Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175343/bmid_zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

playada
28.04.2018 odpad!

Málokdy dávám odpad, ale tady bohužel musím. Nad stupiditou knihy jen nevěřícně kroutím hlavou.

ArwenAragorn
19.04.2018 5 z 5

Psychologický román s detektivní zápletkou mě bavil. Rozkrývá jedno temné rodinné tajemství, je plný lží, strachu, viny. Líbilo se mi prolínání více časových rovin a překvapivé odhalení vraha.

esfinge
04.04.2018 5 z 5

Cely pribeh se mi moc libil. Mam rada prolinani minulosti z pritomnosti a v tomto pripade jsem minulost uplne hltala. I slza mi za Nobodyho ukapla...vzdyt jeho osud byl naprosto sileny. Jinak vraha jsem odhadla spatne, takze za mne spokojenost. Urcite si prectu dalsi roman od autorky.

AndyK
02.04.2018 4 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky přečetla a spokojenost. Linka z minulosti celý příběh udělala zajímavějším a tajemnějším. Celkem dost postav, ale neměla jsem problém se orientovat. Původně jsem čekala, že vyšetřovatelka dostane mnohem víc prostoru, ale nebylo to tak a pro příběh určitě dobře.

Evule *
22.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice trochu rozvleklá, ale přesto velmi napínavá... Vraha jsem vytušila správně :)

berila
20.03.2018 5 z 5

Mně se knížka líbila, autorka je dobrá vypravěčka, udržuje člověka v napětí. Od určité doby jsem tušila, kdo je pachatel, takže až tak velké překvapení to pro mě nebylo. Ale počteníčko to bylo opravdu dobré.

janica09
14.03.2018 4 z 5

Mám ráda autorku a opět mě nezklamala.

Bookberry
04.03.2018 4 z 5

Tato kniha se nečetla úplně dobře. Ze začátku jsem se vracela, abych pochopila, na co zrovna navazuje. Ke konci jsem pochopila, že by to jinak bylo mnohem nudnější.
Vyvrbil se z toho zajímavý příběh. Vrah mě překvapil. :D

micha-ella
25.02.2018 4 z 5

V této knize je příliš mnoho postav. Ze začátku jsem se musela při čtení vracet a ujišťovat se, ke komu které jméno patří, ale říkala jsem si, že to je asi spíš moje chyba, mám na jména špatnou paměť. Charaktery jednotlivých postav umí autorka vystihnout výborně, jejich provázanost také, takže jsem si zvykla a začetla se. Ovšem nakonec se ukázalo, že opravdu bylo těch lidí zbytečně moc, jen aby detektivka měla víc záhad, víc zvratů a víc soukromých příběhů jednotlivých osob a ten hlavní příběh, nejlepší, se v tom nakonec divně ztratil. A ten konec! Proč je teď tak v módě, že musí být dramatický a tzv. thrillerový?

Janyssek
18.02.2018 1 z 5

Velké zklamání, od poloviny jsem už přeskakovala odstavce, pro mne utrpení dočíst. Nápad dobrý,avšak hrozně roztahane. Šmirak byl super, po teto knize se mi ani nechce zkoušet další knihu id autorky,kterou mám

Lu89
19.01.2018 5 z 5

Mám moc ráda příběhy, kde se prolíná minulost se současností, což tato knížka splnila. Když je to ještě ve spojení s kvalitním a svižně plynoucí příběhem, úspěch je zaručen.

Nadík
19.01.2018 5 z 5

Od začátku až do konce plnými doušky přečtěno

helena8550
18.12.2017 4 z 5

Kniha se dobře čte, ale místy jsem přeskakovala řádky vleklých pasáží. Například linka Jenifer, Dave či Eny. Záměr byl asi rozšířit okruh podezřelých, ale mě to spíše obtěžovalo. Trochu mě mrzí malé spojení mezi případem z minulosti a aktuální vraždou. Vysvětlení na konci - že ovlivnilo jejich životy a psychiku mi asi nestačí.

Pohodová
07.12.2017 5 z 5

Záměrně koupena kniha, na kterou jsem se těšila po předešlé Dívka, která se dotkla nebe

Alma-Nacida
20.11.2017 3 z 5

Knize vyčítám jen poněkud rozbředlý a natahovaný prostředek, jinak začátek je brilantní a hned mě nadchnul a konec je neočekávaný a zajímavý.

HaHa11
18.11.2017 3 z 5

Kniha, která nabízí čtenářsky lákavé možné propojení současných vražd dvou žen s dávnou vinou aktérů. Válečná Anglie je zachycena formou vzpomínek jedné z protagonistek příběhu, do děje v současnosti vstupuje další zhruba desítka postav. Jestli je ono provinění natolik fatální, aby na mnoho desetiletí formovalo veškeré činy zúčastněných, nechám na posouzení čtenáři. Ten ostatně bude mít hodně příležitostí přemýšlet o všem nedopovězeném. Kdo spáchal druhou vraždu? Proč je Dave takový looser, co temného ho potkalo v minulosti? Setkáme se ještě s horlivou a o kariéru tak se snažící inspektorkou (a najdeme v některém dalším příběhu dovětek)? Kniha, která v prvních dvou třetinách slibovala více, než nabídlo především zhruba sto závěrečných stran. Jako by současní autoři neuměli příběh uzavřít jinak, než kolotočem akčních scén a krkolomných zvratů, kdy se čtenář pomalu musí obávat, aby ten černý petr nevyšel nakonec na něj!

AlenaF
24.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila, hodně jsem prožívala děsivý osud Briana Somervilla. Ale kdo je vrah v případě Amy jsem se nedozvěděla. Takže konec trochu neúplný.
Knihu doporučuji, příjemné, lehce mrazivé čtení.

pavčape
23.10.2017 3 z 5

Tak nevím. Knížka se mi zpočátku zdála velice zajímavá. Jako spousta čtenářů pode mnou jsem čekala a byla zvědavá, čím se Fiona s Chadem provinili. Očekávala jsem něco trochu jiného, ale díky tomu jsem byla překvapená. Do jaké míry jejich jednání ovlivnila válka můžeme jen hádat. Byla to zlá doba, ale oni už na jejím konci nebyli dětmi. Čin, kterým se provinili byl neodpustitelný. Dobrá tedy, v téhle linii byl příběh zajímavý a čtivý. Velice čtivý, těšila jsem se na další a další Fioniny maily... Ostatní pasáže však za moc nestály. Vypočítavý ztroskotanec Dave tam možná měl své místo. Kamarádka Leslie? Snad jen jako vnučka Fiony a osoba do počtu. A prázdninoví manželé? Proč ti? Jen proto, aby do děje v podstatě po celou dobu nezasáhli. Nakonec se ale dozvíme, že ona vše tušila od prvopočátku?! Bylo to divné. Tedy závěr vyzněl divně. Nicméně vraha jsem netipovala. PS: Kdo tedy zavraždil Amy????

Ginaupitty97
15.10.2017 2 z 5

Druhá polovina knihy, mě nebavila, bohužel nemohu knihu doporučit..

ken-zo
12.10.2017 3 z 5

Začátek byl velmi povedený, sliboval napínavý děj. Od poloviny už jsem se ale nudila, rozvleklé pasáže, nevěrohodné dialogy, zápletka sice rozpletená, ale nijak originálně.