Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175980/zapomenute-dite-175980.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

Anna 13
26.09.2017 4 z 5

Velice se mi to líbilo. Jednu hvězdičku ubírám za občasné vleklé pasáže. Jinak dechberoucí začátek a famózní konec.
Příběh Fiony a Chada, příběh jejich viny, by mohl vydat na samostatný román a měl by ohromný úspěch... Zamilovala jsem se do nedostatků a částečné zkaženosti téměř všech postav, jejichž psychologický rozbor byl brilantní.

Nejspíše vyhledám i další knihy autorky!
Doporučuji!!!

Celá recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1709/zapomenute-dite-charlotte-linkova

margoj
27.08.2017 3 z 5

První polovina knihy se lehce četla, poté začala být čím dál nudnější (prázdné dialogy, dokola omílané věty,...). Chadova a Fionina minulost byla zajímavá a nemohla jsem se dočkat, až se k ní opět dostanu, byla jsem opravdu zvědavá, čím se provinili. Když jsem se dozvěděla, kdo je pravý vrah, dokola jsem si pokládala otázku na co tam jejich historie vlastně byla. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo podezříval Briana. Také mě mrzelo, že jsem se nakonec nedozvěděla, kdo zavraždil Amy. Kniha také byla plná překlepů, občas i naprosto jiná slova, než měla být. Co se mi ale líbilo, byly naprosto dokonale vykreslené charaktery a pocity postav.
Od autorku jsem četla tři knihy, tato byla nejslabší. Dávám průměr 3 hvězdičky.

111moni
16.08.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, velmi dobře propracované postavy. Velmi dobře zpracovány lidské povahy, jejich slabosti,to,co by člověk nechtěl vidět,tedy číst a nedokáže to ospravedlnit válka,ani jiná příkoří.
Fiona mě jako člověk štvala už jako dítě.

Janinka.V
12.08.2017 3 z 5

Podle hodnocení jsem čekala něco víc,bohužel jsem se nedočkala. Líbil se mi ale příbeh Fiony. Jinak jsem stále čekala,kdy se v knize začne opravdu něco dít. Zajímalo mě i rozluštění prvního případu mladé dívky,o kterém se v knize mluví a najednou uplně zmizí.

myshak
28.07.2017 1 z 5

Knihu bych doporučila někomu, kdo hledá něco ke čtení k vodě nebo jen jako zabavení k televizi během reklam. Knihu jsem se nutila číst. Ostatní čtenáři mi řikali, ať čtu dál, děj se rozjede. Skutečnost, že má kniha kolem 380stran a děj se rozjel až kolem 300sté stránky, mi dává za pravdu, že je to oddychovka. Pro mě kniha zbytečný utracený peníz...

Lana33
20.07.2017 4 z 5

Po trošku zmateném začátku a směsicí různých postav mě kniha mile překvapila. Nejvíce mě bavili pasáže, ve kterých se popisoval příběh Nobodyho. A při vyprávění Semiry mi doslova běhal mráz po zádech.
Hodně milé překvapení.

Welinie
18.07.2017 4 z 5

Opět jsem knihu vybrala kvůli výzvě a chybu jsem neudělala. Zkusím se poohlednou po dalších knihách od autorky.

Ajuszka
01.07.2017 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobre!Ani na vterinu jsem se nenudila,pribeh byl poutavy a udrzoval me v neustale pozornosti.Rozhodne doporucuji

MakiV
25.06.2017 4 z 5

Charlitte Linková opět nezklamala.

HŠ
22.06.2017 3 z 5

Potřetí jsem dala autorce šanci a potřetí trošku zklamání. Příběh Fiony dobrý, ale to je tak asi vše.

sun.from.ibiza
13.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Jen mi prosím někdo řekněte, prošvihla jsem odhalení pachatele, kdo zabil Amy?

knihamouder
29.05.2017 3 z 5

Jak těžké musí být rozhodování o svých nejbližších. Co je lepší? Zůstat s nimi a vystavovat je každodennímu nebezpečí nebo je poslat pryč za účelem ochránit je, ale riskovat odcizení a ztrátu lásky? Trápit se, zda jsem se rozhodla správně a jaké by to bylo, kdybych se rozhodla jinak. Pro mnoho rodin muselo být velmi bolestné odloučit se od svých milovaných, nevinných a bezbranných potomků a děti musely odloučením nesmírně trpět. Vůbec si to nedovedu představit.
E-mailová korespondence se mi líbila a hlavně mě hnala ku předu, má zvědavost mě nenechala klidnou a já chtěla odhalit tajemství dvou semknutých zestárlých bytostí. Nápad s příběhem byl super a ano, chlapce/muže jsem velmi litovala, ale po přečtení zpráv jsem byla lehce zklamaná, vždyť z tohoto plodu by se dalo vymáčknout daleko víc, aby dostalo vyprávění pořádnou šťávu.
Vyšetřování policie bylo utlačeno kamsi do pozadí. Navíc působilo dojmem, že pověřená osoba si neví s případem rady, jednala mnohdy nelogicky a jako by jí chyběli zkušenosti. Až k nevíře, že se jednou ocitla na místě, kde jí bylo zrovna potřeba.
U veškerých zúčastněných jsem měla možnost poznat jen negativní stránky jejich povah a všechny osoby měly za sebou špatné životní příběhy, to mi dost vadilo.
Zakomponování minulosti s nádechem světové války do přítomnosti mě nadchla. Zajímavé jak může minulost ovlivnit několik generací, ať už pozitivně nebo negativně. Člověk by si měl být vědom svých činů, ale i následků a dle toho se umět rozhodovat.

kittlerka
03.05.2017 5 z 5

Za mě opravdu skvělé čtení, asi nejvíc se mi líbilo prostředí do kterého byl děj zasazen. Kniha je velmi čtivá, téměř jsem se neodtrhla:)

Prolínání současnosti a minulosti mě vždycky baví, ikdyž musím přiznat, že Fionino vyprávění bylo o dost napínavější a čtivější, že bych klidně mohla mít samostatnou knihu, která by se týkala pouze příběhu z minulosti.

Babo
01.05.2017 3 z 5

je mi líto, ale tato knížka mě nepřesvědčila. Opět dvě roviny a i když se autorka snažila čtenáře přesvědčit o propojenosti , myslím, že to byly dva samostatné příběhy i když částečně se stejnými aktéry.
Příběh z 2.světové války se mi líbil, ale rádoby detektivka ze současnosti nebyla ani detektivka ani psychologický román. Ze všeho tak trochu, ale jako celek nic moc.

michaela7087
19.04.2017 5 z 5

Skvělý příběh, knížku jsem doslova zhltala.

petra5585
21.03.2017 5 z 5

Skvělá a tajemná kniha. Rozuzlení je velmi nečekané. Celou knihu jsem myslela, že vím, kdo za vším stojí a konec mě překvapil.
Skvělý byl postupný vývoj celého příběhu a také se mi líbily 2 roviny příběhu odehrávající se v minulosti i v současnosti.

Simi
19.03.2017 5 z 5

Opravdu moc dobrá detektivka, ve které rozuzlení čeká až na samotném konci. Bohužel ne všeho, což mě trochu překvapilo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

putpuda
18.03.2017 4 z 5

No já tedy nevím... přišlo mi to takové rozvláčné; někdy až tak, že jsem u toho usínala. Příběh byl ale pěkný, jako u většiny knih, kde se prolíná minulost se současností, se mi víc líbila ta část vyprávění (meily) Fiony. Vyšetřování ispektorky Almondové mi přišlo takové lehce amatérské, chvílemi až úsměvné ... Ale celkově to bylo docela fajn, jen bych ubrala pár desítek stran. Určitě se z toho dalo vydolovat víc....

Olga.S
10.03.2017 5 z 5

Prolínání minulosti a součastnosti skvělé. Příběh měl děj, byl napívaný a zajímavý. Výborná detektivka, doporučuji.

Klára2216
20.02.2017 5 z 5

Super! :) Mám ráda knihy ze současnosti, kde jsou útržky z minulosti, zvlášť ze druhé světové války. Líbí se mi, že kniha je svižná, nemá zdlouhavé pasáže. Není to úplně klasická detektivka na které jsem zvyklá ale super. Určitě si jí přečtu znovu.