Zrazená

Zrazená https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473875/bmid_zrazena-n7h-473875.jpg 4 170 45

Zaslíbená série

< 2. díl

Hollis po smrti milovaného Silase uprchla do království Isolte a teď se snaží přizpůsobit novému životu. Jediné, co ji drží nad vodou, je láska rodiny Eastoffových, ačkoli nepříjemnému bratranci Etanovi se příliš nezamlouvá. Královstvím se navíc šíří neklid – zdá se, že Eastoffové by mohli svrhnout tyranského krále, ale bez pomoci Hollis se neobejdou. Dokáže však dívka, která přišla o všechno, zapomenout na zlomené srdce a nezištně pomáhat ostatním?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Betrayed , 2021

1259
18.08.2021 5 z 5

Tak konečně po dvou měsících sem se do nějaký tý knihy začetla a nemohla sem se od ní odtrhnout. Začátek, prostředek i konec naprosto úžasný a jedinečný zážitek, plný romantiky. Super.

_Bára_
14.08.2021 4 z 5

Zaslíbená se mi sice vážně líbila, ale Zrazená je přeci jen o level lepší. Hollis mi v tomto díle extrémně sedla a i její chování se mi mnohem líbilo, až na počáteční pochybovaní kvůli smrti Silase. Co si budem, Silase jsem moc nemusela, takže mi to lezlo krapet na nervy. A samozřejmě Etan byl v tomto díle božskej. Hrozně mě mrzelo, že v prvním díle neměl tolik prostoru, takže jsem ráda, že tady ho měl až až. Ano, je vám hned od první stránky jasný, že spolu skončí, ale i tak se nám Kiera snažila nakonci nahnat hrůzu možným jiným koncem. Zrazená krásně zakončuje tuto sérii a doufám, že se brzo dočkáme nějaké její další knížky.

barbb8k
13.08.2021 4 z 5

Přestože se mi Zaslíbená líbila, nevěděla jsem, co od Zrazené čekat a musím říct, že mě příjemně překvapila. Byla rozhodně mnohokrát lepší než Zaslíbená. Rozhodně je to jedna z nejlepších knížek za posledních pár měsíců.
Děj, ačkoliv byl předvídatelný, mě dokázal i překvapit. Bylo mi tak nějak jasné, co se v příběhu musí stát, a stalo se, ale byla tu i spousta dalších, které mě vážně překvapily.

Hollis konečně dospěla. Už to nebyla ta naivní, hloupá hrdinka, ale díky tomu, co všechno zažila, začala přemýšlet a racionálně uvažovat.
Romantická linka byla rozhodně taky lepší než v předchozím díle, přestože byla předvídatelná už hned od začátku.

Věcí, které mi vadily, nebylo moc, přesto tu nějaké byly. První , nepřímo knižní, mi vadila jedna věc v překladu. Proč Your Majesty přeložili jako Tvoje Výsosti a ne jako Vaše Výsosti? Toto je asi věc vkusu, ale to Vaše se mi líbí víc.
Druhá, a poslední věc, je konec. Nebyl vůbec špatný, to ne, ale pár věcí byly strašně rychle popsané (SPOILER získání koruny Etana a Hollis. Přišlo mi to strašně zrychlené, přestože by to mohlo být popsané na alespoň pěti stranách. KONEC SPOILERU).

Celkově: Kniha je úžasná. Pokud se vám Zaslíbená líbila aspoň trochu, rozhodně dejte Zrazené šanci, přísahám, že se vám bude líbit.
4,5/5⭐

preny
06.08.2021 3 z 5

Kniha byla pěkná,ale dělalo mi potíže se občas zorientovat.

KnihoMorka
28.07.2021 5 z 5

Prahnu po další serii

pohádky princezny pro dívky romantika

Kiera Cass
americká, 1981