Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 213

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

PetraBery
08.03.2023 4 z 5

Další povídková kniha a autor opět nezklamal. Každá povídka je jinak zajímavá, s překvapivou pointou. Jo, mě to bavilo.

jana277
06.03.2023 3 z 5

Nesbovská zmena ma zaujala tak 50:50. Prvá poviedka nasadila latku vysoko, ostatné ju pre mňa nedosiahli. Ale dalo sa.

Agatha84
05.03.2023 4 z 5

Nejsem zcela povídkový typ... jsou pro mě příliš krátké, nestíhám se zorientovat, mnohdy jim ani nerozumím :-) Jenže, tady se vyskytl souběh faktoru č. 1: Nesbo, a faktoru č. 2.: žlutá obálka :-)
Jsem spokojená, moc. Užila jsem si patřičnou dávku temnoty lidských povah, kontakt s vlastním stínem, překračování hranic morálky a užívala si každou minutu čtení.
Hmm, jak syrové, lehce zvrácené, ponuré.
Kouzelné.

jana4084
28.02.2023 4 z 5

Sedm různých příběhů, které mě bavily. Musím tedy říct, že nejvíc mě zaujaly jen čtyři. Ale nebylo to špatné čtení, ba naopak. Hezky se to četlo, bylo to poutavé. Není to jako jeho jiné knihy, tady řeší krimi na pár stránkách, ale možná právě to je zajímavý. Hodně se tam vyskytuje i psychologie samotnýho vraha a je to fakt dobrý!

tlllk
26.02.2023 4 z 5

Ta poviedková forma v pointe trochu pripomína Roalda Dahla. Myslím že to stojí za prečítanie aj keby to nebola „čitateľská výzva“, audio prevedenie je už len bonus.

Andrea81
25.02.2023 4 z 5

Spokojenost.

jirina4159
25.01.2023 5 z 5

Byla jsem spokojená, příběhy ne vždy uvěřitelné a některé hůře pochopitelné (třeba povídka Odd) ale zajímavá rozuzlení.

andy_nejedla
19.01.2023 4 z 5

Téměř všechny povídky se mi líbily, často jsem byla překvapena z jejich konce. Každopádně povídka Fronta je pro mě nepochopitelná a naprosto zbytečná, proto jen čtyři hvězdy z pěti.

ZuzanaZ83
18.01.2023 4 z 5

Nejsem úplně povídková, ale Nesbø je pro mě skoro povinnost.
Každopádně se mi styl povídek vlastně líbil, nechybělo napětí, nadhled i humor.
Já jsem spokojená.

nikola6615
16.01.2023 5 z 5

Mám ráda povídky, které spojuje jeden motiv. Tady byla každá jiná, některá rázná a s výraznou pointou, některé více šly do hloubky postav. Takovýto styl se mi dobře čte, člověka autor neustále udržuje v pozornosti. Určitě je to o mnoho lehčí čtení než autorovy thrillery, možná, že kdyby mi dal knížku někdo do ruky s přelepenou obálkou, ani nepoznám, že jde o jednoho a toho samého autora Sněhuláka nebo Policie.

Hakate
14.01.2023 4 z 5

Krátké, pěkné, rázné, povídky s žárlivostí v hlavní roli. Londýn za mě TOP, z tohoto tématu bych ráda viděla další povídky.

ashburton
11.01.2023 2 z 5

Tahle knížka bolela, četl jsem ji neobvykle dlouho a do čtení se musel nutit. Můj oblíbený autor mě hned na úvod knihy navnadil pěknou povídkou, ale pak už to šlo hodně z kopce. Bohužel, na víc než 30 % to není...

heavy66
11.01.2023 4 z 5

Silnějšího citu na světě není, pokud se láska v nenávist změní!
Jo Nesbo je spisovatel temné strany, což v této povídkové knize potvrzuje.

Ajinka126
10.01.2023 1 z 5

Povídky pro mě mají smysl jen tehdy, když rozvíjí zajímavé nápady, postavy nebo svět. Ale co nového se ndá říct na téma žárlivost? Něco možná ano, ale Nesbovi se to nepovedlo. Nic převratného se zde nedozvíte. Ani překvapivý pohled na problematiku. Sloh mě také nezaujal. Ojojoj. Doporučuji se tomuto vyhnout.

PS: mrzí mě, že mě kniha nezaujala. Nerada věnuji tolik času něčemu, co mě pak zklame a připraví mi to jen čtecí krizi.

J0hn
23.12.2022 4 z 5

Úvodní povídka Londýn mne nadchla, ale všem ostatním k dokonalosti něco chybělo. Takže těch 75% co teď kniha má mi přijde adekvátních

AlbionFoxyFox
11.12.2022 4 z 5

Všechny povídky byly čtivé, byť až na Odda jsem u všech odhadla pointu a závěr před koncem. Bylo to velmi příjemné a kvalitně napsané čtení na pár zimních večerů (pokud bych neměla mimino, dalo by se zvládnout za den).

Mandlevest
29.11.2022 3 z 5

Povídky moc nemusím a názor na ně nezměnil ani mistr Nesbo. Už jen to, že jsem si je dávkovala, každý večer jednu, o něčem vypovídá. Ne, že by byly špatné, ale já je patřičně nedocením. Sotva jsem se začetla, už byl konec:-). A tak se mi líbila nejvíce ta nejdelší, Žárlivost. Ostatní, ač o pointy, a někdy i překvapivé, nebyla nouze, mě tolik nezaujaly. Hodnotím jako dobrý průměr, ale nesmutním, Harry Hole se vrací :-).

Jenda75
14.11.2022 4 z 5

Kniha obsahuje pár povídek, které všechny spojuje slovo "žárlivost". Tato žárlivost se zde objevuje v mnoha podobách. Příběhy jsou poutavé a krásně zasazené do různých situacích a scenérií.

Janadvorackova
08.11.2022 4 z 5

První byla skvělá a zbytek následoval.
Povedená sbírka.

wooloong
07.11.2022 4 z 5

Dobře napsané povídky, z nichž ani jedna mě nijak nepřekvapila.

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 211x