Zavraždění králové

Tragickou smrtí zahynulo mnoho panovníků - od Julia Caesara po cara MIkuláše II., od Jindřicha IV. po Alžbětu Rakouskou (známou jako Sissi). Někteří z nich silně podnítili lidovou představivost a probudili u širokého publika přímo vášnivé zaujetí. Dvanácti králi, zavražděnými dýkou, jedem, sekyrou nebo popravčí četou, se zevrubně zabývá Philippe Delorme. Ve své knize, napsané poutavým a výstižným stylem, umožnil čtenáři s pohnutím spoluprožívat velká historická dramata hodinu za hodinou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/72347/zavrazdeni-kralove-72347.jpg 3.56
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Levné knihy

petgona

Celkom poucne, dozvedela som sa mnoho zaujimavosti, no napriek tomu, na moj vkus tam autor pouzival prilis vela citovo zafarbenych slov. Zdalo sa mi, ze je tam prilis vela kvazi umeleckych pasazi, az priam autorovych predstav ako vyzerali niektore sceny.

Dandulka
03.10.2014

Super čtení, spousta nových informací a myslím, že si každý najde to své. Mně se moc líbil příběh o Sissy.

KikiEli
22.07.2013

Krásně psané povídání o zajímavých skutečnostech.. :)

Philippe Delorme

Philippe Delorme