Zatočte se svým vnitřním kritikem

Zatočte se svým vnitřním kritikem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411840/bmid_zatocte-se-svym-vnitrnim-kritikem-G2g-411840.jpg 4 6 2

Každý máme svého vnitřního kritika, který na nás neustále hledá nějaké chyby. Zkoušíme ho umlčet, ale zdá se, že na něj nic neplatí. Sebekritiky se zbavit nedokážeme a vnitřního kritika vnímáme jako nepřítele nebo se pod jeho vlivem snažíme usměrnit své projevy a chování. Má tedy vůbec smysl pokoušet se to změnit? Pravdou je, že většinu svých myšlenek nedokážeme ovládat. Naše navyklé nezdravé způsoby myšlení jsou podmíněny minulými zkušenostmi a staly se součástí našich obranných mechanismů. Toto nastavení nelze rychle a jednoduše změnit. Snaha o neustálé korigování vlastních myšlenek a umlčování vnitřního kritika nefunguje nebo zabírá jen dočasně. Avšak své reakce na sebekritiku změnit dokážeme! Můžeme si totiž vybrat, jak budeme reagovat – a správná volba nás zbaví pochybností o sobě a zajistí nám vnitřní klid. S pomocí této knihy se naučíte na sebekritiku reagovat zdravě a využívat ji ve svůj prospěch.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada

The Disbelief Habit - How to Use Doubt to Make Peace with Your Inner Critic , 2017

saly
19.03.2023 4 z 5

Užitečná kniha. Vysvětluje proč jsme ovládáni svým negativním myšlením a proč to může být problém. Také nabízí metody jak převzít otěže své mysli do svých rukou.

Misantrop
10.05.2022 4 z 5

Díky této knize můžete reagovat na svou sebekritiku zdravě a využít ji ve svůj prospěch.

Yong Kang Chan
singapurská
2019  80%Cesta ke zdravému sebevědomí
2019  77%Zatočte se svým vnitřním kritikem

Kniha Zatočte se svým vnitřním kritikem je v