Zrazená

Zrazená https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473875/bmid_zrazena-n7h-473875.jpg 4 171 45

Zaslíbená série

< 2. díl

Hollis po smrti milovaného Silase uprchla do království Isolte a teď se snaží přizpůsobit novému životu. Jediné, co ji drží nad vodou, je láska rodiny Eastoffových, ačkoli nepříjemnému bratranci Etanovi se příliš nezamlouvá. Královstvím se navíc šíří neklid – zdá se, že Eastoffové by mohli svrhnout tyranského krále, ale bez pomoci Hollis se neobejdou. Dokáže však dívka, která přišla o všechno, zapomenout na zlomené srdce a nezištně pomáhat ostatním?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Betrayed , 2021

viola5163
12.02.2022 4 z 5

Není to kdoví jaký bum, ale bavilo mě to více než první díl a je to dobrá od dechovka.

michaela5475
06.02.2022 3 z 5

Po Zaslíbené jsem neměla v plánu dávat Zrazené přílišné naděje. Ovšem musím uznat, že potom co mě první díl zklamal, druhý díl byl milé překvapení.

Co si budeme povídat, většina knih Kiery Cass nejsou žádné zázraky. Její knihy jsou takové "pohádkové" a málo co vás dokáže překvapit. Pokud ovšem čtete tyto knihy s vědomím že to tak je, jsou to vlastně příjemné knihy na odpočinek, a tak je třeba je brát.

Jestli se vám první díl líbil, určitě neuděláte chybu s koupí této knihy. A zda se vám Zaslíbená přece jenom nepozdávala, můžu potvrdit že tato kniha má určitě o hvězdičku víc.

TerryDee
30.01.2022 4 z 5

Se Zaslíbenou jsem hodně bojovala, abych to dočetla ve zdraví a v duševním klidu. proto jsem se trochu (trochu ví) obávala této knihy. A musím se přiznat, že jsem velmi mile překvapena, jak je napsán tento díl. Z lady Hollis, ze které jsem rostla, se najednou stala celkem v pohodě hrdinka a já ji najednou měla i ráda a začala jí fandit. Příběhově mi to také přišlo o poznání lepší a zajímavější. I Etan mě zaujal víc, než opěvovaný Silas. Líbilo se mi jejich hašteření a sbližování. Jediné, co bych vytkla, je na můj vkus uspěchaný konec, který by si pár stránek navíc jistě zasloužil.
Chápu, že někteří se k této knize nebudou chtít přiblížit. Nicméně těm váhajícím říkám, aby to zkusili. Za mě osobně je to lepší než jednička.

Pedruska01
26.01.2022 3 z 5

Kniha se mi do rukou dostala celkem dlouho poté, co jsem zdolala první díl. To se taky projevilo na tom, že jsem vlastně neměla podrobný přehled o tom, co se tam sakra vlastně děje, kdo jsou některé postavy a z jakých důvodů přesně usilují o. Styl i poměrná čtivost celkem ušla. Což je jedno malé pozitivum. Druhé, ale velké je ten nádherný přebal, který si ta špatná kniha nezaslouží. Ano, ta kniha stála za pendrek a já s ní bojovala.
Hlavní hrdinka Hollis byla taková malá blbka, která se chová nepochopitelně. Věčně kvůli nesmyslům brečí, přivlastňuje si cizí lidi za vlastní. Chová se zvláštně, nejdřív jako chudáček oběť, co jí zabili milovaného manžela a pak je zase velkej drsoň. Je to lhářka. To omílání, jak moc milovala Silase jsem jí nevěřila. Znali se 14 dní, proboha. Nemohla to být víc než náklonnost a ta její šaráda s manželstvím byla taky fraška. Hrozně mě tím štvala. Pak to neskonalé štěstí, jakou našla novou rodinu, která ji samozřejmě hrozně zbožňovala, náhlé vzplanutí citů - kde se jako vzaly?, a to nemluvím o tom nesmyslném konci, co jí vůbec spadlo do klína. Kriste pane. Ne, k Hollis jsem si krom averze nevypěstovala nic dalšího, lepšího. Neměla jsem ji v oblibě, byla to hrozná postava, která měla všechno zadarmo - doslova. Samá náhoda, která jí uvolňovala cestu. Že to nedávalo smysl? Neva. Hollis je prostě vyvolená, která si to přeci zaslouží. Ale za co jako? Dále pořád měla za skvělou postavu a vzpomínala na ni a přála jí vše dobré, tu Delia Grace, která se k ní rozhodně nezachovala dobře. Ne, tu pořád nemůžu cítit, proto mě to asi vždycky nadzvedávalo. Přišlo mi, že Hollis chybí výplň lebky. Taky si myslela, jak je vtipná. No, byl to pravý opak.
Tentokrát jsme měli i druhého hlavního hrdinu Etana, který dokonce vydržel do konce knihy. Nebyl špatný, když pominu okolnosti, jen nepochopím to, co mezi nima jako zatraceně mohlo vzniknout. Ubohá rádoby romantická linka, která vznikla lusknutím prstů. Doslova z ničeho si padali k nohám. Nedalo se tomu věřit.
Ostatní postavy, který z Hollis byly poprděný zmiňovat nebudu. Ale jako, položme si otázku, proč? Nechápu. Co se týče děje, přišlo mi, že se tam toho vlastně moc nestalo. Respektive žádná akce, která by mě dostala. Spíš jen nástřel plánů, fikfik a povedlo se! Jak neuvěřitelně nečekané. To, co mělo potenciál a dokonce klidně přiznám, že mezi tím napsaným zoufalstvím bylo opravdu zajímavě a až skvěle vymyšlené, tak dřív skončilo než jsem se naděla a navíc to skončilo tak nedůstojně a nezajímavě. Bylo to postavené prostě špatně. To, co by bylo zapotřebí nebo co bylo vážně dobré, tak to se projelo rychlíkem, ale zbytek - nudné, nezajímavé scény, kde se nic krom toho, že Hollis bulí nebo si přivlastňuje cizí lidi za vlastní, tak tam jsme museli trávit mládí. "Konec" knihy po "rozuzlení" se mi zdál dost dlouhý a o ničem - na co? Zbytečné. A to zozuzlení alias Jameson - ubohé. Tolik nedůstojný odchod si ta postava nezasloužila.
Jsem z toho hrozně nešťastná, protože obecně na tohle od autorky moc zvyklá nejsem. Zároveň jsem ráda, že tahle série má jen dva díly, protože bych víc nedala. Jsem zklamaná a snad i naštvaná. Mělo to potenciál a nic. Všechno tam dopadlo dobře, všechno bylo zalité sluncem, všechno bylo zadarmo. Ten příběh mi připadá hloupý, jak snadno každý všechno získal. Nelíbilo se mi to a ani mě to nebavilo. Kdybych nebyla hloupá a nechtěla dočítat série, pokud to jen trochu jde, tak se k tomuhle dílu nepřiblížím. Nestál mi za to. Rozhodně nemůžu říct, zda byl lepší či horší než Zaslíbená, protože pro mě to byla katastrofa naservírovaná do dvou knih. Hodnocení bych nechala tak, že hvězda bude za ten přebal, druhá za poměrnou čtivost a v jistých okamžicích fakt nadějné pasáže, co trvaly asi jen minutu, než je autorka zadupala do země. Poslední za to, že jsem přežila a tohle je u konce a bylo to stejně špatné jako první díl. :D Nedoporučuji a hodnocení je vážně o hodně odrbaných a malých hvězdách.

Katka_Malfoy
08.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Nebylo to úplně nejlepší. Nevím kde všude berete pět hvězdiček, ale souhlasím, že je to lepší než první díl. Chápala jsem, že se autorka chce zbavit Jamesona, a tak ho tak zvláštním, nelogickým způsobem zabila. Ale, Etana "pro mě Ethan propan butan" jsem si oblíbila a dává mi smysl konec, který se mohl zkrátit na jednu kapitolu, kde si jen řeknou, jak to udělají.

Trvám na tom, že by to mohla být jen jedna kniha. Knihu si půjčte, nekupujte.

lost.in.books
01.01.2022 4 z 5

Hodnocení: Jelikož jsem četla Zaslíbenou, ze které jsem zas tak unešená nebyla, ale byla jsem zvědavá na pokračovaní, tak jsem si půjčila i Zrazenou- 2.díl Zaslíbené. A tento díl se mi líbil o něco více, jsem ráda že jsem to po přečtení Zaslíbené nevzdala a dala jsem šanci i pokračování.
__
Jako první co se o dost zlepšilo oproti 1. dílu je chování hlavní hrdinky knihy- Hollis, která byla v prvním díle strašně naivní i hloupoučká, ale naštěstí v tomto díle dospěla a chovala se přijatelně,nebyla to sice nějaká top postava, do které bych se zamilovala nebo s k ní vytvořila nějaký hlubší vztah, ale posun byl u této postavy velký. Zamilovala jsem se do Etana, ihned po pár stránkách jsem hned věděla kdo bude v této knize mým favoritem, oproti němu byla Hollis takovým průměrem co se postav týče. Jinak byly postavy v celku dobře napsány, každá byla jiná a něčím charakteristická.
___
Co se stylu psaní a celkově děje týče, tak styl psaní mi sedl, byl přirozený, ne zbytečně komplikovaný a přeplácený. Ze začátku jsem měla akorát problém se zorientovat v příbuzenských a rodinných vazbách a vztazích a celkově v celém světě, který celou knihu provázel, ale po přečtení pár dalších kapitol jsem vše pochopila a neměla jsem s tím problém. Co se mi na knize strašně líbilo byla ta atmosféra, úplně do člověka přeneslo do toho kouzelného královského místa a po přečtení knihy jsem měla hned chuť se tam na chvíli přenést. Také se mi moc líbila romantická linka zakomponovaná v příběhu, lepší než kdyby to bylo jen čisté fantasy. Děj byl místy předvídatelný, některé zásadnější momenty jsem odhadla, ale to mi na knize zas tak nevadilo.
__
Zaslíbenou Vám zas tolik nedoporučím, ale pokud se přece jen rozhodnete přečíst si tuto sérii, tak po přečtení tohoto dílu nebudete litovat, že jste se do série pustili.

TerryF
31.12.2021 5 z 5

Opět nemám slov! Výborná kniha plná akce, zvratů a překvapení, snad ještě lepší než první díl. Až na pár překlepů v textu nemám jedinou výtku. Doporučuji všemi deseti a doufám, že se dočkáme dalších knih od této autorky!

2368
28.12.2021 4 z 5

No konečně! To už je mnohem lepší, je tu akce, má to děj a i Hollis je jiný člověk. Škoda, myslím si, ze spoustu lidí už druhý díl do ruky nevezme po přečtení prvního dílu . Jsem ráda, že jsme to udělala.

Fani
03.11.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl! Ale na serii selekce to rozhodně nemá. Od začátku je sice jasné jak to dopadne ale i tak se to hezky četlo a přišly i nějaké překvapivé momenty. Takové příjemné odpočinkové čtení.

Fortuna7
31.10.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než Zaslíbená, Hollis se trochu znormálněla a moc se mi líbil historický styl psaní, kterým byla kniha napsaná.
Já ale prostě furt nechápu proč po Hollis touží snad všichni chlapi v království. XD
Musím ale říct, že hádky mezi Etanem a Hollis mě strašně moc baviliy a obecně postava Etana je boží.
Hádky super, ale ta romantická linka? Jako to co bylo za uspěchanost?
Celkem knihu hodnotím jako takový průměr. Neurazí, ale ani nenadchne...

knizninadsenec
28.10.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem více než ten první. Více akce, chytrých nápadů... I postavy, hlavně Hollis, se zlepšili povahově.

Příběh mě k sobě přitáhl od první strany, až k poslední a jen nerada jsem knihu odkládala.

Bylo zajímavé poznat blíže rodinu, do které se provdala Hollis, tedy zbylé členy. Nová láska, to bylo moc hezké. I když se zdál být bručounem, pomalu jsem si ho zamilovala. Etan mi přišel o tolik výraznější postavou, než jeho bratranec.

V příběhu najdete i několik překvapení, příběh se pěkně zamotal, aby se zase rozmotal. Často mě překvapil. Některé nejasností z prvního dílu, jsou zde vysvětleny.

Krásné, moc se mi líbil a dobře se četl.

lena.o.knihach
22.10.2021 3 z 5

Z prvního dílu jsem nadšená nebyla, ale přiznávám, že jsem stále někde tam uvnitř (hodně hluboko) byla zvědavá na závěr.

Zrazená je lepší než Zaslíbená, ale stejně to není žádný zázrak a sérii si kupovat nehodlám. Rozhodně by si nezasloužila čestné místo vedle Selekce.
Hned po dočtení jsem si říkala, že by bylo mnohem lepší, kdyby to byla jen jedna kniha. Vyhnuli bychom se tak zbytečným scénám a nesympatickým postavám. Naštěstí se mi to opravdu dobře a rychle četlo, přestože celá zápletka i romantická linka byla hodně slabá.

Romča11
11.10.2021 4 z 5

Tahle kniha byla o dost lepší než první díl! V prvním díle Hollis působila dost rozmazleně, namyšleně a sebestředně, ale v tomhle díle se to o mnoho zlepšilo. Navíc v prvním díle se skoro nic nestalo a byl dost nudný, tenhle díl byl po první třetině, která byla též nudná a nezáživná, nabitý dějem a akcí! Od druhé třetiny se postavy nezastavily a pořád se něco dělo. To autorka o dost vylepšila.
Velké mínus na druhou stranu je obrovské romantické klišé, které se v knize odehrálo. Taková škoda, působilo to opravdu špatně.
Navíc, i když je tato kniha o mnoho lepší než předchozí díl, Hollis mi stále přišla v dost situacích dost sebestředná a sobecká. Neustále přemýšlela jen o sobě.
Dalším negativním faktem mi přišlo, že zatímco v jiných knihách se do detailu zaobírají tématem ztráta blízké osoby, tady to bylo v pozadí a jen pár týdnů po smrti Silase už se Hollis vydala dál a přemýšlela o nové lásce. To mi také nepřišlo vhodné.
Nejlepší na knize je děj, který je nabitý akcí. Jen co se vyřeší jeden velký dějový zvrat, stane se další. Čtenář se naprosto nenudí a to oceňuji.
Navíc autorka, jako vždy, umí krásně vykreslit královské prostředí a opravdu máte pocit, že jste v království.
Celkově je kniha lehce lepší průměr, ale musím v hodnocení ocenit dramatické zlepšení oproti prvnímu dílu. Opravdu, pokud jste četli Zaslíbenou, tohle si dejte.

bookbug_cz
06.10.2021 3 z 5

Krásná fantasy romantická záležitost pro pohodové chvíle. První díl této série, Zaslíbenou, jsem přečetla taktéž jedním dechem, ale konec knihy mě velmi zklamal. Zrazenou jsem tedy číst nechtěla, ale pak se ke mně dostala nabídka knižní štafety a řekla jsem si, že dám tomuto příběhu ještě šanci. Hlavní hrdinka Hollis asi po dvaceti minutách manželství o svého milovaného přijde. Silas je zavražděn a ona se spolu s jeho rodinou uchýlí do bezpečí jeho země, království Isolte. Každý z nich totiž pochází z jiných království, které se nemají úplně v lásce. Rodina Eastoffových ji ale přijme s otevřenou náručí, se vší láskou a respektem. Čas bez Silase tedy tráví společně s rodinou v jejich paláci. Jediný, komu její přítomnost není zrovna příjemná, je Etan – mladý muž, bratranec, který je velmi skeptický ke skutečnosti, že se v jeho domě zdržuje dívka z nepřátelského království, kterou evidentně miluje jiný vládce, Jameson, a v tom vidí jedno velké možné riziko. Je úsměvné, kolik těch nápadníku Hollis má a přiznám se, že trochu závidím, s jakou lehkostí tento úděl přijímá. Samotná romantická linka mezi ním a Etanem byla skvěle zpracována, jejich popichování a vzájemné urážky mi kouzlily úsměv na tváři.
Autorka má opravdu skvělý styl psaní, díky kterému knihu přelouskáte během dvou dnů. Žádné složitosti, odbornosti nebo jiné zapeklité formulky. Ke konci knihy mě docela zmátla tím, jak se děj začal uzavírat jiným směrem, než jsem si celou knihu myslela, ale nakonec nezklamala a příběh skončil tak, jak jsem potřebovala, abych mohla v klidu a bez starostí usnout.

Medasek
02.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Předchozí díl se mi moc nelíbil, ale konec mě přesvědčil si druhý díl přečíst.
Musím uznat, že tento díl byl mnohem lepší. Romantická linka byla uvěřitelnější. Kdyby hlavní hrdinka nebyla pořád tak strašně naivní a vše jim nevycházelo naprosto bez problému, mohla bych to považovat za dosti dobrou knihu a dát i víc hvězd.
Abych to shrnula, celou tuhle sérii bych doporučila dětem do 12 let a začínajícím čtenářům.

Zatoulana
29.09.2021 odpad!

ZRAZENÁ - Kiera Cass

Předchozí díl mě jako jednu z mála tolik nezklamal, vlastně se mi konec knihy celkem zamlouval a proto jsem se i těšila na druhy díl. Ehhh … Byla to chyba!

Tato kniha je dokonalý adept na Průšvih roku (najdete na profilu jako story).

Od prvního dílu jsem nic nečekala věděla jsem, že to nebude nic světoborného ale příjemně jsem si u toho odpočinuli a konec mi přišel zajímavý. Od druhého dílu jsem čekala totéž.
Bohužel na místo toho jsem dostala opravdu SKŘÍPAVÝ text který mi dráždí oči a při čtení jsem si říkala to snad nemůžou myslet vážně. Opravdu to bylo příšerně napsné. Ploché postavy o jejich chování ani nemluvím - jako by to psal začínající autor. Vůbec jsem s nikým nebyla schopná soucitu nebo si jen říct “ano ten přemýšlí úplně racionálně”. Hlavní hrdinka Hollys mi přišla že neví co chce a přitom si snažila hrát na velkou hrdinku a hned přijme cizi lidi za rodinu a pak zase ne a chce domů a pak zase zpět … ‍️‍️
Ano to jak je tam oslovovala mě tahalo za uši/oči.
Jediný kdo mi tu byl ze začátku přišel celkem sympaticky byl Etan. Ten byl i celkem fajn. Svět kde se to odehrávalo také nebyl špatný ale měl velmi málo prostoru. Ovšem tyto dva klady jsou málo ve srovnáním s ostatními zápory.
Kniha mě opravdu zklamala a byla jsem opravdu ráda když jsem ji silou vůle dočetla.
2/10

Jaký na sérii mate názor vy ?

Markett
17.09.2021 5 z 5

Přiznávám, že jsem Zrazenou měla přečtenou jedním dechem. Knížka mě upoutala hned od začátku, a nadšení mě drželo až do konce. Je mi líto, že se nedočkáme ještě jednoho dílu, nebo aspoň povídek, jak tomu bylo u Selekce, protože věřím, že nějaké stránky navíc bychom si zasloužili.
Kiera prostě umí psát neskutečně poutavě, a u této knihy mě nezklamala. Zrazená byla mnohem akčnější než Zaslíbená, a celkově mi přijde, že se charakter Hollis změnil. Z takové princezničky se stala rozhodná a bojovná dívka, a za mě je to jen dobře. Co se Etana týče, toho rošťáka si prostě musí oblíbit každý. Ač je hned ze začátku jasné, jak to mezi hlavními postavami dopadne, je úžasné procházet tu jejich cestu s nimi, protože to nebylo vůbec jednoduché.
Také další plus určitě dávám za obálku, ta je prostě nádherná, stejně jako u prvního dílu.
Je mi moc líto, že tato série končí, a ač se mi zdála slabší než Selekce, tak nyní beru zpět - je to krásný originální příběh který se Selekcí nelze srovnávat, protože je každý jiný. A já si zamilovala oba. Já rozhodně můžu tuhle oddechovku od milované Kiery doporučit a doufám, že se brzy dočkáme nějakého nového příběhu z pera autorky. :)

anetka.repova
14.09.2021 4 z 5

Druhý díl byl lepší, než ten první, ale co autorka vymyslela ke konci. To myslela vážně? Trochu naivní čekala jsem vice napětí, celé to bylo málo akční a tak nějak jednoduché.
V předchozí sérii byla daleko více odvážnější.

Ale jinak se mi to libilo, ne že ne.

tessalovesbooks
31.08.2021 4 z 5

Já jsem byla asi jeden z mála lidí, kterým Zaslíbená nepřišla zas až tak špatná, a tak jsem se na další díl těšila, už kdyby jenom kvůli té nádherné obálce. I když na autorčinu Selekci tahle duologie rozhodně nemá, tak musím říct, že ve Zrazené byl vidět obrovský posun a hlavně zde byla konečně nějaká zápletka. Jasně, i když je Hollis pořád jednou z nejotravnějších knižních hrdinek, co znám, tak zde byl vidět jakýsi její vývoj k lepšímu, a i přestože romantická linka byla od první stránky hrozně předvídatelná, tak ve výsledku byla určitě lepší a uvěřitelnější než ve Zaslíbené. Autorčin čtivý styl psaní se navíc nezapře a knížku tak máte přečtenou za jeden večer. Velký problém jsem však měla s počtem stran - 260 stran je prostě příliš málo na to, aby se tam mohla rozjet nějaká větší akce, v důsledku čehož se většina problémů vyřešila až moc jednoduše a na můj vkus i nereálně.

4⭐/5⭐ Myslím si, že pokud se vám jednička nelíbila, a teď váháte, zda se pouštět do dvojky, tak s chutí do toho, protože Zrazená za mě byla po všech směrech lepší.

Za knihu děkuji Albatros Media

BellaBernasconi
30.08.2021 5 z 5

Zaslíbená se mi líbila. Zrazená však předčila mé očekávání. Přestože miluju všechny knihy od Kiery Cass, Zrazená byla něčím zvláštní. Etan se mi líbil, to jeho pošklebování mi vždycky zvedlo náladu.

pohádky princezny pro dívky romantika

Kiera Cass
americká, 1981