Zaslíbená země

Zaslíbená země https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468325/bmid_zaslibena-zeme-GPH-468325.jpeg 4 198 23

Zaslíbená země je poslední román, na němž autor pracoval před svou smrtí v roce 1970. Podobně jako v některých dalších knihách se i v tomto nedokončeném díle věnuje tematice německých uprchlíků za druhé světové války, které fašisté donutili k emigraci. Děj se odehrává ve Spojených státech, „zaslíbené zemi“, v níž za války našla útočiště řada Evropanů, ať už Židů nebo jiných osob nepohodlných nacistickému režimu. P. S. Kniha je opatřena doslovem, který čtenáři nabízí senzační odhalení!... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das gelobte Land , 1970

martinka_d
24.03.2014 5 z 5

Až příliš stejný příběh s knihou Stíny v Ráji - později jsem našla že Stíny v Ráji jsou vlastně takovou druhou verzí této nedokončené knihy.
Příběh je opět velmi poutaví a pojednává o německém uprchlíkovi Ludvíkovi Sommerovi, který se dostal do Ameriky, jen škoda toho nedopsaného konce

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Posledný a nedokončený Remarqueov román o emigrantoch v zemi zasľúbenej, čiže Amerike.
Opäť krásny príbeh a postavy, ktorých život núti k zamysleniu sa nad bytím a zmyslom života. Aj keď vo mne kniha budila dojem, že niečo podobné sa dá nájsť v predchádzajúcich Remarqueových knihách, nemohla som sa odtrhnúť od príbehu a neuvažovať na autorovymi myšlienkami, ktorých je tu ako v každej jeho knihe, požehnane.

„Člověk je jediný živý tvor, který ví, že musí umřít. A jak s tím naložil?”
„Vynalezl náboženství"
„Správně. A tím intoleranci. Každé náboženství je to jediné správné.”
„A tím války. Ty nejkrvavější se vždycky vedly ve jménu božím. Ani Hitler se bez něj neobešel.”

vitavita
08.04.2012 3 z 5

Poslední autorův román - příběh Ludvíka Sommera v "Zaslíbené zemi".

Erich Maria Remarque (p)
německá, 1898 - 1970