Závist

Závist https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25571/bmid_zavist-V2P-25571.jpg 4 311 74

Marisa je šťastná: za muže má svou velkou lásku, úspěšného spisovatele, podílí se s ním na vedení renomovaného newyorského nakladatelství... Jediným mráčkem na jasném manželském nebi je nenaplněná touha po dítěti. Jednoho dne ji zaujme nový rukopis knihy, podepsaný pouze iniciálami. Pátrá po autorovi a netuší, že uvede do pohybu události, na jejichž konci mají být nevinní zproštěni viny a viníci po zásluze potrestáni, ani to, že hlavní roli v podivném dění bude mít právě ona.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Envy , 2001

zoew
04.07.2023 3 z 5

Chyběla mi tam detektivní zápletka, ale jinak je to čtivé. Pro milovnice spíš romantických příběhů mohu doporučit.

wielka
07.10.2022 3 z 5

Spomedzi autorkinych knih ju hodnotim ako zaujimavu a napinavu. Pacili sa mi postavy a motiv spisovatelov.

Jana-Marie
19.06.2022 5 z 5

Napínavý romantický příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout - ideální na léto. Určitě si budu chtít přečíst další autorčiny knihy.

Katka313
05.03.2022 5 z 5

Tohle byl nádherný příběh. Maris byla skvělá a Parker, ten mi přirostlé k srdci. Prostředí ostrova bylo kouzelné, že bych se tam hned jela podívat. Sice jsem tak nějak odtušila co a jak, teda krom profesora, ten mě nenapadl, ale příběh mě vzal hodně za srdce. Určitě se ke knížce vrátím. A to doznání, tleskám.

cukrovka
21.02.2022 5 z 5

Čtivý a napínavý příběh. Je zde skvěle nakombinovaná detektivní zápletka s romantikou. Zaujalo mě, že vyprávění z minulosti je pojaté jako úryvky z nově psané knihy.

Knihomolka506
12.01.2022 4 z 5

Další případ z právního prostředí
Marisa je šťastná, před lety se provdala za může svých snů - velmi slavného spisovatele,  se kterým spolu řídí jedno americké nakladatelství. Jedno, co ji ale chybí ke štěstí je rozkošná a živá věc: dítě. Její touha tuším bude vyslyšena, je to dávno,co jsem knihu četla, ale o to více bude souviset s případem, na který narazí Marisa. V jedné knize objeví personálie anonyma, neznámého člověka a rozhodne se po osobě pátrat.  Jenže vůbec neví, že v případu bude hrát roli kromě soudních procesů a stání roli ona. A dokonce hlavní.

Shanib
25.10.2021 4 z 5

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu číst Sandru Brown a její příběhy mě budou bavit, asi bych se zasmála a řekla, že je to spíš pro moji babičku. Jenže tohle už je čtvrtá knížka, kterou jsem přečetla a od které jsem měla potíže se odtrhnout.
Hlavní hrdina to opět neměl v životě vůbec lehké, ale statečně se postavil nepřízni osudu a rozhodl se bojovat. Zápletka originální, až jsem si říkala, kam na ně chodí, a ústřední dvojice sympatická. Akorát škoda, že neměli více prostoru pro vzájemnou interakci. To je jediné mínus, které u knih S.B. opakovaně shledávám.

smardice
13.09.2021 4 z 5

Čtivý, romantický příběh s detektivní zápletkou z newyorského nakladatelství.
Knihy od knihy jsou lepší a lepší.

Barbora H
07.04.2021 3 z 5

Průměrná knížka...

pollyn
21.09.2020 4 z 5

Výborná! Přečetla jsem od autorky víc knih, ale této se zatím nic nevyrovná. Má se mezery, občas se vyskytne neuvěřitelný okamžik, ale to kouzlo a celkový dojem z knihy je perfektní!

JituleK
22.05.2020 3 z 5

Knížka mi moc nesedla. Skáče z jednoho příběhu do druhého, a chvílemi jsem měla problém se v tom zorientovat. Jinak se mi to líbilo. Oba příběhy byly zajímavé.

Alienn
03.04.2020 4 z 5

Autorku mám ráda, kniha byla čtivá, měla spád, nevadilo mi, že byl děj poměrně předvídatelný, rozhodně jí zařadím mezi ty lepší.

Luciska13
07.03.2020 5 z 5

Úžasný příběh, který je napínavý, čtivý a zároveň z knižního prostředí, ale úplně neodpovídá klasickému vzorci detektivek Sandry Brown. Poslední dobou jsem si už potřebovala dát od jejích knih chvíli pauzu, ale tahle je tak jiná a poutavá, že i tak jsem se do ji s radostí začetla.

Jupijow
11.12.2019 3 z 5

Pro mě jedna ze slabších Sandřiných knih. Vadily mi některé formulace a dialogy, místy se zdály dost těžkopádné. Nejsem si jistá, jestli to bylo překladem nebo to tak autorka zamýšlela i v originále. Celý děj byl dost předvídatelný, ale přesto jsem musela číst až do dvou v noci. Takže takových 3,5.

bekule
10.09.2019 4 z 5

4,5
Než se Marisa ocitla na ostrově a objevili se Mike a Parker, kniha mě dost nudila a byla jsem zklamaná.Potom už to dostalo spád a hltala jsem ji až do konce.Chování hlavních postav mě sice občas přišlo nepochopitelné, ale po dočtení celé knihy jsem podobně jako v jiné Sandřině knize - Pomsta- musela uznat že to vlastně vše svoji logiku mělo. Závist je jedna z těch Sandřiných lepších, i když úplná top to není.

Pája1965
27.08.2019 5 z 5

Pěkná......

Pája699
02.08.2019 2 z 5

Bohužel budu asi jedna z mála, které si kniha nelíbala. Vůbec jsem se nemohla začíst, nevtáhlo mě to do děje. Místy jsem i stránky přeskakovala. Až ten konec byl čitelný a skončilo to přesně tak, jak se si myslela a tipovala. Jinak závist je opravdu špatná vlastnost!

comtesa0390
20.07.2019 5 z 5

Sandřina nejlepší kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.

alekis
03.06.2019 5 z 5

Závist je nešťastná, neproduktivní lidská vlastnost. Závistivý člověk se užírá, protože by si přál být stejný jako ten, kterému závidí, mít to, co má on. Aniž by ale udělal cokoliv, aby se stal takovým, či lepším, neudělá nic a stále jen závidí. Závist nic netvoří, ničím netěší, nic nepřináší - jenom hlodá závistivci v duši, rozdírá ji a ničí.
Román Závist není jen o závisti a o dalších špatných vlastnostech, připsaných jedné z postav - a že to byl na mou věru pořádný mizera!
Je naštěstí též o přátelství a lásce, a o boji, který občas musí svést člověk sám se sebou, aby se ve svém životě posunul někam dál. Je to napínavý, hodně zajímavý příběh. Zdánlivě se jedná o "dva v jednom", zpočátku totiž čteme střídavě úryvky z nového rukopisu tajemného spisovatele a zároveň s tím příběh ženy, která se, díky své rozhodnosti a odvaze, dočká naplnění svých snů a přání.
Dramatické, romantické, kouzelně jemně erotické, prostě zábavné... A navíc napsané a přeložené velmi čtivě. Každopádně mohu jen doporučit :).

harena
01.06.2019 5 z 5

Čtivý, napínavý, poutavý, nenáročný ale zábavný román pro ženy, který se opravdu povedl. Proto přehlédnu i takové věci, které se podle mě nemohly stát. Hlavní hrdina je poutavě vykreslený, duchaplný a padoucha musí každá žena hned nenávidět. V příběhu je všechno - chamtivost, žárlivost, závist, láska. Po přečtení románu žádný stres a přemýšlení, jsem příjemně naladěná a spokojená. Sandra Brown je profesionálka, která ví, co se líbí a umí psát.

přátelství láska americká literatura

Sandra Brown