Zatracenci

Zatracenci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396480/bmid_zatracenci-see-396480.png 4 18 7

Western Zatracenci má čtyři hlavní postavy: Matthew si chtěl pouze užívat štěstí, které mu spadlo do náruče. Než přišel Harper. Jizva nedokázal zapomenout na ženu, která ho zmrzačila a rozhodla se pracovat pro Harpera. Fialooký zabiják Morado za sebou nechával mrtvé. Klidně i pro Harpera. A Harper si myslel, že mu projde všechno. Všichni se sešli na cestě do zatracení.... celý text

soupik2012
10.08.2022 4 z 5

Kniha je složená z navzájem propojených povídek. V každé z nich vystupuje jedna hlavní postava z této knihy a dá se říci, že je příběh hodně čitelný a předvídatelný. Myslím si, že spadá do označení braková literatura, nebo šestákový román. Což nemá vyznít nějak hanlivě. Ale zkrátka příběh nepřináší vůbec nic nového. Jedná se o recyklaci 1000 jiných podobných sešítkových příběhů. Bavila mě atmosféra příběhu, ta se skutečně povedla navodit naprosto dokonale. Mnohem horší to již bylo s vykreslením charakteristik jednotlivých postav. Navíc bylo chování některých z nich místy dost nelogické. Audioknihu doporučit nemohu. Nejenom, že mi vůbec neseděla barva hlasu, ale především pan Jiří Pobuda čte některé pasáže až příliš afektovaně, což je při poslechu přes sluchátka velmi nepříjemné.

jaroiva
02.01.2022 5 z 5

Westerny nečtu, poslouchala jsem jen kvůli J. Pobudovi, coby interpretovi audioknihy, který mě opět nezklamal. Takže nesouhlasím s Markem 82. V knižní verzi bych se vůbec nepokoušela o to se knihou prokousat.
Na můj vkus je to dost temný a depresivní western. Ale on asi žádný western nebývá úplně holčičí čtení. Takže o to větší překvapení, že se mi to líbilo.
Autorovy knihy (všechny jsem zatím poslouchala v audio verzi) se vyznačují tím, že každá je úplně jiná, a to mě na něm baví. Zatím pokaždé překvapení, většinou příjemné. Stále zatím vede Nikdy se nepřestala usmívat.

Morbidus
16.05.2021 5 z 5

Jelikož westerny mě z větší části míjely, tahle kniha pro mne do jisté míry byla výpravou do neznáma. A musím říct, že velmi osvěžující! Zpočátku jsem si nebyl jistý, zda mě příběh zaujme, ale následující řada zvratů, situací a zajímavých charakterů mě pohltila a provedla až do samotného konce.
Pokud bych měl zmínit negativa, v textu jsem často narážel na hrubky (které pokaždé připomněly, že jen čtu). Nicméně... limitovaná edice, pevná vazba, můj oblíbený formát knihy. Suprové ilustrace i samotná obálka. Vydařená atmosféra. A především čtivý příběh, který dokázal vykřesat odpovídající emoce. Pozitiva výrazně převažují.
Tohle je zatraceně dobrý kousek!

Marek82
21.02.2021 4 z 5

Knihu som počúval v audioverzii. Vzhľadom na recenzie chváliace vizuál klasickej knižnej podoby na jednej strane a na druhej strane veľmi svojskú interpretáciu J. Pobudy v audioverzii, myslím, že čitatelia klasickej knižnej verzie to tentokrát vcelku vyhrali:-) Táto kniha sa nemusí páčiť ženám vo všeobecnosti, tým, ktorí nemajú radi násilie, tým, ktorí čakajú klasický western a tým, ktorí si nedokážu zvyknúť na interpretáciu J. Pobudy. Odhliadnuc od toho, je atmosféra divokého západu vykreslená výborne, kolty a pušky strieľajú, hlášky padajú, chlapi, aj ženy zomierajú. V knihe chýba jasne kladný hrdina, ale postavy sú osobité a dobre vykreslené. Za mňa knihu odporúčam všetkým, ktorých neodradí interpretácia a majú radi poctivé westernové Béčko, kde nie je núdza o zvraty a zaujímavé postavy. V mnohom mi to pripomínalo také westernové Pulp Fiction, takže ten, kto sa nezľakne občas nejakej bizarnosti, sa celkom pobaví. Ja som si knihu užil.

mttra
02.07.2019 5 z 5

Tohle byl slusnej mazec !! A pevna vazba spolu s cislovanim tomu dava hvezdu navic,kterou zde bohuzel uz nemam jak pridat... :)

kristina6651
20.04.2019 4 z 5

Poutavý a drsný příběh, který navodí atmosféru starých dobrých westernů. Zajímavé postavy, jejichž osudy se proplétají, aby se spojily a nechaly událostem zapadnout na jejich místo. Stylistika by šla místy doladit a vyvrcholení před koncem jako by trochu ztratilo drajv (trochu zmatečné a natahované), nicméně samotný konec je dojemný a zanechá mrazení. Zdá se, že lze napsat domácí svižnou akční věc i bez hromady vulgarizmů. Mimořádně zdařilá je i samotná kniha s pevnou vazbou a dokonalou grafikou, ilustracemi krásně navozujícími napětí - co že se stane v další kapitole. Kniha by si zasloužila velké vydání, je radost ji držet v ruce.

OrthoSan
12.12.2018 5 z 5

Kniha plná ostrých hochů, koltů zavěšených proklatě nízko, sem tam i lepá děva, ržání koní, kouř vyhaslého ohniště uprostřed Texasu, řízné dialogy, pekelná zápletka a jeden týpek s fialovýma očima... Tohle všechno najdete v románu Štefkových Zatracenců. A z takového nálezu bude mít radost nejeden uživatel Kolalokovy limonády.