Zaslíbená země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Toto dílo mělo být jakousi monografií o moderní „zaslíbené zemi“, jak autor obrazně nazval průmyslovou Lodž z konce 19. století. Reymont pracuje se spoustou plasticky vykreslených obrazů, které jednak posouvají děj dále a jednak názorně zachycují spleť problémů a charakteristických rysů lodžského života. Jako jeden z hlavních problémů vystupuje do popředí národnostní antagonismus, který se projevuje stálým mocenským soupeřením tří národnostních skupin. Jejich reprezentanty jsou „tři lodžští bratři“, přátelé Baum, Welt a Borowiecki. Kniha má být kritikou vzmáhajícího se kapitalismu. K tomu si nemohl vybrat prostředí typičtější, než byla tehdejší Lodž pulsující honbou za ziskem, při níž však lidská srdce zůstávala chladná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75839/big_zaslibena-zeme-a9x-75839.jpg 3.810
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Ziemia obiecana, 1899


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Zaslíbená země

Abroš
17.03.2020

Velmi dobře čtivé.

Mira7
24.03.2018

Ohromná kniha ukazující život polské Lodži v 19. století na pozadí vrcholu epochy tržní ekonomiky bez přívlastků. :-) Bohatí továrníci, bankéři a masa námezdní pracovní síly v bouřlivě rozvíjejícím se městě plném špinavých obchodních praktik, fingovaných bankrotů a naprosté tvrdosti. Ideály hlavních postav, osobní příběhy a láska, ale také doutnající napětí mezi Poláky, Němci a Židy žijícími na jednom prostoru.
Přečtením této obsáhlé knihy (přes 600 stran) si čtenář náladu příliš nezlepší, ale jedná o výbornou sondu z jednoho období.