Zátoka lidojedů

Zátoka lidojedů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53009/zatoka-lidojedu-53009.jpg 4 25 2

Hrdinou dobrodružného románu je český chlapec z 16. století, který prožívá dlouhé měsíce mezi indiánskými kmeny na východním pobřeží Brazílie. Tento potomek svobodného selského rodu prchl z vlasti před panským útlakem,přeplavil se do Nového světa a na východním pobřeží Brazílie se spřátelil s indiánský kmenem Kažuů. Jednou však při neopatrnosti padl do rukou nepřátelského indiánského kmene Tupinambů, kteří provozovali lidojedství, hrozila musmrt, avšak kmen se kterým se spřátelil, jej osvobodil. Kniha zachycuje autentické zvyky Indiánů kmenové skupiny Tupí.... celý text

Alix
Alix
17.02.2023 5 z 5

Jsem zhýčkaná mayovkami, takže musím přiznat, že jsem ke knize přistupovala se značnou nedůvěrou. Zbytečně. Kniha je opravdu krásná, plná dobrodružství a s dojemným koncem. Děj se odvíjí rychle, nejsou zde hluchá místa a než se nadějete, jste na konci. doporučuji.

Morgainne
Morgainne
12.07.2013 4 z 5

Dobrodružný příběh chlapce, který se dostal do Brazílie mezi indiány v době, kdy Evropa Nový svět teprve objevovala a loupeživí námořníci toužili po zlatě indiánů. Knížka se četla lehce, příběh je dobře napsaný, děj rychle plyne.

"V táboře nás uvítali s jásotem, i když radost z uloveného jaguára poněkud kalilo pomyšlení na Ostrého zuba. Kmenový kouzelník nás však ujistil, že poraněného lovce brzy postaví na nohy.
Velký had mi obřadně potřásl pravicí. Určil pak nejzručnějšího Indiána, aby stáhl jaguára. Chtěl pověsit kůži nad mou chýši. Žádný jaguár se teď prý neodváží vniknout do naší vesnice. Z drápů si dám samozřejmě zhotovit náhrdelník, jak se na úspěšného lovce jaguárů sluší.
Pak si náčelník všiml koťat v mé lovecké brašně a chtěl vědět, proč jsem si je přinesl do vesnice. Řekl jsem mu, že bych je rád udržel naživu a trochu si je ochočil. Mijnheer van Gracht mi vypravoval, že viděl na jednom jarmarku člověka, který si ochočil lva."

16. století Brazílie

Bohumír Fiala