Zaslíbená země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zaslíbená země je poslední román, na němž autor pracoval před svou smrtí v roce 1970. Podobně jako v některých dalších knihách se i v tomto nedokončeném díle věnuje tematice německých uprchlíků za druhé světové války, které fašisté donutili k emigraci. Děj se odehrává ve Spojených státech, „zaslíbené zemi“, v níž za války našla útočiště řada Evropanů, ať už Židů nebo jiných osob nepohodlných nacistickému režimu. P. S. Kniha je opatřena doslovem, který čtenáři nabízí senzační odhalení!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468325/zaslibena-zeme-GPH-468325.jpeg 3.9161
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Das gelobte Land, 1970


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Zaslíbená země

wersl
16.11.2020

Příběh pro mne představoval procházku potemnělou krajinou nad kterou z nebe jako hvězdy září láska, sny, naděje a víra. Stejně jako hvězdy jsou však i tyto ideály příliš vzdálené a pro mnohé tak prakticky nedosažitelné. Tuto cestu dobře znám, a právě proto se vždy ke knihám od pana Remarqua rád vracím. Daný příběh sice tentokráte není plný pronásledování či koncentračních táborů, přesto je opět naplněn velkou spoustou myšlenek, alegorií a pečlivě poskládaných vět jež se před námi v pomalém tempu odvíjí jako klubko hřejivé vlny. Potěšila mne i tenká linka propující příběh s knihou Vítězný oblouk.

Popko
08.10.2020

Téma zajímavé, dobré, v té době aktuální, ale tak nějak za mě naurazí, nenadchne.


1amu
05.11.2019

"Dvojče" knihy autora "Stíny v ráji". Kvůli odlišení je trochu pozměněn děj a většina postav z první knihy má jiná jména. U renomovaných autorů je to unikát ! Co bylo důvodem - peníze ? Jsem přesvědčen, že ne. Jde o poslední knihu E.R.M. Podle poznámek v závěru byly dvě verze o závěru tohoto románu, obě nesmírně depresivní. Proto si myslím, že je k prospěchu, že kniha vyšla v tomto uspořádání.
Každopádně čtenář, který má E.R.M. "načteného" vychutnává znovu jeho kouzlo, kdy mávnutím hůlky nabízí jedinou větu, ale jakou :
...Americký Funeral Home nemá vlastní krematorium, není tedy v tomto směru tak luxusně vybaven jako německé koncentrační tábory...
... Držel jsem ji v náruči, vše vypadalo najednou prosté a správné...nechceš jíst? Ne, řekl jsem a odnesl ji na postel... Když se opět vrátil čas, leželi jsme dlouho mlčky vedle sebe a jemně se dotýkali...
...Komtesa seděla v ošoupaném křesle recepce - "Udělám vše proto, abych zemřela slušným způsobem, než bych měla být převezena do chudobince, ale nemohu skoncovat se životem sama, to mi zakazuje náboženství, to mám tak železné srdce Vladimíre Ivanoviči ?" Je z nejdrahocennějšího materiálu jaký existuje, odpověděl Mojkov - ze vzpomínek a slz...
Erich Maria Remarque si změnil své jméno, narodil se v německém Osnabrücku jako Remark. Toho se chytili nacisté, kteří tvrdili, že jde o nepravé jméno (pravil Goebels). To pravé se musí číst pozpátku, jde tedy o Žida jménem Kramer. (Jak jednoduché stvořit pomluvu). Není divu, že se autor po válce nikdy mezi své bývalé soukmenovce nevrátil.

čuřil
18.04.2019

Opět plný počet bodů. U pana Remarqea to snad ani jinak být nemůže. Né jen v dnešní době k zamyšlení a úvaze, jaké to bylo a musí být vyhnancem-uprchlíkem.
DOPORUČUJU.

Petra21
19.11.2018

Remarque je moje srdcovka. Vážím si ho, zbožňuju ho, hltám ho! Proto mě strašně mrzelo, když jsem se dva měsíce nemohla prokousat tímto románem. Přiznávám, že jsem ho neodhodila do prachu v knihovně jen proto, že je to ON. Až během závěrečných stran jsem prozřela. On se snažil uchopit svůj klasický rámec trochu jinak. To, co mu takřka všichni včítají, že opakuje několik málo motivů (já ne!), je mu nyní vyčteno... Ale teď trochu objektivity; román průměrný, až poslední třetina mě zaujala hloubkou myšlenek a otevřeným koncem. Určitě bych doporučila hezkou řádku zajímavějších titulů tohoto skvělého autora, přesto jsem nakonec ráda, že jsem tu dávku beznadějosti neodsoudila hned s první kapitolou.

Gaeberys
17.10.2018

Remarqua si velmi cením, ovšem tato kniha je jeho průměrné až podprůměrné dílo.
Děj postrádal dynamičnost. Nedovedu si představit, že by dílo dokončil a mělo by ještě tak o 200 stran více (to soudím dle dvou předpokládaných závěrů uvedených na konci knihy - kdyby měl stihnout vše, co nastiňují {mimochodem s tou první verzí to snad nemohl myslet vážně, Remarquovská je ta druhá varianta}) ...

dagmar5477
23.06.2017

Jak mám Remarqua ráda, tak nějak nechápu, proč napsal v podstatě dvě totožné knihy. Vzhledem k tomu, že Stíny v ráji jsem četla celkem nedávno, nepřinesla mi četba této knihy nic, jen člověk dopředu ví, co bude. Pro mě veliké zklamání, dočetla jsem ji jen asi z lásky k autorovi.

jluky
15.06.2017

... a opäť: hlboká poklona majstrovi pera!
.....SKVOST!! ..... čo iné napísať?... žiadne hviezdičky pre mňa nestačia, aby som ohodnotila Remarquovu tvorbu. Vďaka, že ste tu aj pre mňa bol !

1