Zářijová světla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Svým způsobem jsme všichni vlastně rozbité hračky, nemyslíte?“ říká tajuplný výrobce hraček žijící jako poustevník ve svém starém sídle. Obklopen mechanickými bytostmi, které sám stvořil… Po ponurých dnech se Irene nemůže dočkat léta a slunce. S mladým Ismaelem v Modré zátoce se zdá být všechno perfektní. Ale záhadný hračkář, který zaměstnal Ireninu matku ve svém sídle v Cravenmoore, střeží hrozivé tajemství. Všechny místnosti jeho obrovského domu jsou plné mechanických tvorů a rafinovaných hraček, jež stvořil, aby unikl osamění. Do některých pokojů se nesmí vstupovat a brzy se domem začnou prohánět temné stíny a z mlhy kolem opuštěného majáku hrozí obávaná zářijová světla. Z idylky se stane místo hrůzy a Irene s Ismaelem prožijí největší a nejnebezpečnější dobrodružství svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218327/zarijova-svetla-218327.jpg 3.882
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Orig. název:

Las luces de septiembre (1995)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Zářijová světla

Přidat komentář
kuky921
01. června

Velmi pěkné čtení. Autor očividně miluje moře a stíny.
Moje už třetí knížka od stejného autora. Velmi příjemné počtení.

TheCiko5
12. března

Po knížeti z mlhy už mě nepřekvapil autorův svižný styl. Těšil jsem se na něj. Těšil jsem se, že mi zase někdo jednoduchou formou dokáže vyprávět příběh. Obyčejně, ale jasně a zřetelně. Pochopil jsem jednotlivé charaktery téměř okamžitě (absence důmyslnější rafinovanosti zkrátka někdy nevadí), děj je sice předvídatelný od začátku... Ale kdykoliv čtu Zafóna, mám pocit, že práce spisovatele není složitější než koupit v obchodě tři housky. Lazarus je opravdu fascinující postava !

Kariol
19. února

Konečně se mi zase jednou vyplatilo, že nečtu anotace. Tohle byla skvělá knížka, vážně mě to pohltilo. Co víc, myslím, že je to nejděsivější příběh, jaký jsem kdy četla, fakt jsem se u toho bála. Ale zároveň to mělo řadu krásných stránek. A především oceňuji, že se to obešlo bez zbytečného krveprolévání. Asi se teď nějakou dobu budu bát stínů, nebo nad nimi budu aspoň přemýšlet. Víc neprozradím. :)

Janinnka
15. února

Pro mě zatím asi nejslabší kniha,kterou jsem od Zafona četla. Možná mi na ní vadil ten filmový duch, který pohltil tu fantazii a poetiku, která se tak prolínala ostatními knihami...Ale jinak se kniha četla opět velmi dobře.

Kaik
12. února

Opravdu hodně podobné Marině. Závěr trochu divoký, ale Zafónův způsob psaní je mi sympatický. Spíše pro mladší čtenáře.

Kristy78
10. února

Trochu strašidelná, pár prvky připomínající Marinu.

alibaba72
16. ledna

Tuto knihu jsem nečekaně našel v Levných knihách, říkal jsem si, že to asi nebude žádná sláva když se dostala až tam, ale od autora jsem četl Stín větru a pak ještě Andělskou hru a to se mně moc líbilo. A tak jsem knihu zakoupil a neprohloupil. Pěkné, čtivé, svižné, sice pro mládež, ale může to číst kdokoliv a moc se mně to líbilo. Autor dokáže nádherně vykreslit tajemnou atmosféru a vymyslet zajímavou zápletku. Doporučuji :-)

Twinny
27.12.2018

Nechte mrtvé mrtvými...
Trochu naivní příběh vhodný pro děti a začínající čtenáře. Ale je rozhodně příjemný a stojí za přečtení.