Zátiší s kousky chleba

Zátiší s kousky chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247783/bmid_zatisi-s-kousky-chleba-Xgx-247783.jpg 3 245 81

Rebeca Winterová se v mládí proslavila sérií fotografií, které pořídila jedno obyčejné ráno u sebe doma. Pár fotografií nepořádku na kuchyňské lince… ještě dlouhé roky ji fascinovalo, jak ji kritici vynesli do nebe. Po letech úspěchů se ale Rebeca dostává opět do smyčky stereotypu, pracovního i osobního. Když jste na vrcholu, dostává se vám pozornosti, když jste za zenitem, dostává se vám ocenění – kdysi tohle někdo prohlásil a měl pravdu. Rebeca si v šedesáti letech uvědomuje, že se dostala do věku, kdy se jí onen zpropadený citát osobně týká. Opouští život v New Yorku, který je pro ni po všech stránkách náročný, a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. Až tam, na loveckém posedu, ve společnosti pokrývače Jima Batese, zjišťuje, že skutečný život je barvitější, než jak ho viděla přes hledáček fotoaparátu. Zátiší s kousky chleba je příběhem o nečekané lásce. Příběhem ženy, která dospěla k zjištění, že život je mnohotvárnější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Still Life with Bread Crumbs , 2014

zdenaR
19.07.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy - oddechová, nenáročná četba.

kofee
10.07.2018 5 z 5

Nenucený, přirozeně volně plynoucí příběh ženy umělkyně, která v mrtvém bodě svého života udělá obrat, přetočí ho a odpinkne ho tam, kde je jí nečekaně skvěle. Celé to vypadá, že se jí změna děje, hybatelam je ale jen a jen ona. Inspirativní a krásné.

85098211
05.01.2018 2 z 5

Podle mého názoru dost nudná kniha, doslova se tam skoro nic neděje. Přišla mi hodně nezáživná a o ničem. Bohužel tedy více jak dvě hvězdy dát nemohu...

Pyha
19.12.2017 3 z 5

Příjemné, pohodové čtení.

Irsaf
18.12.2017 4 z 5

Líbila se mi.

BaS1972
23.11.2017 3 z 5

Jedno z těch klidných pohodových čtení, která mám ráda před spaním.

micha-ella
17.11.2017 3 z 5

Hezký sloh, pozvolný (až vleklý) děj, myšlenky podobné těm mým. Ale nečekejte žádnou napínavost.

veronika9143
31.10.2017 5 z 5

Po této knize jsem sáhla, protože se mi hodila do probíhající výzvy. Jsem za ní ráda, nikdy bych si takovou knihu nejspíš nevybrala. Pro mě to byl takový poklidný, plynoucí příběh. Po dočtení jsem se cítila uklidněná, v pohodě. Sice se tam zas tak moc nestane, ale je to výborná odpočinková četba.

Alma-Nacida
20.10.2017 4 z 5

Poklidně plynoucí vyprávění plné laskavého nadhledu. Po delší době pozitivně působící kniha, už jsem něco podobného potřebovala. :)

misaa.p
06.09.2017 1 z 5

Asi nejhorší knížka, kterou jsem zařadila do letošní čtenářské výzvy. Příběh mě neupoutal, nemohla jsem se do knihy začíst, žádná extra zápletka, příběh nudný. Kniha mě zklamala a velice mě to mrzí, protože jsem se na ni těšila a byla jsem zvědavá. Ode mě tedy jen jedna hvězdička a velké zklamání.

Tess.96
15.08.2017 3 z 5

Od autorky jsem četla knihu Jediná správná věc, která se mi velmi líbila a vždycky si jí ráda přečtu znova. Po téhle knize znovu nesáhnu. Autorka se zaměřila spíše na starší čtenářky, které doufají v lásku v pokročilejším věku a tahle kniha by je k tomu měla navnadit nebo dodat jim k tomu kuráž. Některé kapitoly byly vyloženě mimo dějovou linii, takže byli úplně zbytečné. Postava Rebeccy se mi zalíbila, ale celkově je příběh zdlouhavý, nudný a není tam vyloženě nic zajímavého.

LimedkaMikki
13.08.2017 3 z 5

Tohle je knížka pro "starý". Ne že by bylo určena vyloženě jen lidem, kteří už jsou buď v důchodu, nebo jim do něj zbývá jen pár let, ale sama za sebe můžu říct že ne - už bych po ní znovu nesáhla. Když si odmyslím místy nepochopitelné pasáže (safra, vždyť to na nich nenavazovalo, jako kdybych v jednu chvíli řídila auto a v té druhé vařila svíčkovou z polenty), celkově se nedokážu vcítit do té osoby, o které se to povídalo. Nic z toho mi to neříkalo a spíš jsem na tím krčila nos.
Obálka krásná, název líbivý, ale věkový průměr čtenářek je po padesátce. Pokud jste mladšího rázu, běžte si svůj smysl života raději hledat v nějaké jiné knize.

intelektuálka
05.08.2017 4 z 5

Odejít z velkoměsta, poznávat krásy přírody a moudrost prostých lidí, zachytit objektivem krásu okamžiku - to je krásné stárnutí...

ajka91
26.07.2017 4 z 5

Kniha mi rozhodně jako oddechovka nepřijde, naopak, člověk musí nad ní hodně přemýšlet, co tím autorka chtěla říct. Určitě má hlubší význam, jen je třeba číst mezi řádky...

Ssojka42
09.07.2017 2 z 5

Kniha mě nenadchla. Nemohla jsem se začíst. Některé pasáže se mi zdály zmatené. Anebo to není můj šálek kávy...Ale za zamilovaný příběh a že nikdy není pozdě, dávám 2*.

jaja10
26.06.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla velmi mile napsána. Sice mi místami připadala trošku zmatená, ale jinak se dobře četla. A vůbec mi nepřipadalo, že by hrdinaka měla mít už 60 roku.

TaLu
05.05.2017 5 z 5

Silný příběh o křehkosti života.
Křehký příběh o síle života.
A platí obě ty varianty.
Četla jsem a žasla nad slovy, která mi připomínala samet.
Nebo smetanu.
Nebo sametovou chuť smetany z dětství, do které jsem si namáčela bramboráky pečené na starých kamnech u dědy a babičky.
A došel mi význam Pulitzerovy ceny, autorka si ji určitě zaslouží.

IYv
24.04.2017 5 z 5

mě se moc líbila. Přečteno za dva večery. Sice je to předvídatelná oddychovka, ale pěkně napsaná, milá.

Hanjimka
14.04.2017 4 z 5

Klidná knížka, dobře se čte a oddechovka jak má být. Mě se líbila.

JIVaJaH
13.04.2017 2 z 5

Nene, tak tuto knihu jsem mohla nechat v knihovně pro někoho jiného. V různých recenzích jsem četla, že má autorka vypravěčské umění....buď nerozumím tomu umění nebo vypravěčství. Nejspíš mi nerozumí obojí.

fotografování láska stáří americká literatura schizofrenie

Anna Quindlen
americká, 1952
2015  68%Zátiší s kousky chleba
1999  75%Jediná správná věc

Kniha Zátiší s kousky chleba je v