Zasvěcení

Zasvěcení https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54995/bmid_zasveceni-D4d-54995.jpg 4 266 55

Mysticko biografický román, ve kterém se prolínají staroegyptská mystéria. Biografický proto, protože autorka čtenářsky oblíbených knih o józe, popisuje své zajímavé vzpomínky na minulé životy ve velmi dávném Egypte. Najdeme zde mimo jiné výběr z učení velkokněze Ptahhotepa, který vysvětluje okultní zákony vesmíru, lidské duše osudu. Dále bohatství myšlenek, zážitků zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky názorně vysvětlují zákony karmy znovuzrození. Autorka podává významné svědectví, udává směr v našem chaotickém věku. Sféry, které popisuje, jsou různé: vývoj citlivého děvčete, rány osudu, Jež určují proces zrání; vrchol krize, Který vede do průlomu nové existence záhadným zpusobem se prolíná s hrůzami poslední války. Celá zkušenost je podporovaná silnou osobností. Kniha, ve které se prolíná biografie, román mystické učení, podává napínavý obraz záhad zasvěcení, jehož hluboká pravda vždy dráždila fantazii. Je to zároveň nejobsažnější reinkarnační zpráva, která umožňuje získat hluboký vhled do působení karmy z života do života. První vydání.... celý text

Romány Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Aquamarin

Einweihung , 1972

desert.fox
19.07.2019 1 z 5

Nelíbilo se mi. Knížka je plná historických i duchovních nesmyslů. Autorka si nedala moc práci, aby příběh vypadal pravděpodobně i pro někoho, kdy má v duchovním poznání jakési vzdělání.
Knížce nelze upřít, že je líbivá a má spád

Pegasus
16.06.2019 5 z 5

Úžasná !!! Určitě doporučuji k přečtení.

FaeleenFairy
14.05.2019 5 z 5

Toto je bezkonkurenčně nejlepší kniha kterou jsem kdy četla!!! Pasáž o starem Egyptě byla prostě geniální a vůbec celá kniha... Tedy jen pro ty, kteří jsou na ni připraveni... :)

any333
16.08.2018 5 z 5

Knihu mi půjčil taťka s tím, že se v ní najdu. Myslím, že měl jako v mnoha jiných věcech pravdu. Někdy si pokládám podobné otázky jako autorka ve svém mládí, ale většinou k nim najdu odpověď vlastním přemýšlením, které může být ovlivněné mým osobním názorem, což není férové vůči všem.
Nejvíce mě zaujala část, kdy se při popisovaném zasvěcení začal egyptský život prolínat s tím relativně existujícím v přítomnosti, protože se mi pak zdálo, že se tam vyskytlo silné deja vu. Dále mě také inspirovala část s opaky neřestí a také význam znamení, ve kterém se narodí. A konec egyptské reinkarnace, kde nezkušenost a cílené vyhýbání vše sesypalo jako domeček z karet.
V mnoha chvílích jsem se musela zastavit a pořádně se zamyslet, protože jsem se dokázala přistihnout, jak čtu slova, ale uniká mi jejich význam, nic po nich nezůstávalo. Takhle jsem musela reagovat hlavně u složitějších témat, abych je správně pochopila.
Myslím, že je dobře, že autorka tuhle knihu napsala, ale jak už zmiňuje na začátku, je důležité, aby každý našel svou vlastní cestu, protože napodobovat někoho jiného nepomůže. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Jsem zase o něco blíž.

Jelitovna
10.08.2018 4 z 5

Podruhé už se mi kniha nečetla tak lehce, chyběla zvědavost a asi nejen to. A ještě k tomu se mi nelíbí obrázky Z. Hajného. Některé věci jsem pochopitelně vnímala úplně jinak než dřív. Vypadá to, jakoby něco z toho, co Elisa říká, mělo zarážející, nepravděpodobnou souvislost i s dnešní dobou.
"To může být jenom zlý sen, že lidé klesli tak hluboko, že se navzájem zabíjejí krutými zbraněmi a právě ti nejzdravější, nejsilnější mladí muži, kteří by byli povoláni k tomu, aby zplodili novou, zdravou a silnou generaci. Ti jsou zabíjení jako první, protože jen oni jsou 'schopní' stát se vojáky. Slabí, nemocní muži zůstávají doma, v důsledku toho plodí tito slabí, nemocní muži se ženami doma děti a většina mladých, zdravých lidí je ve válce zahubena. To je nejrychlejší cesta k degeneraci celé lidské rasy. A lidstvo kleslo už tak hluboko, že nezná tuto strašnou pravdu! Ve své vzájemné slepé nenávisti a strachu jednoho před druhým se zabíjí ta nejzdravější, nejlepší generace!"
Jinde to působí až zrůdně. "Z intimního utkání dvou zemí, dobyvatelské a dobyté, tryská nový život na duchovní i hmotné úrovni. Ze sňatku dvou ras vzniká nová kultura. Mísí se však i tělesné buňky, vznikají potomci, kteří v sobě nesou a vykazují vlastnosti obou ras. Příroda vytváří mezirasu, přechodná individua, aby zmírnila a překlenula tvrdé hranice mezi rasami a zeměmi."

Mufa
03.05.2018 5 z 5

Rozhodně mě donutila se zamyslet, jestli vlastně v něco věřím nebo ne. Někdy mi to připadalo jako čirá fikce, někdy jsem si řekla, proč ne?
Ale určitě stojí za to přečíst. Některé věci jsem si ujasnila.

Alíša236
22.02.2018 4 z 5

Tohle je hodně hutná kniha - lépe to vyjádřit nedovedu... Místy se čte velice těžce, jinde sama. Myslím, že si v ní člověk v každé fázi svého života najde něco jiného, co na něj zapůsobí, o čem může přemýšlet a na čem pracovat.

rebecca.c
11.02.2018 4 z 5

Poutavá kniha se zajímavým příběhem reinkarnace. Věřím, že nenadchne každého čtenáře. Přesto mohu jen doporučit.

Beebee
25.11.2017 4 z 5

Doporučuji. Stojí za přečtení.

vlkcz
06.11.2017 4 z 5

Kniha, která, stejně jako řada jiných, přišla v pravý čas. Místy román, místy učebnice, někdy má člověk chuť polemizovat, ale pak si řekne, kde beru tu jistotu, že je správný ten můj pohled. Ale otázky zůstávají. A to je, myslím, v pořádku.
Jedna hvězda dolů za místy poněkud nezáživný styl, ale myšlenkové bohatství zůstává.
Určitě kniha, ke které se budu vracet.

PetraFrenz
24.10.2017 5 z 5

Velmi k zamyšlení. Krásně se čte.

Janin
16.10.2017 5 z 5

Souhlasím s tím,co napsal uživatel HannyC.
Nejde než vzdechnout,nechat se,, políbit",vstřebat a jít,žít....

pavelvon
25.09.2017 5 z 5

Pro někoho beletrie, pro někoho bláboly, pro jiné příručka. Rozděluje svět na ty, kteří sáhnou po Tarot: Cesta hrdiny a zkusí najít své místo a na ty, kteří Haichovou odloží ... na jinou etapu svého života ... nebo nějakého dalšího :-)) ...

HannyC
12.05.2017 5 z 5

Knížka, která dá každému co jeho jest.
Viz komentáře níže :) :) :)

Knížka, která vám přinese do života věčné světlo.
Knížka, která vás ohlodá na kost a pak vám vtiskne ten největší hubanec jaký jste kdy dostali. Další komentář je prostě zbytečný.

Elyen
15.02.2017 2 z 5

Byť se nebráním rozjímání nad životem, smrtí, smyslem, pravdou apod., duchovní svět mi není cizí a neposmívám se vyššímu smyslu, karmě či minulým životům, díky této knize jsem se utvrdila v tom, že podstatou jsem přece jen racionální pragmatik. Věřím, že si paní nevymýšlí, že si všechny své životy a zkušenosti nějakým způsobem prožila, a že svému poslání pevně věří, ale nevím, k čemu je to všechno dobré. K čemu je dobré využít život "tady a teď" k věnování se životům minulým a budoucím a možným a nemožným... A když už se pro něco takového rozhodla, proč si k sobě připoutávala i jiné lidi jako manžela a své dítě, proč nežila sama na opuštěném místě (třeba své chatě), pouze se svým vnitřním světem, kterému stejně dávala vždy přednost? Exkurze do takovéhoto světa je zajímavá, každý má právo vybrat si prožít v něm celý život, ale pro mě osobně je tato představa plná absurdit, sólismu, sobectví a přehnané relativnosti až děsivá.

gabinova
05.02.2017 5 z 5

Naprosto úžasná, skvělá kniha...Vřele doporučuji všem, kdo mají hlubší zájem od duchovní věci. Nesmírně hluboké a inspirativní. Autorce jsem velmi vděčná za toto sdělení.

Metroušek
05.02.2017 1 z 5

Velké zklamání. Bohužel si paní hodně vymýšlí. Věřím v reinkarnaci, ale nikoli tomu, co tato paní píše. Myslím, že kdo na duchovní cestě někam došel, tak ví, bytostně ví, že to tak není. Respektuji, že spirituální poznání se může hodně různit, ale toto opravdu ne.

strana1-100
29.12.2016 5 z 5

Zasvěcení ke mně přišlo před lety v době mého duchovního probouzení a spolu s Poselstvím od protinožců ji považuju za jednu ze zásadních a určujících knih pro sebe. V obou je obrovská čistota (kterou jsem v mnoha jiných duchovně laděných knihách nenašla). Bude stát za to přečíst si ji teď, v jiné životní etapě, znovu.

Leonora
02.11.2016 5 z 5

Kniha má i slabší místa a leckterá zmíněná témata jsou otázkou do pranice, nicméně při každém čtení mě tohle dílo významně inspiruje. Zejména kapitoly jako Dvanáct blíženeckých vlastností - takové nábožensky neutrální moudro, u kterého by bylo naivně krásné, kdyby ho víc lidí zařadilo do svých běžných životů.

Turiel11
02.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha, kterou rozhodně stojí za to mít v knihovně.