Zapomenutý faraon

Zapomenutý faraon https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48368/bmid_zapomenuty-faraon-tkA-48368.jpg 4 96 16

Hořká bída a nepopsatelné bohatství, závist, nenávist a intriky, záhadná smrt a politická vražda – to je rámec, v němž se odehrává největší archeologický objev tisíciletí: akce Tutanchamon. Čtvrtého listopadu 1922 odhalil Angličan Howard Carter, vyučený malíř, vchod do hrobky Tutanchamona: faraona zapomenutého už před třemi tisíci lety. Právě tento zapomenutý faraon se stal takřka symbolem egyptské historie a jeho zlatá posmrtná maska, vážící přes sto kilogramů, je nejznámějším uměleckým dílem na celém světě. O Tutanchamonovi bylo napsáno bezpočtu knih, ale muž, jemuž dějiny vděčí za tak významný objev, zůstává v pozadí: Howard Carter. Kdysi si začal vydělávat peníze portrétováním koček a papoušků ze sousedství. Pro bohatého sběratele pak kopal už v sedmnácti letech v egyptském poušti. Tam také našel první stopy po zapomenutém faraonovi. Autor nám nabízí příběh, který rozkrývá situaci i nitky z pozadí. Okolnosti této takřka neuvěřitelné historie, zasuté v zaprášených archivech v Káhiře a Oxfordu, vyhledal a doplnil pátráním u posledních očitých svědků.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Historie

Vydáno: , Alpress

Forgotten pharaoh , 1978

madem
25.06.2022 4 z 5

Moje první kniha autora. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na velmi krátké kapitoly. Pak jsem se začetla a přišel konec. Přišel mi takový useklý, něco mi chybělo.
Určitě mě kniha navnadila a přečtu si od autora jiné.

Elea
19.04.2021 5 z 5

Jedna z knih, které vyvolaly můj zájem o Egypt a jeho dějiny.

666Jitka
29.04.2020 5 z 5

Mám ráda knihy P.Vanderberga - dokáže i naučnou knihu napsat tak, že jí člověk doslova hltá.Kniha Zapomenutý faraon se mi moc líbila. Kdo by neznal jméno faraona Tutanchamona, který nebyl ani tak významný ve své době, jako spíše díky objevu jeho hrobky Howardem Carterem v roce 1922...

Abroš
30.03.2020 5 z 5

Vandenberg se skvěle čte.Příběh asi dvou nejznámějších postav Egypta.Faraona Tutanchamona a jeho objevitele H.Cartera

vladislav6610
21.03.2019 3 z 5

Částečně životopis Howarda Cartera a z části informace o historii 18.dynastie panovníků Egypta. A samozřejmě vše kolem Nebcheperure Tutanchamona.

Messilina
28.11.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si četla už v dětství a snila o tom, že také něco takového objevím. Pyramidu, zapomenuté město, ztracený chrám. Pro mě to byla romantika.

jaro999
05.10.2017 5 z 5

Zajímavá a poutavě napsaná kniha. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec dávám 5.

chanahd
17.05.2016 5 z 5

Výborná kniha. Pokud Vás zajímá Egypt a archeologické objevy, je tato kniha určitě dobrou volbou.

ufounek17
17.10.2015 5 z 5

Luxusní čtení...Vandenberg nezklamal...mužu jen doporučit milovníkům Egyptologie

milunka21
18.03.2015 5 z 5

Je to jasný,musim mít od něj všechny knihy opravdu mě nadchnul :-)

Rade
05.01.2015 5 z 5

Knihu jsem četla právě po návštěvě putovní výstavy o Tutanchamonovi v Praze na jaře 2013 (Tutanchamon - jeho hrob a poklady). Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a k některým částem jsem se opakovaně vracela.

monikagrul
09.02.2014

Tuto knihu jsem dostala jako vánoční dárek letos pod stromeček a přečetla jsem ji snad jedním dechem, je to užasné vyprávění o muži který se nikdy nevzdal svého snu a dal tak světu nejcenější dar který mohl.Pomohl poodhalit roušku minulosti starého Egyptu.Pro mně osobně to bylo první setkání s dílem Philippa Vandenberga které mi bude asi osudné nebot mně svým způsobem psaní nadchnul pro svá další díla.

kacimilek
20.09.2012 4 z 5

Poučná knížka o faraonu Tutanchamonovi a objevení jeho hrobky Howardem Carterem a s tím spojovanou kletbou. Poučné a zábavné.

oolinkaa
27.07.2012 5 z 5

Nádhera.. Další úžasná fakta o Tutanchamonovi!! Mám egyptskou dobu, takže se vrhnu do dalších..:-)

anthea
22.10.2011 4 z 5

Kniha byla velmi zajímavá, ale Král z Luxoru, který je také o Howardu Carterovi, se mi líbil víc

Daniel.R
08.10.2011 5 z 5

Úžasné, úžasné, úžasné. Pro toho, kdo má slabost pro Egypt (alespoň malou slabost :-) myslím věc, která okamžitě strhává k cestě do Egypta, do Luxoru, do nekropole Údolí králů nebo se aspoň stát archeologem. Je to psáno na hranici dokumentu a románu a ač poprvé se mi dostala kniha do ruky v dětství, ani při dalším pozdějším čtení to neztratilo nic ze své tajemnosti a lákavosti. Myslím, že je to nejlepší zpracování tohoto už i samo o sobě tak fantastického příběhu o objevení hrobky faraona Tut-Anch-Amona