Zatím dobrý (komiks)

Zatím dobrý (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395774/bmid_zatim-dobry-7pE-395774.png 4 119 30

Je to největší příběh studené války. Pětice mladíků s pistolemi se postavila po zuby ozbrojené dvacetitisícové armádě východoněmecké Volkspolizei a prostřílela se do svobodného Západního Berlína. Příběh bratří Mašínů a jejich rodiny vyprávěl spisovatel Jan Novák v románu Zatím dobrý jako strhující, napínavý western, za který získal cenu Magnesia Litera pro nejlepší knihu roku. Teď se jeho scénáře chopil výtvarník Jaromír 99 a vytvořil dramatický a vizuálně působivý komiks ve svém osobitém, noirovém stylu.... celý text

Komiksy , Literatura česká

Vydáno: , Argo , Paseka

Vesmich
16.06.2019 5 z 5

Příběh je tak akorát. Je z něj jasné o co jde, je v tom akce, drsnost, dobrodružství a pevné odhodlání bojovat proti tyranům, které k mladým mužům vždycky patřilo. Za mě dobrý před tím i potom a na pořád.

MayB2
03.04.2019 4 z 5

Výtvarná stránka válcuje tu obsahovou.

MildeZ
27.03.2019 4 z 5

Za mě dobrý :-))

ondrej.b
28.02.2019 3 z 5

Je to takové průměrné a knize to se to opravdu nevyrovná, ani nemůže. Taková jednohubka pro ty, kteří si v rychlosti chtějí udělat obecné povědomí o Mašínech a spol.

Žaklína
10.02.2019 2 z 5

Grafika pěkná, ale dost mi vadil způsob řeči, který byl vkládán do úst hlavním postavám. A kdo si nepřečte původní knihu Zatím dobrý, tak se bude v průběhu děje zřejmě dost špatně orientovat. Ale cením si snahy přiblížit tuhle část historie mladým lidem.

bazyk21
29.01.2019 5 z 5

napínavé od začátku do konce

CleoXandra
26.01.2019 4 z 5

Působivá publikace, rozhodně stojí za přečtení. Více viz moje recenze.

E.lisabeth
15.01.2019 3 z 5

Asi by se tenhle komiks dal zpracovat lip...obcas clovek premyslel kam jsme se to najednou z niceho nic prenesli.

bejan
09.01.2019 1 z 5

Je mi to líto, ale tento komiks mě zklamal. To co bylo nejzajímavější na románu, tedy autorův úsporný styl a uchvacující napínavý příběh, se nepodařilo do komiksu přenést.
Co mě však nejvíc od knihy odpuzovalo, byla neautentická vulgární řeč současných teenagerů, kterou autoři vložili do úst hrdinům příběhu. Ani Ota Rambousek (ani Jan Novák) ve svých knihách nedělali z Mašínů skauty, ale k čemu je sprostota ve vyjadřování i v chování postav komiksu dobrá, to opravdu nechápu. Jedině jako pokus přitáhnout k tématu mladé čtenáře. A ani to se nepovedlo.

Gaudericus
12.12.2018 4 z 5

Velmi dobrý komiks a to nejenom graficky, ale i uchopením příběhu. Podle mého názoru se nijak nesnaží Mašíny glorifikovat, ani odsuzovat. Prostě ukazuje jejich činy (často až příliš lakonicky, pokud existuje něco jako výtvarná lakoničnost) a nechává na čtenáři, ať je porovná se svým morálním kompasem.