Zašívaná panenka

Zašívaná panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294860/bmid_zasivana-panenka-ABs-294860.jpg 3 32 9

Manželé Jandovi spolu žijí roky v jedné domácnosti, ale teprve po letech zjistí, že se vůbec neznají. Protiklady dvou zcela rozdílných osobností a vzájemná tolerance jim skýtá nemálo krásných okamžiků, ale též vyhrocených situací, kdy jde o vlastní životy. Až na malá škobrtnutí by oba propluli desetiletími, ale vše změní příjezd záchranné služby… Hlavní hrdinka Lada vám barvitě líčí svůj osud, který se s ní nemazlil. Svým myšlením a láskou k životu najde vždy cestu, jak být šťastná. Učí to klienty ve svých seminářích a jistě osloví mnohé čtenářky, které zjistí, že velký životní problém je jen zkouškou na jejich životní cestě.... celý text

JancaMia
19.02.2021 3 z 5

Šlo to, precteno během dvou hodinou, přijde mi ze kniha byla spichnuta horkou jehlou, určitě šlo příběh a charaktery postav prokleslit hlouběji ... novější tituly od autorky jsou lepší ...

Kalarda
05.01.2020 5 z 5

Knihu jsem zakoupila společně s ostatními knihami od autorky na autogramiade. Všechny knihy se mi líbily, ale tahle jediná je lehce krimi. Měla jsem ji přečteno rychle. Mohla být delší.

MartinaF
03.05.2018 4 z 5

Velká škoda, že kniha nebyla delší alespoň o sto stran. Autorka by pak mohla více prokreslit jednotlivé postavy, dát jim hloubku. Rozuzlení příběhu jsem víceméně očekávala takové, jaké autorka nachystala.

Kniha se četla dobře, líbil se mi Ladin nezdolný optimismus. Lidé by si z jejího učení měli vzít příklad. Příběh bych určitě ráda doporučila dalším čtenářům.

medlovice
17.04.2018 3 z 5

Jedna z těch knížek, co se dá přečíst na jeden zátah. Připomenutí doby před rokem 1989 a všechen ten fanatismus a nálada po něm . Autorka je zvyklá psát články do ženských časopisů a proto kniha nemá hloubku a postavy nejsou nijak vykresleny. No Monyová , s kterou bývá srovnávána to není.

k.evelin
21.09.2017 2 z 5

Kniha by mne zaujala asi více, kdyby se autorka rozepsala více do hloubky. Nepřipadalo mi, že by autorka rozuměla době o které psala.

ji69ri
16.07.2017 5 z 5

Jestli by si nějaká kniha zasloužila zfilmovat, tak určitě Zašívaná panenka. Rozdílnost povah manželů, "tragický" osud Lady a pak rozuzlení, kdy vám jde mráz po zádech a nemůžete usnout se opravdu vybízí k psychotrilleru.

sabca
06.04.2017 3 z 5

Tak jak je níže uvedeno kniha, která se opravdu dá přečíst za jeden. Velmi zajímavé téma a škoda, že to bylo tak krátké. Třeba o rodičích Lady byla zmínka pouze na začátku a pak už nic. Ale i tam myslím že kniha stojí za přečtení

1alena1
22.02.2017 3 z 5

Dá se říci, že je to zajímavá knížka, zajímavé téma. Od začátku mi bylo jasné rozuzlení, ale je to čtivé, spoustu přínosných myšlenek, (že člověk si má neustále hledat ze života to příjemné a chuť do života máme mít za každých okolností). Dnes se jen každý žene za hmotnými statky a to se mi líbilo, že tady se prachy neřeší.
Bezva čtení při cestě vlakem.

sporran
04.09.2016 3 z 5

Dovoluji si vložit první komentář k této knize, aby měli potencionální čtenáři "háček". Tahle kniha je opravdu naprostý koncentrát. Tematicky bohatý příběh s více rovinami vč. rozuzlení na 104 stránkách. Zprvu jsem byla trochu v šoku, když se na prvních 30 stranách odehrálo a vygradovalo vše (autorčina disidentská práce, seznámení, zamilování, tragický zlom a to hodně tragický). Autorka přidala i dvakrát podrobný popis milování. Prostě kniha má spád, až bych řekla sešup. Opět zajímavé téma - hlavní hrdinka působí v době normalizace, dělá přednášky vs. její osobní život. Viděla bych to ještě na dalších 300 stran, aby si vše čtenář užil. Příběh by nakonec mohl zůstat stejný, ale natáhla bych to, tohle je opravdu frk mrk. Nemusím ani tolik "romantiky", což by mohlo být, ale spíš jakoby okrajově. Řekla bych čtení na dovolenou, ale v tomto případě tak na chvíli při čekání na vlak....