Zrádná říše

Zrádná říše https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474664/bmid_zradna-rise-LGc-474664.jpg 4 183 38

Zapovězená královna série

< 3. díl

Následkem šokující tragédie se Emilia Lancasterová stala někým, kým se nikdy stát nechtěla: vládnoucí královnou Germánie. Unavená anti-monarchistickými útoky na své království, topící se v žalu nad čerstvou ztrátou svého otce a zklamaná zradou nejbližších spojenců, se nová panovnice potýká se stále silnějším pocitem samoty, navzdory tomu, že její kroky sleduje celá země. Nejradši by utekla, ovšem útěk není řešení: ne, když musíte vládnout celé říši. Nezbývá jí tedy nic jiného než se vzchopit a jednat jako schopná vladařka. Když se začne domnívat, že má to nejhorší za sebou, ukáže se, že nepřátelé stále číhají v koutech, odhodlaní jednou provždy utnout rodovou linii Lancasterů. Jejich poslední terč? Nová, nezkrotná královna Germánie.... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Sordid Empire , 2019

martina1797
29.12.2021 3 z 5

Třetí díl mi přišel hodně překombinovaný a dost těžko uvěřitelný. Je to taková naivní pohádka. Občas jsem úplně nechápala Emiliina rozhodnutí.

peta88
29.12.2021 5 z 5

Budu hodnotit celou trilogii. Knížky se velmi dobře četly, protože ani jsem se nenadála a byl konec :). Možná mě chvílemi štvala hlavní hrdinka, jak si až moc zakazovala vztah k tomu, koho milovala. Ale nakonec pohádka dostala ten správný konec.

CiaKawlone
27.12.2021 5 z 5

Páni! Prostě páni! Je to skutečně úžasný závěr série. Moc se mi líbí, jak je příběh zasazený do dnešní doby a děje ve světě. Příběh krásně plyne. Je dynamický, plný zvratů, intrik a lásky. Konec je famózní. Díly předešlé byly super, ale tohle.. To se opravdu povedlo.

2688
18.12.2021 5 z 5

Nebyl by ještě jeden díl ? ……… Já vím někdy je méně více a musím říct že tahle trilogie byla prostě ,, Parádní “
Nebudu se tu zmiňovat a pár nedostatků co jsem zpozorovala protože jako celek se nedá nic vytknout . Příběh je poutavý, moderní, smutný, lítostivý, akční,
vášnivý, nebezpečný a přesto tak laskavý a dechberoucí . Za mě max ⭐ .
Aspoň na chvíli jsem si mohla hrát na Královnu a mít svůj hrad a milovaného (sexy) Krále :-*

nikiss76
20.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Takový trošku mix Padesáti odstínů šedi a Deníku princezny, ale vlastně proč ne. Kniha se mi četla velmi dobře avšak s každým dalším dílem jsem měla pocit, že se autorka až příliš snažila přidávat více zápletek a nečekaných zvratů. Někdy méně je více.

Kačka655
03.11.2021 5 z 5

Skvělé zakončení serie! Doporučuji je tam i pár zvratů které člověk hned neuhodne :-)

rampapa
03.11.2021 5 z 5

Na poslední díl o Amelii jsem byla hodně zvědavá a natěšená. Miluji tuhle knížku a miluju tenhle příběh. Celou sérii jsem si zamilovala. Tenhle díl obzvlášť. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky.

Ketfl
01.11.2021 4 z 5

Tato série je pro mě asi jako takový ten béčkový (možná céčkový) film na Netflixu. Člověk si uvědomuje, že je to strašná blbost, někdy to nemá hlavu ani patu, ale přesto se to prostě líbí. Tak, tak. Já se přiznám, že jsem si sérii neskutečně užila. I když mě strašně rozčiloval ústřední pár - pořád to jejich jo, ne, jo, ne. Každopádně jak jsem se pustila do čtení, nemohla jsem se odtrhnout. Jsem ráda, jak to celé dopadlo, přiznám se, že jsem to tak i čekala, ale přišlo mi k smíchu, že spolu celou sérii hlavní pár nemohl být, protože jsou to nevlastní sourozenci a tak, a pak se to vlastně ani nijak nevyřešilo a stejně to bylo všechno v pořádku. No, nevadí, já jsem jinak celkem spokojená a nevadilo by mi, kdyby od této autorky vyšla nějaká další kniha.

Jeanine8
31.10.2021 5 z 5

Jasný!! Taková romantická, naivní pohádka pro puberťačky......Ale já si sérii moc užila...Autorka si krásně hraje s pocity, umí je slovy popsat a vyjádřit opravdu do hloubky.....Je to kniha nejen o lásce, ale také o zodpovědnosti a přátelství...Někomu se zdála hrdinka moc plačtivá, ale ono jí přece bylo 20! Kdo by takový nebyl, kdyby byl uvržený do takovéto situace, chápala jsem to.....Kdo se tedy chce na chvilku ocitnout v romantické pohádce, má s touto serií možnost :o).

Knihomolka97
30.10.2021 5 z 5

Konečně se autorka víc rozepsala, Zrádná říše byla totiž podstatně tlustší než předchozí díly. I tak jsem ji ale přečetla rychlostí blesku, protože byla byla sakra čtivá.
Z Emilie se stala královna. A velmi šikovná, nutno říct. Fandila jsem,  držela palce jí i ženám, za které bojovala.
#nesouhlasim #kralovnaE
Carter..ach Carter proč nedostal víc prostoru? :( Opět se tu objevil jen málo a to mě mrzí.
Autorka se zkrátka zaměřila hlavně na politiku, ALE i tak mě čtení fakt bavilo! Jen jsem prostě romantiky čekala víc. (Pohádkový konec to ale vynahradil. :)) )
Owen vůbec nezamíchal kartami, jak jsem doufala, ale aspoň si u mě vylepšil reputaci.
Alden, no..neměla jsem ho ráda, zdál se mi až moc uhlazený, přeslazený a nějak jsem mu ty jeho lichotky nevěřila. I proto, že postupně jsem začala tušit jeho tajemství. Ovšem to odhalení na konci jsem teda nečekala! To mě vůbec nenapadlo! :O

4,5⭐/5⭐

LenRan
18.10.2021 2 z 5

(SPOILER) K celé sérii: Já jsem zklamaná. Pěkné obálky a zajímavé anotace, ale obsah? Ach jo:(
Celá série je postavená na tom, že "chceme být spolu, ale nemůžeme, co by tomu řekli lidi" - když už pominu obehraný důvod nevlastního bratra, tak v závěru se tento "problém" vůbec nevyřešil, ale i tak jsou spolu tak jaký to celý mělo smysl, o čem to teda bylo ? Potoky slz, macecha, závěrečný coming out, ani jedna nová myšlenka, ani troška originality. Za mě typicky marketingová kniha jen pro výdělek.

Pedruska01
13.10.2021 4 z 5

Na závěr téhle série jsem byla hodně zvědavá. Těšila jsem se hlavně proto, jak předchozí díl skončil, proto jsem hned, jak byla ta možnost, vzala knihu do rukou. Ten styl a velká čtivost zůstala a přešlo to k lepšímu, respektive, že to bylo zajímavější než předchozí díl. Trochu ten prohřešek autorka napravila.
Hlavní hrdinka Emilia, která se přizpůsobila v předchozím díle koruně velmi rychle a ochotně, tak tady to bylo ještě víc. Stala se z ní hlava státu, se všemi těmi povinnostmi. Ačkoliv se tvářila, jak jí to obtěžuje a je to těžké a náročné, tak dle mého se v tom cítila jak ryba ve vodě už od samého začátku. Samozřejmě to přiznala až na konci, že to je vlastně úplně pro ni - herečka. Emilia se věnovala jen té "práci" a zábava žádná. Tady se můj vztah trochu přiblížil k bodu jen akceptovatelnosti, ale nic hřejivějšího, bohužel. Pokud nedělala trochu machry v rámci monarcie, tak brečela - hodně a často. Byly to také dvě její nejčastější nálady/obrazy. Celkem mě to mrzelo, když si vzpomenu na naše první setkání. Ohromná změna, ne zrovna k lepšímu. Někdy, kdy měla nějaké proslovy z patra, tak mluvila jak padesátiletá zkušená žena a ne vůbec na svůj věk, ty výrazy, které použila by nikdo jako ona nevyslovil. Bylo to zvláštní. Její kamarád Owen, u kterého jsem doufala, že se ho tady dočkám ve větší míře, mě opět zklamal, ne on, ale autorka, co s ním udělala. Byl tam pouze jednou jedinkrát na samém začátku s jedním proslovem a konec. Co to sakra...?! Zklamání. Taky jsem čekala nějakou větší škádlecí akci mezi jejími strážci Galiziovou a Riggsem - téměř nic, vlastně to ani nestojí za řeč, takže další zklamání.
Hlavní hrdina Carter, který to měl u mě pořád stejně dobré a kterého jsem měla moc ráda, měl zase o něco méně prostoru než by bylo vhodné. Bylo to zase něco jako nepřítel/přítel a pak jen přítel chci ho/nemůžu ho mít. Tak nějak dokola. Hrozně mě překvapilo, vzhledem k tomu, co se stalo na konci minulého dílu a jakou si pak dali "pauzu", že se o tom nepobavili, že na to prostě nepřišla vůbec řeč a najednou všechno dobrý. Prostě... cože?! Carter každopádně překvapil, díky bohu, že mile. Jeho sestru Chloe jsem měla zase o něco radši. Držela jsem jí palce a byla hrozně fajn.
V tomhle díle se toho stalo tolik, proto snad i tomu, kupodivu, odpovídal počet stránek, který byl oproti předchozím knihám tak neobvyklý. Převažovali situace společné s politikou, které mě prostě nebrali, nebavili i nezajímali, bohužel jich bylo až zatraceně moc. Ty situace s nějakou rádoby zábavou a romantikou byly upozaděny anebo malé. Škoda, škoda. Postavu Aldena jsem měla ráda, neměla jsem proti němu nic. Bylo to možná lehce pochybné, ale i tak, zdálo se to čisté. Jenže pak mě teda dostal a šokoval. Nejvíc asi tím orientačním přiznáním (proč mám pocit, že to je teď opravdu v každé knize? a pokud to v nějaké není, tak je to už špatné a mimo?). To samé s postavou Henryho - překvapení, zajímavé, ale prostě vážně? Další?! Nemohla v tom být jiná zápletka?!
Musím přiznat, ač se zdá, že je to klasika klasik, tak nejvíc se mi líbil asi ten epilog. Jako fakt. Tam moje romantická duše byla nejspokojenější, líbil se mi. Zbytek knihy pokulhával. Nic moc žádné emoce to ve mě nevyvolalo, moc se toho zajímavého, co by mě bavilo a po čem bych toužila, se nedělo. Vycpáno záležitostmi politickými a královskými, co jsem brala trochu jako nutné zlo.
Když bych to shrnula. Všechno dopadlo dobře, ba přímo pohádkově, zlo bylo potrestáno, vše vyřešeno a opět nastalo dobro. A dokud neumřeli, žijí v Germanii dodnes. Jako jo, bylo to zajímavé, místy se mi to líbilo a bavilo mě, pohádky mám ráda. Však hodně bych toho vynechala anebo vymyslela jinak, ale to je už jen můj vjem. Tenhle díl byl ale přeci i přesto všechno o chlup lepší, protože jsem neměla nutkání knihu odložit anebo prohlásit, že je to doslova o ničem s hluchými celými částmi jako v předchozím díle, kdy to bylo kapku horší.
Závěr téhle série nebyla úplná hitparáda, respektive celá série, trochu to šlo z kopce, ačkoliv na samém začátku měla vážně hodně dobře a slibně našlápnuto. Je to škoda, ale zase, není to úplná tragédie. Takže tak i tak mohu doporučit a co se týče hodnocení no, hodně ušmudlané 4*. :)

Kukicka
07.10.2021 4 z 5

Autorka celou serii zakoncila se cti a kdyz se na celou trilogii podivam jako celek, tak to nebylo spatne. Jen v tom poslednim dile mohlo byt mene slz a cervenych oci :-D Na jednu stranu prezentovana jako lvice a na druhou stranu ustrasena vecne slzici holcicka...

keiko33
05.10.2021 4 z 5

Budem hodnotit seriu ako celok. Prva cast bola super, plna napatia, nielen medzi Emiliou a Carterom. Ale postupom casu, mi cela seria zacala pripadat nedomyslene. Tak detinsky, ako sa Emilia spravala, by sa osoba ktora vystudovala psychologiu, spravat nemala. Mala by byt rozumnejsia. To neustale odmietanie buducnosti s Carterom mi uz liezla na nervy. Celkovo mi tam chybalo viac casu medzi hlavnym parom. Na moj vkus tam bolo prilis "pricezny-kralovny". Chvilami som mala pocit, ze seria je hlavne o Emilii samotnej. Ako sa vypracovala od blaznivej skolacky, ku vyspelej kralovnej. Co sa serii upriet neda, je citatelnost, doslova hltate slova. Vcelku to nebolo zle, ale cakala som viac. Celkovy dojem zachranila Chloe. To bola asi najlepsia postava z celej serie.

LilluLong
03.10.2021 5 z 5

Nuz, séria ktorá vedela zaujať rovnakým nadšením od prvej časti po poslednú.Citatelia ktorý mesiace nemusia cakat na ďalšie časti ale začnú teraz, si myslim ze ich vyber nesklame.Mozem len doporučiť, za mna hodnotenie za 5* :)

zuzak82
02.10.2021 2 z 5

Třetí díl série byl ještě slabší než druhý díl.

V tomto díle mě doslova iritovala hlavní hrdinka, která pořád jen brečela.
V jedné chvíli se hrdinové líbali, pak se hádali a ona měla slzy v očích. V další se pomilovali, zase se pohádali a měla přitom slzy v očích. A potom se zase líbali, následně ho poslala někam... a měla přitom v očích slzy nebo možná brečela?....
V půlce jsem uvažovala, že přestanu číst, to už se mi dlouho nestalo.

Děj mě rovněž moc nebavil. Celkově tedy velké zklamání oproti třeba prvnímu dílu a hodnotím 40%.

KlosKa
02.10.2021 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala i třetího dílu, který byl pro mě určitě nejkrásnější. Musím říct, že za mě velmi povedená trilogie trošku o něčem jiném, než na co jsme zvyklí a jedna "zakázaná láska". Velice čtivě napsáno, děj plyne pod očima a vy máte pocit, že vše prožíváte s hrdiny...a tak to má být. Doporučuji ;)

valika0302
30.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Autorka píše veľmi dobre a ani táto posledná časť nie je výnimkou. Konečne sa dozvedáme ako to všetko končí po takých napínavých predchádzajúcich častiach. Veľmi sa mi páčilo, že sa nakoniec dali veci do poriadku a dokonca aj zostala kráľovnou, aj keď v podstate mal na trón "nárok" jej bratranec :)

Julie Johnson
americká, 1991