli
22.07.2013 4 z 5

Krásně psané povídání o zajímavých skutečnostech.. :)

panovníci politické vraždy

Philippe Delorme