Záruční list na život

Záruční list na život https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23749/zarucni-list-na-zivot-23749.jpg 4 63 19

Jedenatřicetiletá Jarka má starostí plnou hlavu a partnerský vztah se jí do života rozhodně nevejde. Ostatně, jednou už se málem vdávala, a jak to dopadlo? Škoda mluvit! Telefonáty muže, kterého náhodně potkala na ulici, jí vstoupí do života zcela nečekaně. Zrodí se mezi nimi kamarádství, neboť spolehlivá anonymita vzájemných hovorů je oba zláká k nebývalé otevřenosti. Nakonec, proč se nesvěřit někomu, koho můžeme ze života lehce vymazat tím, že přestaneme přijímat jeho hovory? Jenže co se stane poté, co jeden z nich náhodně zjistí totožnost toho druhého?... celý text

tess.de.veles
25.03.2023 1 z 5

Knihy pani Tani jsem mela vzdycky rada... Ale tahle.....Ta se dle meho moc nepovedla....Jarka mi byla nesympaticka, a to tak ze velmi....Nejradeji bych ji propleskla....a rekla, at tahne do klastera.....Boze....Takovej Mirek Dušin v suknich.....Jednu hvezdicku, ze je to pani Tana....Tohle byla asi posledni kniha od ni, co jsem si precetla....Nekde jsem cetla, ze rika, ze jeji knihy jsou pro inteligentni zeny....Tak uz asi nejsem inteligentni.... No, co se da delat...ale takovyhle brak uz ne, dekuji....

bigben
03.06.2022 2 z 5

Doporučená knížka, ale opravdu to nebylo pro mě....neříkám, že si nepřečtu ženský román, ale tahle mě fakt nezaujala...

Juvka
01.01.2021 4 z 5

Typický ženský román :)... nenadchne ani neurazí...

knihovniceS
31.10.2020 4 z 5

Další z mých oblíbených autorek popisuje příběh mladé ženy, která neměla jednoduchý život. V dětství prodělala těžkou nemoc, vychovávali ji prarodiče, vystudovala, měla zajímavou práci, prožila první velkou lásku, která neskončila dobře, a to se na ní podepsalo v jejím postoji k potenciálním nápadníkům. Trochu mě tím štvala a děj se chvílemi dost protahoval, ale i tak mě příběh bavil a doporučuji k přečtení. Za protahování událostí ubírám jednu hvězdu.

Lofda
07.08.2020 2 z 5

Autorčiny knížky mám ráda, ale tentokrát, vlastně ani nevím proč, mi dělalo opravdu problém to dočíst..

tygřímáma
12.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Mefisto a Lasička se potkají u lehké dopravní nehody. Vzájemně si vymění telefonní čísla, kvůli svědectví pro policii.
Mefisto ale začne Lasičce pravidelně volat a oba po čase zjistí, že jsou si blízcí. Shoda náhod svede oba dohromady na jedné rodinné sešlosti.

Knihomolka97
26.10.2019 4 z 5

Příjemná romantika se zajímavým námětem. :-) Zatím nej kniha od autorky, kterou jsem prozatím četla.

JancaMia
08.07.2019 4 z 5

Pěkná knížka :) stejně jako ostatní od autorky ..

Hasko
22.12.2018 4 z 5

Pěkná kniha. Brno i místo na Vysočině popisované v knize znám,tak bylo fajn představit si konkrétní ulice, městské části, přírodu. . .

meduzka123
24.09.2018 5 z 5

Krásná oddechovka.

Veggi
16.05.2018 2 z 5

Čteno v rámci "Výzvy". Není to můj šálek kávy. Romantika kam se podíváš a samé šťastné konce.

Aknel26
07.05.2018 3 z 5

Typická knížka paní Kubátové - hezký, uhlazený styl psaní, bystré konverzace, příběh, který se neomezuje jen na líčení vztahu dvou osob, ale má i nějaké vedlejší linie a zápletky (doufám, že v některé z knížek najdu zmínku o Vítkovi a Daně), hrdinka, která se podle mě iracionálně brání novému vztahu, a pan Božský, který oddaně čeká, až se milá Jarka rozhodne.
Upřímně řečeno Jarku prostě nechápu - a tady si dovolím se trochu rozhořčit nad jednou konkrétní pasáží z knihy, takže VARUJI PŘED MOŽNÝM SPOILEREM:
Jaké dilema to Jarka řeší? Proč se jí možnost Viktora odmítnout jeví jako jediná rozumná? Viktor je mladý, pohledný, zdravý, zabezpečený, inteligentní, bez závazků a především o Jarku opravdu stojí, což dává jasně najevo. Proč tedy Jarka vyšiluje, že "bude-li se s Viktorem scházet dál, skončí to láskou jako trám přinejmenším z její strany a intimním sblížením. Tedy tím vším, co do svého života nechtěla za žádnou cenu vpustit." A proč ne, proboha? Každá normální současná žena by na Jarčině místě výskala radostí.
U mého hodnocení autorčiny nejnovější knížky jsem psala, že jsem si na tento typ hrdinky zvykla... Ne, nezvykla. A moc ráda bych si jednou přečetla od paní Kubátové něco jiného, nového, psaného podle jiné šablony.
EDIT: Později jsem zjistila, že o dalších osudech Dany a Vítka se dozvíme v knížce V pondělí a ve čtvrtek.

alnahu
07.02.2018 5 z 5

Životní příběh Jarky ,která zrovna neměla lehký život,vychovávala jí babička a děda,když ji rodiče v jejích 10 letech nechali v čechách a emigrovali do Ameriky , nakonec ji opustila i sestra Eva , která odejde za rodiči.Opustí ji též přítel se kterým si plánovala budoucnost, zůstane sama a brání se novému vztahu ,který se ji naskytne díky anonymním telefoním hovorům.Příjemné oddechové čtení.

kika 13
04.02.2018 4 z 5

Za mě fajnové poklidné čtení.

jitvav
23.10.2017 4 z 5

Příjemná, pohodová kniha, jako ostatně všechny od této autorky. Hlavní hrdinka zažila v dětství trauma, kdy ji těžce nemocnou rodiče opustili a emigrovali do USA. V té době velmi citově přilnula k babičce a dědečkovi, kteří ji vychovali a později, kdy již měla možnost odjet za rodiči, odmítla je opustit. Těžko také pochopit situaci, kdy po rozchodu s přítelem zůstává stále sama a přestože se jí nabízí nový vztah, urputně se mu brání.

cori
17.09.2017 3 z 5

Nenáročná oddechovka z dob přelomu tisíciletí, kdy se hromadně rozšiřovaly mobily a vznikaly týmy ajťáků. Hrdinka Jarka se musí vyrovnat s rodinným traumatem, kdy ji rodiče nechali v ČSSR a sami se starší sestrou emigrovali do USA.
Telefonáty mezi Jarkou (Lasičkou) a Viktorem (Mefistem) mi přišly moc šroubované. Ještě, že je Brno tak malé.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Kniha je hezká a to moc. Četla se jedním dechem. Příjemně strávené odpoledne.

1v8na
08.08.2014 4 z 5

kniha mě naprosto zaujala a vtáhla mě do děje. Velmi romantické