Závěť Vinnetoua

Příběh navazuje na slavný román "Vinnetou" a popisuje touhu mladých indiánů vzkřísit slavu hrdinného náčelníka. Old Shatterhand a sám spisovatel jsou zde ztotožněni v jednu osobu. Setkáváme se i s dalšími starými známými - s Old Surehandem, Tanguou či syny Sandera.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31919/zavet-vinnetoua-31919.jpg 3.654
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Gabi

Palorizek85

Trochu melancholické vzpomínání. Kniha neobsahuje už tolik "akce" a "děje", ale i tak má pořád své kouzlo.

RemiBlack
30.04.2017

Kniha se mi moc líbila. Co už je z názvu patrné, má sice takový smutný nádech, ale na kvalitě to nijak neubírá (naopak!) a v textu se příliš neprojevuje. Už jsem nebyla tak nadšená, jako u předchozích dílů, zřejmě už nejsem ta pravá cílová skupina... Souhlasím s moonchild, "dobrá kniha, jako snad každá od Karla Maye". Takže 5*.

Mimochodem, nevíte někdo, jestli se postava Kláry ("Zlatíčka") vyskytuje i v jiných knihách pana Maye?

mulderka
03.04.2015

Tady už je vidět ta zoufalá snaha štvaného starého muže o filozofické přesahy, "navýšení" literární hodnoty svého díla za každou cenu... chápu Karla Maye a je mi moc líto, ale tento dovětek neměl být napsán - přechází do parodie.

IvcaK98
29.04.2014

Čtyři hvězdičky dávám čistě jenom z nostalgie :)

moonchild
28.02.2014

Dobrá kniha.Jako snad každá od Karla Maye.Jeho Vinnetuovky patří mezi legendy.

Kakho-Oto
10.02.2013

Tři hvězdičky spíše z piety, objektivně za dvě hvězdičky. Vyjma pár povídek a závěrečného svazku cyklu Tajemství starého rodu nenapsal Karel May nic horšího. P. S. Cyklus Cesta za štěstím jsem zatím ještě nečetl.

Lajla
30.08.2012

Přesně tak Vitavita čtení je to hezké ale Vínnetou chybí je škoda že ho nechal Karel May zastřelit to neměl dělat

vitavita
14.04.2012

Pěkné čtení, ale Vinnetou chybí ....

vitavita
13.03.2012

Asi nejslabší kniha od Maye.

Karl May

Karl May