Zasloužíš si smrt!

Zasloužíš si smrt! https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9213/bmid_zaslouzis-si-smrt-Dpl-9213.jpg 4 80 20

Věra je obyčejná vdaná žena. Prožívá právě radostné období svého života. Čeká miminko, stará se o svého velmi zaměstnaného manžela a zdá se, že ji netíží vůbec nic. Stačí ovšem jedna noc, kdy musí manžel služebně odjet, a všechno je jinak. Někdo se začne vydávat za její nenarozené dítě, obtěžovat Věru telefonáty, anonymy, hrůznými dárky, a dokonce vyhrožovat smrtí. Jenže kdo to je? Neznámý psychopat, nebo člověk, kterého Věra dobře zná a má ho ráda? A co tím vším sleduje?... celý text

Nikusha
04.08.2023 4 z 5

Ale joo dobrý.. autorka si úspěšně hraje s čtenářovými úsudky, protože ten konec je fakt, ale fakt nečekaný a vlastně i dost nepravděpodobný v tom smyslu, že by musel mít dotyčný nějaký měnič hlasu, aby ho Věra po telefonu nepoznala. Ale tak jsou i filmy, kde je žena převlečená za muže, je to očividné, že je to žena a stejně to "nikdo nepozná" :D

rafan65
13.04.2023 5 z 5

Tak tato kniha mě docela dostala. Četla se pěkně a některé pasáže mě motaly hlavu, za žádnou cenu jsem nemohl zjistit kdo je ta zrůda. Konec mě úplně sestřelil, to jsem teda nečekal. Je pravda že Věra mě napřed připadala jako ( totálně neschopný a ukňouraný spratek) nakonec se projevila jako statečná žena. Takže jsem spokojený a budu hledat další knihy této autorky.

bartoma
16.07.2022 1 z 5

Pro mě od začátku strašná nuda, nezajímavé pasáže, hrdinka nudná šedá myš. Nechápu, jak může mít kniha tak vysoké hodnocení.

ctenarkaEva
19.04.2022 3 z 5

Divná zápletka, divný příběh. Jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

knihomolka1197
05.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha! Nechybělo napětí a také pořádné překvapení na závěr. Pachatele ani motiv jsem teda neuhodla ani náhodou. Super!

Kanimůra2
09.08.2021 4 z 5

kniha se pěkně čte, je svižná. Trochu jsem nepochopila postoj Věrčinýho manžela. Můžu být flegmatik a studený čumák, ale co je moc, to je moc.

MamaKnihomolka
03.11.2020 4 z 5

Česká kniha, která mě uchvátila už od samého začátku. Od autorky jsem už četla Příliš tenkej led, který se mi také moc líbil. Než detektivku bych to nazvala povedeným thrilerem.

Co mi v knize chybělo tak byl popis. Autorka si s popisem postav moc nelámala hlavu což mě mrzí protože se nemůžu pořádně do příběhu ponořit když ani nevím jak postavy pořádně vypadají.

Příběh má spád a skvělou zápletku. Krátké kapitoly dodávají na čtivosti a stránka letěla za stránkou. Měla jsem asi tři tipy kdo by to všechno mohl dělat a skoro jako vždy jsem byla vedle. Závěr mi vyrazil dech, což právě na těchto knihách miluju.

Kerberos
29.08.2020 4 z 5

Autorka dává do příběhů nádech tajemna,které je vždy vysvětleno.Zlo ze závisti a nenávisti,podezřívala jsem někoho z blízkých,ale konec mě překvapil.

Lenoulinka
14.06.2020 4 z 5

Svižný a napínavý krimi thriller. Pár postav a do poslední chvíle jsem neodhadla, kdo muže být tak krutý, že Věrce vyhrožuje smrtí a posílá jí mrtvá zvířata. Úplně se mi nelíbil manželský vztah s Ondřejem. Za to uberu jednu hvězdu.

tygřímáma
12.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Kdo vyhrožuje smrtí mladé, nastávající mamince Věrce? Kdo se jí vloupá do sklepa a na půdu a kdo ji chce ve finále zastřelit?
Důvod by mohl mít každý, manžel, kamarádi. Alespoň to si myslí Věrka.

Mrňous1
10.10.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a myslím, že je to velmi kvalitní příběh o tom, že svinstvo rodí zase jen svinstvo, že není dobré problémy zahlazovat, protože se vždy ti kostlivci odněkud vynoří v ještě horší podobě, a že na vše většinou doplatí nevinní, často děti. Přestože jsem nešťastnou náhodou dopředu věděla, kdo za vším stojí, nic to neubralo na napínavosti knihy, hlavní představitelka mi tedy nepřišla hysterická, já jsem momentálně taky těhotná a nevím, jak bych zvládala takový psychický teror:-) Naopak mi přišel v určitý moment její manžel jako naprostý ignorant a divila jsem se, že nepráskla dveřmi, nebo s ním pořádně nezatřepala, aby mu to došlo:-)

Alča I.
08.08.2018 2 z 5

Čekala jsem od spisovatelky více. Moc se mě nelíbila

Esmeralda168
03.08.2018 5 z 5

Spíš než detektivka je to thriller. Hodně napínavý, čtivý a tajuplný thriller. Jeden z autorčiných nejpovedenějších, udržuje vás v napětí až do konce, který je obrovským překvapením - hlavně ten pachatelův motiv!

harena
23.04.2018 5 z 5

Výborná detektivka, čtivá, promyšlená a napínavá tak, že jsem ji večer ani nemohla odložit, když jsem si chtěla nalít sklenku vína. 200 stránek plných napětí. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo chce Věru zabít. Všem milovníkům dobrých detektivek knížku paní Hamerové určitě doporučuji.

Dresia
17.02.2018 5 z 5

Těším se na novou knihu od této spisovatelky. Palec nahoru.

laura
24.11.2017 5 z 5

Tahle kniha je prostě úžasná... Je fakt, že když jsem ji četla podruhé, poněkud ztratila své kouzlo, viděla jsem hlavní hrdinku příliš podezíravou, příliš hysterickou - ale upřímně, kdo by nebyl, dít se mu to, co jí? Přesto ten příběh má duši... Kam až sahá nenávist člověka k druhému? Věra už to ví - až za hrob...

minimonisek
18.04.2017 4 z 5

Po dlouhé době zase jedna z dobrých detektivek, které jsem přečetla. Rozhodně doporučuji.

pavčape
11.10.2016 5 z 5

Knížku jsem právě dočetla a doporučuju! Pro mě napínavá četba, kdy jsem stejně jako hlavní hrdinka do poslední chvíle netušila, kdo ji ohrožuje. Nicméně číst ji sama v setmělém domě, tak se ohlížím, zda za mnou někdo stojí ;-)

Vojslava
18.01.2015 3 z 5

Rychlá detektivka na víkend; žádné velké komplikace, trochu psycho, trochu věcných výhrad z mé strany (postava, která nepozná žampion od muchomůrky, si nic jiného než krutou smrt nezaslouží...) a poněkud překvapivý konec - celkem příjemné počtení.

Sisi74
11.10.2012 5 z 5

Autorku mám moc ráda, píše zajímavě, do poslední chvíle jsem netušila, jaké bude rozuzlení a jak s dějem souvisí úvod. Opravdu chválím...

české krimi české detektivky

Zdenka Hamerová
česká, 1971
2018  77%Bílá tma
2015  78%Klejinčino tajemství
2011  76%Vím, co jsi udělal
2005  89%Zasloužíš si smrt!
2007  82%Hlídej si svou holčičku

Kniha Zasloužíš si smrt! je v