Zátoka andělů

Zátoka andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13500/bmid_zatoka-andelu-JTh-13500.jpg 4 7 3

Románová freska, která sleduje osudy tří generací několika rodin, typických pro společenské prostředí francouzských lázní Nice, v časovém rozmezí od sklonku 19. století až do 20. let XX. století. Hlavními protagonisty jsou tři bratři Revelliovi, kteří sem přicházejí z chudé Itálie za prací. Jejich osudy jsou pestré a odlišné jako jejich povahy. Při jejich sledování poznáváme místní dělnické prostředí, městskou honoraci i komopolitní kruhy a historii města dovedenou až do r. 1920.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

La Baie des Anges , 1975

Kabuky
15.03.2023 5 z 5

Vynikající kniha. Výborný překlad. Čte se samo.

ODINEK
27.11.2016 5 z 5

Rozhodla jsem se, že svojí knihovnu přenesu do databáze knih. Při té příležitosti jsem samozřejmě narazila na tuto úžasnou knihu, kterou jsem četla už dávno, hodně dávno, ale pořád si pamatuji jak na mě působila. Mnoho knih, které jsem v té době četla jsem již zapoměla, dokonce jsem zapoměla i to, že jsem je četla, ale tuto knihu a její kouzlo si stále pamatuji. Ihned si ji zařadím do knih k přečtení.

gunther2960
02.03.2016 5 z 5

Bylo mi mozna 17 let ,kdyz jsem s velikym zajmem cetl dramaticky pribeh bratru ,pro ktere osud prichystal zcela rozlicne zivoty . Vzpominam, ze tehda hjem si knizku jen tak svevolne vybral v mestske knihovne a ted kdyz tady ctu, ze ohodnoceni je na pouhych 40% , tak musim urcite to ubohe skore ryhle napravit.

Max Gallo
francouzská, 1932 - 2017