Zapomenuté příběhy 2

Zapomenuté příběhy 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409609/bmid_zapomenute-pribehy-2-S1U-409609.jpg 5 103 30

Zapomenuté příběhy série

Další sbírka třinácti příběhů z historie světa. - Oficír, který nestihl spálit důležité papíry a zamotal hlavu půlce Evropy. - Velmi staré kosti, jež se nakonec ukázaly být velmi novými. - Skoro zapomenutá nemoc, dříve hubící námořníky na vlnách po tisících. - Honba za tím, jak osvětlit nepřátelskou noc. - Čtení cizích dopisů a co z toho vzešlo. - O bratrech, kteří proti sobě stanuli na bojišti, a o tom, jak ani jeden z nich neskončil dobře. To jsou některé z námětů zpracovaných v Zapomenutých příbězích 2. Polovina článků už dříve vyšla v časopise 067.cz. Druhá polovina je nová. Témata sahají od potravin přes bitvy, matematiku, medicínu až po archeologii. Kniha pro zvídavého čtenáře, který má rád příběhy plné detailů. V knize uvedené ISBN 978-80-88298-38-0 je chybné.... celý text

Voy28
10.04.2020 5 z 5

Opět potavé přednášky k překvapivým tématům.

OldřichHanton
01.03.2020 5 z 5

Po velmi úspěšném prvním dílu se Marian Kechlibar u dvojky nepouštěl do žádných experimentů. Knížka opět obsahuje řadu krátkých, ale velmi zajímavých a čtivě napsaných příběhů z historie, které spojuje především to, že nejsou všeobecně známé.
Moje největší výtka u prvního dílu byla, že příběhy nejsou původní, ale že byli již dříve vydány v časopise 067. To nyní pomalu končí, u tohoto druhého dílu je převzatá pouze asi polovina, zbytek jsou věci úplně nové. Knížečka je sice kraťoučká, přečetl jsem ji za dva dny, a to jsem si ji ještě docela šetřil, v žánru populární historie je však na špici a můžu ji jen doporučit. Třetí díl už je v tisku a opravdu se na něj těším.

panjan
03.02.2020 5 z 5

Neskutečně zajímavé příběhy, zpracované velmi komplexně, podané čtivou formou s nadhledem a vtipem. Pan Kechlibar vydoloval zpoza hlavních svazků historických událostí na polici světových dějin ty zapadlé a malé brožurky plné zdánlivě nevýznamných příběhů, tyto prostudoval, podíval se na ně svým zvídavým a bystrým pohledem vědce a zároveň dítěte, které nutně potřebuje vědět: a proč?, a jak?, a co by kdyby?... a tyto pak naservíroval s nebývalou nonšalancí. Po dočtení této knihy jsem byl smutný a bylo mi moc líto, že poslední příběh byl opravdu poslední.

MadTitan
21.11.2019 5 z 5

Jedná se celkem o 13 příběhů, kdy 11 je zcela samostatných a 2 na sebe navazují. Autor udržel vysoce nastavenou laťku z prvního dílu, jedná se o více než důstojné pokračování.

Skladbou povídek je kniha podobná prvnímu dílu - jsou zde bohatě (celkem 5 příběhů) zastoupeny bitvy a války (nechybí opět příběh s lodí, respektive tentokrát s celou flotilou), ve dvou případech se podíváme na zákeřné nemoci a nechybí ani kolonizační příběh. Dále se podíváme na to, jak se Evropa vypořádala s hladomory, na historii jednoho britského vědeckého podvodu, na vznik a vývoj elektrického osvětlení a také na to, jak důležitá může být pro život i obyčejná nula. Vybrat si z toho nejlepší povídku neumím, všechny byly skvělé. Každopádně však doporučuji číst max. jeden příběh denně a nechat si ho v hlavě uležet, případně si k němu zjistit více a až poté se pustit do příběhu dalšího.

Na konci knihy se nachází barevná obrazová příloha, oproti prvnímu dílu dokonce s dvojnásobným počtem obrázků, což byl příjemný bonus, který potěšil.

Knihu doporučuji každému, kdo chce lépe poznat lidskou historii.

tomas7874
19.10.2019 5 z 5

Výborná kniha. Ne dlouhé, zajímavé a poučné příběhy. Přečteno bez zaváhání :-)

panvlacek
18.10.2019 5 z 5

Vynikající především pro milovníky historie. Kniha čtenáře seznámí s několika (pravdivými) kapitolami z našich dějin. Těká od starověku a po dvacáté století. Předností této knihy je výběr témat a souvislosti, které autor dokáže popsat. Kdyby takhle vypadaly hodiny dějepisu, tak to bude nejoblíbějější školní předmět.

Pedagog
18.10.2019 5 z 5

Často se stává, že druhý díl a ty další bývají slabší. NIKOLIV. Vřele doporučuji. Autor nezklamal, je to "držák"!

JosefW
09.09.2019 4 z 5

K prvnímu dílu jsem se dostal úplně náhodou a rozhodně toho nelitoval. Když jsem se dozvěděl, že už vyšel i druhý díl, bylo jasné, že si jej musím pořídit také. Opět jsem se setkal se spoustou zajímavých příběhů, po nichž by mne asi nikdy nenapadlo pátrat. Stejně jako tomu bylo u prvního dílu, i tentokrát se mi líbily vesměs všechny, ale vyzdvihl bych asi povídání o bramborách a kurdějích, neboť mne zaujaly nejvíce. Doufám, že bude i třetí pokračování.

Kapis
30.07.2019 5 z 5

Vše podstatné jsem napsal u profilu autora a prvního dílu Zapomenutých příběhů. U této knihy jsem se dočkal konstantní kvality a dalších parádních sond do důležitých historických momentů našeho světa. Zbytečně házet hrách na byka, jedině co mohu doporučit je - hned si to kupte a taky se do tohoto dobrodružství ponořte - jediné co budete pak chtít, je, ať už je na světě třetí díl!!!

Fantastické.

Lesní_chodec
01.06.2019 4 z 5

Opět pan Kechlibar nezklamal. I druhé pokračování knihy přineslo řadu nevšedních a velezajímavých příběhů, o kterých většinová společnost skoro jistě nemá páru. Styl psaní je opět více než příjemný, škoda jen, že kniha vždy tak rychle "uteče"...

Kniha Zapomenuté příběhy 2 je v