Zatmění

Zatmění https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55870/bmid_zatmeni-FDZ-55870.jpg 4 4762 292

Stmívání / Twilight série

Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout… Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Eclipse , 2006

michaella03
12.11.2019 4 z 5

Lepší než dvojka, s jedničkou jsou (zatím) na stejné příčce.
Byla opět velmi čtivá; celou dobu jsem si říkala, že bych si jí měla šetřit, když mi zbývá už jenom jeden díl, ale moc mi to nešlo :-D.
Jelikož kopu za tým Edward, nebyla jsem zrovna unešená představou, že by Bella skončila s Jackobem.
Film je podařený, ale opět tam nevynikly všechny ty city a emoce...
Takže trojka dobrá, teď už jenom čtyřka.

Taralcielle
29.08.2019 5 z 5

Knihy přečteny všechny, anglicky i česky. Musím znovu podotknout, že jsou mnohem lepší než filmy. Ve filmu nevynikne spousta emocí, které jsou v knize krásně vysvětlené.

Bafy
20.08.2019 5 z 5

Povedené pokračování upírské ságy..... kniha mi krásně doplnila informace které mi ve filmu unikly nebo tam nejsou.....

Spojenc
02.08.2019 5 z 5

Jedním dechem přečtená. Filmově je Zatmění můj oblíbený díl, z knih mám ale nejraději Nový měsíc. Autorčin styl psaní je velmi chytlavý.

*Prožívala jsem šok stejně velký jako Jacob prožíval svou bolest, když zjistil, že se Bella a Edward budou brát a tahle „scéna" mě absolutně pohltila

janelka2
06.07.2019 5 z 5

Nej nej nej.

Hania932
01.07.2019 3 z 5

Ze začátku bych řekla, že mě hlavní postavy občas hodně vytáčeli. Bella byla nerozhodná, nevěděla co chce, a byla zamilovaná do dvou kluků. Jacob byl místy hodně namachrovaný frajírek, který si myslí, že může všechno. A Edward byl hodně žárlivý pedant, který byl hodně ochranný. Neříkám, že ty postavy neměli světlé stránky, ale tyto vlastnosti mě nejvíc vytáčely. A když se v knize objevily slova blázínek a hlupáček, tak jsem myslela, že si vyškrábu oči.
Ale příběh mě bavil. Čtení mě bavilo, bylo to místy zajímavé, romantické a napínavé. Samozřejmě to bylo trošku klišé. Zase začátek byl takový průměrný, potom se to trochu rozjelo, potom zase nic a konec byl asi ze všeho nejlepší. I když příběh znám, tak mě přesto čtení zajímalo. Jsem u třetího dílu a stále nevím jestli jsem tým Jacob nebo tým Edward. Spíše se přikláním k týmu Jacoba. ☻
Kniha je hodně oddechové. Je to příjemné a nenáročné čtení. 3,5/5*

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Bellina nerozhodnost mi trošku lezla na nervy, ale jinak skvělé. Můj druhý nejoblíbenější díl. Jasper se dostal víc do popředí, za což jsem měla ráda, protože mi v minulých dílech přišlo, že on je jen "neovlaatelný upír v pozadí" a jinak nic. Moc hezké.

LenkaGonn
25.03.2019

Poslední díl. Bavilo mě že v tom bylo dítě, i když to bylo lehce nechutné. Boj na konci. Sice si neumím představit dívku jako Bella, že by dokázala tak bojovat. Přišla mi spíš jako introvert, ale budiž. Skvělé zakončení, skvělé ságy.

dontbullshitme
20.02.2019 3 z 5

Můj nejméně oblíbený díl. Přelétavá Bella mě jednoduše nenadchla.

unicorn1
12.10.2018 5 z 5

Krásná kniha.

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Zatmění je spolu se Stmíváním můj nejoblíbenější díl. V jedničce je krásný ten začátek a všechno to poznávání, ale trojka? Jako správná romantička si vychutnávám každičkou špetku žárlivosti, kterou mi autorka nabídne. A že jich tu nabízí... :D
V Zatmění jsem se definitivně přidala do týmu Edwarda, protože ten veškerým tím soupeřením s Jakem trpěl mnohem víc (ne že by si to za ten rozchod nezasloužil :D) a taky ji i víc miloval. Každopádně hlášky obou kohoutů na smetišti byly super, Jacob teda vedl, ale to je fuk :D. Bylo super, jak se spojilli proti Victorii a přála jsem si, aby jim to vydrželo až do Rozbřesku.
Jinak filmové zpracování se mi líbí nejvíc z celé série, přestože Rozbřesk je asi propracovanější.

Orange8knihomol
21.07.2018 5 z 5

Další díl mě opět nezklamal. Konečně už se tu zase více objevoval Edward. Děj byl hlavně ke konci napínávý, neboť se udála bitva mezi upíry (Cullenovi+vlkodlaci proti Victorii a novorozeným upírům). Zároveň se plánuje přeměna Belly, ke které by mělo (podle Edwardových požadavků a podmínkách) dojít až po svatbě. Styl psaní super. Rozhodně DOPORUČUJI! Ihned se vrhám na 4. díl.

MinaHawke
16.07.2018 3 z 5

Moc se mi líbily pasáže o Jasperově a Rosaliině minulosti.

caroline7390
16.07.2018 4 z 5

Za mě super

Ivka14
05.06.2018 4 z 5

V této knížce mě překvapil jak Jacob tak i edward, ikdyž spolu nedokázali vyjít edward se belle přispůsobil. Ale zase mě tady celkem nasrala bella,ktreá nevděla koho miluje. Škoda že film není přesně podle knihy. Jinak film i kniha patří mezi oblíbené

Nikoll2
03.06.2018 4 z 5

Opět mě celkový děj knihy bavil, protože tam nechybělo spoustu napínavých i vtipných situaci.
Bohužel se mi však každým dílem víc a víc “zprotivuje” hlavní hrdinka Bella, což není nikdy pro čtení dobře. Nad některými jejími rozhodnutími jenom kroutim hlavou a cekam, kdo z těch dvou (E/J) to třeba zachrání. Musím ale uznat, ze se nenechazi v jednoduchých situacích, takže kdo ví, jak bych v tu dobu uvažovala já sama. Možná mi také nesedí, protože jsem si až moc oblíbila Jakoba a on má hold chlapec tak nějak predem smulu. :D
Celkově je ale kniha pěkným pokračováním.:) Nemůžu se dockat závěrečného dílu, který slibuje spoustu zajímavých zlomů.

Alex.rrr
15.05.2018 3 z 5

Pokračování ságy se mi líbilo, ale už mi to přijde zde malinko natahované a takové zbytečně až ukňourané. Ze začátku mi Bella přišla sice nešikovná, ale rozhodná. Ale teď je to takové nerozhodné stvoření co neví co chce. Edvard se malinko uklidnil se svým panovačným jednáním. Příběh s novorozenými mohl být trochu rozepsán, bavily mě příběhy o historii jak vlků, tak upírů.

Laughtubbe
11.05.2018 5 z 5

Akcí napnutý příběh. Opět tu hlavní hrdinka stojí před volbou, která jí může změnit život. Zvolí si nekonečný život a s tím i chlad a nebo pomalé stárnutí a teplo domácího klidu a bezpečí? Tato kniha je zaměřená na tuto hlavní zápletku ale není to jen o ní. V této knize se podaří hlavní hrdince spřátelit vlkodlaky s upíry. Což je obdivuhodné. A nesmíme ani opomenout smrt, která Belle hrozí od Viktorie. Jak to dopadne si přečtěte sami.

jengibre
09.05.2018 2 z 5

Průměrné stejně jako předchozí dva díly – nenadchne ani neurazí. Jsem zvědavá, s čím autorka přijde na závěr.

Ivanka83
28.04.2018 5 z 5

Tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Už se nemůžu dočkat pokračování :-)