Zaslíbená Země Nezemě 1

Zaslíbená Země Nezemě 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401505/bmid_zaslibena-zeme-nezeme-uCL-401505.jpg 4 309 63

Zaslíbená Země Nezemě série

Děti v sirotčinci Grace Field House žijí pod dohledem laskavé vychovatelky a zdá se, že ke štěstí jim téměř nic nechybí. Netuší však, že to je jen pozlátko, a že se z nich všech postupně stane potrava pro démony. Podaří se jim zjistit pravdu – a utéct – dřív, než bude příliš pozdě? O tom vypráví jedna z nejpopulárnějších mang současnosti, která se rychle mění v komiksovou legendu!... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

約束のネバーランド 1 (Yakusoku no Neverland 1) , 2016

Lenka.Vílka
27.06.2020 5 z 5

"One Of Us - New Politics"

Vážně nevím, proč jsem se téhle série tak bála, protože je vážně dobrá. A přestože se jedná o malé děti, oni zase až tak malé nejsou a možná ani už děti.

Emma žije v sirotčinci. Je jich tam hodně. Mamá má za svojí mámu, protože je k nim hodná. Jenže jejich učební metody trochu připomínají vymývání mozku a vytetovaná čísla na krku (hned mi blikl seriál Temný anděl a čárové kódy) nejsou úplně normální, plus ta všechna pravidla!

Nevím, zda bylo psané primárně pro mládež, ale tady si najde své každý, protože se řeší závažné otázky úplně pro každého.

Komu mám věřit? Té, která nás vychovala a milovala? Byla to všechno lež?
Co je venku? Je venku něco, co je v rámci nebezpečí větší než to tady?
Máme sedět na zadku než na nás přijde řada?
Máme to říct ostaním a utéct sami? Ale co oni?
Jsou v to sami, nebo je podobných dětí jinde víc?

Takže jo, příběh se rozjíždí a je mi jasné, že to bude ještě vostrý. Moc děkuji časopisu Pevnost (viz záložka Zajímavosti), že jsem zjistila, že se není čeho bát a v klidu sérii okusit. Bylo to sice jablíčko hořkosladké, ale neskutečně dobré!

Moc se mi líbila kresba. Je čistá, přehledná a zajímavá. Navíc je hezky vyvedeno, pokud se vzpomíná, představy, když si děti něco domýšlí nebo se jim něco honí hlavou. "Přehnané emoce" patřící k žánru jsou taky dobře provedené. Právě kvůli tomu, jak je kresba čistá a přehledná.

Navíc v druhé polovině přijde zvrat, který jsem fakt nečekala a vy budete s odpověďmi na svoje otázky zase úplně na začátku. Protože konec je pecka!!!

PS: není magické, že isbn knihy obsahuje čísla "666"? Ty démoni byly skvělý!!!

Cress
21.06.2020 5 z 5

Do tohohle jsem šla, protože jsem chtěla něco oddechového a manga mi přišla jako skvělá volba. Nečekala jsem, že si to užiji tak moc. Tenhle příběh byl plný akce a rozhodně mě nalákal na další díly. Kresba byla nádherná a já už si musím jít koupit zbytek série.

Eillen
16.06.2020 4 z 5

Mé první seznámení se stylem Manga - tedy v komiksové verzi. Zvyknout si na "jiný styl čtení" pro mě nebyl vůbec problém a příběh jsem přečetla jedním dechem. Začátek příběhu mě dokázal zaujmout a tak určitě v naší domácí knihovně sáhnu po dalších dílech.

Shaxx
08.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla paráda :)
Poutavé už od začátku a vzhledem k tomu, jak rychle se odhalil zásadnější zvrat, tipuju, že autor bude mít v zásobě ještě toho víc.
Příběh napínavý, postavy sympatické, prostředí zajímavé.
Za mě 5/5 a rozhodně pokračuju v sérii, stejně tak mám v plánu mrknout i na anime :)

OsolenéKnihy
01.05.2020 5 z 5

Manga, která potěší i čtenáře, kteří nejsou zažraní do všeho kolem japonské kultury. Pro mě je tato manga velice čtivá, napínavá a s každým dílem lepší.

Mickhesh
26.03.2020 4 z 5

Dobře nakopnutý úvod serie.. 90%.

ReniHan
11.03.2020 3 z 5

Já vám nevím. Já tu mangu jednou za čas zkusím, ale vždy jsem zklamaná. A nevím jestli důvod je forma vyprávění nebo příběh celkově. Možná jiná manga mi nebude připadat tak hloupá.

Kate18
24.11.2019 5 z 5

Emma, Norman a Ray žijí v sirotčinci, kde se o ně stará jejich mamá Isabelle. S ostatními dětmi jsou jako sourozenci, i když nejsou praví. Sirotčinec má svá pravidla, která se musí dodržovat. Vše se má změnit, když někdo adpoptuje maličkou Conny. Ta si při odchodu zapomene svého králíčka a Norman a Emma jí ho chtějí odnést...

dancadragneel
11.09.2019 5 z 5

Rozhodně lepší než jsem celkově očekávala. Mile mě to překvapilo. Rozhodně se neddivím, že to má takovou oblíbenost, protože po pár stránkách jsem si příběh sama oblíbila. Příběh sirotků je pěkně propracovaný, nemluvě o kresbě. Těším se na další díly.

jarynek
31.07.2019 5 z 5

Tak zatím je to lepší než jsem očekával. Čekal jsem spíše přímočařejší mangu pro mládež, takže o to více mne čtení potěšilo. Úvod může působit trochu jako klišé, ale má to asmosféru a spád a rychle to čtenáře vtáhne. No a ani kresba není nejhorší (nemusel jsem u žádného obrázku přemýšlet, co by asi tak ten obrázek mohl představovat, což se mi u některých mang stává). Asi slabších 5*, ale na úvodní díl to bylo dobré.

Sylvanas
12.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavý příběh a pěkné obrázky. Jsem zvědavá na pokračování.

krausmary
20.06.2019 5 z 5

Moje úplně první manga a ejhle, strašně se mi to zalíbilo. Nejvíc jsem se bála obráceného čtení, ale hned po pár stránkách to bylo v pohodě. Příběh byl skvělý a zároveň děsivý. Líbil se mi ten nápad, ilustrace i styl. Prostě krása. Jediné co můžu vytknout je, že to bylo hrozně krátké!

Sabča92
10.06.2019 5 z 5

Nejprve jsem se nechtěla pouštět do další manga série, ale nakonec jsem neodolala větám typu: To si prostě musíš přečíst!
A jakmile jsem si našla chvilku a do knihy se pustila, nemohla jsem se odtrhnout. Naprosto nejlepší manga série (alespoň doposud) co jsem četla a mco vám ji doporučuji.
Drsný a napínavý příběh! Potřebuji další díly a to nutně

Pitbullka
08.06.2019 4 z 5

Velmi povedený začátek série. Jsem zvědavá, jak vše bude pokračovat a doufám, že i další díly si udrží tak vysokou kvalitu.

NJan
22.05.2019 5 z 5

Super manga :-)

Annkag
10.05.2019 4 z 5

Fascinujúca manga...na popud velmi dobrej známej mi ju drahá polovička kúpila a úplne ma príbeh detí vo zvláštnom sirotčinci s velmi zvláštnou mamá dostal....deti vychovávané v tomto sirotčinci sú vlastne ako zvieratá chované na ,,farme,,ako krmivo pre démonov.A my sme zvedavý ako vlastne vyzerá svet vonku?Podarí sa deťom utiecť?Prečo má mamá tiež vytetované číslo na krku?Ako sa vlastne na náš svet dostali títp démoni?Kolko takýchto sirotčincov po svete existuje?

yaoiyuri
05.04.2019 4 z 5

No, sice jsem patřila k těm, kteří chtěli, aby Crew začala vydávat Berserka, protože o tomhle jsem zhola nic nevěděla, ale musím uznat, že po prvním dílu to vypadá slibně. Mám však obavy, aby se z toho postupem času nestala nějaká obskurní šílenost zakončená typicky japonským „koncem-nekoncem“, kde se nic nevysvětlí. Navíc mě mrzí, že jediná dívka z ústředního tria je dětinská pipka (na které kvůli kresbě občas paradoxně nejde poznat, že je holka), zatímco chlapci jsou chladní myslitelé nepřiměřeně vyspělí svému věku.
Na kresbu si musím zvyknout, není špatná, ale holt jsem rozmlsaná z Mahoutsukai no yome.

SarahRoyalAss
03.04.2019 5 z 5

Opravdu skvělý kousek! Už na začátku člověku nesedí, co se v sirotčinci děje a brzy příběh nabere obrátek, na nic se nečeká. Je děsivé, co za tím vším je skryto a čtenář je jak na trní když se dozvídá, jaký ten jejich svět je. Postavy jsou zajímavé, chytré, krásně nakreslené a prostě je to geniální.
Tohle opravdu povedená manga, vřele doporučuji všem (co snesou "trochu" toho násilí a krve).
Těším se na další díly.

a.a.candys.life
28.03.2019 4 z 5

Tato manga, na začátku byla roztomilá ale pak se to obrátilo na plné obrátky, nemohla jsem se odrhnout a kousala se do jazyka co se s dětmi stane!

Napínavé, strašidelné ....

Těším na na pokračování!

Mooneylan
07.03.2019 5 z 5

Neuvěřitelný nářez!!! Vše začíná jako roztomilá idylka, kde budeme sledovat jen minimální trable geniálních dětí. Ale pak? Horor, strach a boj o přežití! Napětí na každé stránce a to v dokonalém prostředí! Tahle manga mě sebrala a nemůžu se dočkat dalších dílů