Zapomenutý pergamen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se na počátku 15. století náhle začaly hroutit velké katedrály, kostely a dómy, zachvátila obyvatelstvo panika. Je to pomsta bohů, nebo dílo ďábla?
V těchto neklidných dobách zachrání čirou náhodou krásná Afra - dcera knihovníkova, jenž zemřel za záhadných okolností - život poněkud podivínskému staviteli katedrál Ulrichovi z Ensingenu. Ti dva se do sebe zamilují.
V nejvyšší nouzi si Afra vzpomene na tajemnou skříňku, kterou jí kdysi zanechal otec s tím, že obsah skříňky jí sice může přinést bohatství, ale zároveň uvrhnout do zkázy celý západní svět...
Prázdný pergamen představuje zpočátku pro oba milence hádanku. Teprve s pomocí alchymisty dokážou zviditelnit latinský text, jenž v tajném písmu vytvořil benediktinský mnich a v němž kajícně přiznává, že CONSTITUTUM CONSTANTINI, jímž císař Konstantin údajně daruje papeži právo vládnout nad západořímskou říší, je podvrh, který sepsal on sám. Je jasné, že něco takového chce církev dostat do rukou za každou cenu. Afra s Ulrichem se ocitají v ohrožení, a než si stačí uvědomit, jak nebezpečný dokument se jim dostal do rukou, jsou jim už na stopě papežovi pochopi z tajné sekty Lóže odpadlíků, aby je navždy umlčeli...

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1594/zapomenuty-pergamen-1594.jpg 3.878
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Das vergessene Pergament (2006)

Počet stran:395
Jazyk vydání:český
Překlad:Eva Pátková
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-242-1747-3
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Zapomenutý pergamen

Přidat komentář
Irena77
22.02.2018

Knížka je pěkná. Trhák to není, ale má zajímavý a poutavý děj.

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Na knihu jsem narazila náhodou a uchvátila mě obálka a hlavě anotace. Očekávání tajemna, odkrývání tajemství atd. Do knihy jsem se nemohla zpočátku začíst, začátek je zdlouhavý, přesto kniha velmi překvapila a jsem ráda, že ji vlastním, jelikož se k ní určitě vrátím. Příběh odehrávaný ve středověku v 15. století, plný napětí, zajímavého čtení, samotný námět skvělý a zápletka opravdu podařená. V samotném ději, čekáte nějaké vyřešení, vyvrcholení děje, ale opět se děj pomalu stáhne, což byl možná autorův nápad. Každopádně čtenář, který rád čte rychle a má rád knihy, které odsýpají, může tato kniha velmi zklamat. Napětí se prolíná celým dějem, až možná příliš, ale hlavní důvod kniha splnila, tajemno a tajemství mělo v příběhu svůj prostor a já mohu jen konstatovat, že kniha se mě velmi líbila. Nečekejte trhák, který vás posadí na zadek, ale zklamaná nejsem, naopak.

Eliskass
22.03.2017

Dobrá kniha. Zajímavá a napínavá.

chabova
26.02.2017

Zápletka v celku dobrá, ale děj je poněkud roztahaný. Čtenář na tuto knihu potřebuje dosti trpělivosti. Vždy když už to vypadá, že dojde k nějakému rozuzlení tak naopak následuje další zauzlení. Je dobré nechat čtenáře napnutého, ale čeho je moc, toho je příliš.

DuncanIdaho
10.01.2016

Není to špatná kniha, ale chtělo by to víc akce a napětí.

Darami87
22.01.2015odpad!

Příšernost a ztráta času. S přemáháním jsem knihu dočetla a dala jsem Vandenbergovi ještě šanci s jinou knihou. Bohužel, jeho psaní mi přijde otřesné.

davas
07.12.2014

moje první kniha od tohoto autora a moc se mi líbila,doporučuji...nádherný příběh plný záhad,tajemství ...

jindrusa
25.06.2014

Slabší kniha od tohoto autora.

Autor a jeho další knihy

Philipp Vandenberg
německá, 1941

všechny knihy autora

Kniha Zapomenutý pergamen je:

v Přečtených132x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených5x
v Knihotéce70x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit3x