Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175343/bmid_zapomenute-dite-xPF-175343.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka Amy. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

Elapheg
10.03.2021 5 z 5

Tohle byla dost depresivní kniha, místy mohla autorka na brutalitě ušetřit. Je to moje druhé setkání s autorkou a musím říci, že negativ je v knize hodně. Nicméně to byla dost napínavá kniha a zajímalo mě, jak to vlastně dopadne. Dojde k dvěma vraždám a jejich motiv, stejně jako pachatel je policii nejasný. Do posledních stran člověk neví, kdo to byl jistě, protože motiv zde mělo více účastníků. Přiznávám, že mě autorka dost překvapila tím, kdo je vrah, ale jedna věc mi v knize trochu vadila a sice, že autorka v knize nastínila ještě jednu nevyjasněnou obět a její vysvětlení je zde nejasné, protože se autorka věnovala hlavně línii příběhu zapomenutého dítěte, temnému tajemství rodiny. Příběh to je ale jinak ze života dost reálný a něco takového podobného se určitě jindy jinde stát mohlo. Není to jen detektivka, je to také hlavně výpověď o mezilidských vztazích, které mohou i přes původní dobrou snahu, mít negativní následky na všechny zúčastněné. Přes drobné námitky se mi kniha líbila a dávám pět hvězd.

ErčaV.
14.02.2021 5 z 5

Hned ze začátku mě kniha moc neoslovila, ale přečetla jsem ji. A jsem z ní opravdu nadšená. Parádní příběh, napínavý a přišel mi nepředvídatelný.

Jiparis
31.01.2021 4 z 5

Silný příběh o vině, kterou si nesou zúčastnění po celý život a ovlivňují svým chováním nejbližší okolí. Opět je to téma nedostatku lásky, sobectví a osudových chyb. Není to lehké čtení, protože je velmi bolestné.

Awča
25.01.2021 5 z 5

Po první kapitole jsem odložila, přišla mi divná.
Ovšem po čase nebylo co číst, a také mě přesvědčily dobré recenze zde na Databázi, dala jsem knize druhou šanci a vůbec nelituji.
Děj byl velmi zajímavý, vlastně oba, postav celkem dost, ale dobře se v nich orientovalo.
Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jak dopadne příběh z minula i jaký měl dopad na současný příběh.
Od autorky jsem četla ještě výbornou knihu "V údolí lišek" a "Šmíráka", který byl slabší.

AlenaF
19.11.2020 5 z 5

Velice pěkný příběh. Silný, ale také hodně depresivní.

HanulkaK.
25.10.2020 5 z 5

Neuvěřitelné.

Arev122
06.10.2020 4 z 5

Napínavý příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Děj měl spád a napětí,až do konce nebylo nic jasného.

metadonjuan
08.09.2020 5 z 5

Za mě dobrý.

Mitu
06.09.2020 1 z 5

Bohužel nedočteno

Jiitush
26.07.2020 2 z 5

(SPOILER) Pokud se jako detektivka odznačuje kniha, kde se stanou dvě vraždy, ale řeší se jen psychologie bandy ostatních postav, jejich touhy, pohnutky, charaktery a minulé přešlapy, tak budiž. Já bych ji ale zařadila spíš do kategorie psychologického/historického románu. Vyšetřování vražd ani pořádně neprobíhá a když už, tak tím stylem, že se jen ověřují alibi lidí, kdo kde byl/nebyl, žádné jiné stopy k vrahovi nevedou, první případ dokonce zůstává neobjasněn.
Upřímně mě kniha zklamala, nemám ráda detektivní romány, ve kterých k vrahovi nevedou žádné pořádné důkazy, vše se pořád točí v kruhu domněnek a nakonec se vrahem stává postava, již čtenář vůbec netipoval a již vlastně ani nemá ani pořádný motiv k vraždě (ale čtenář samozřejmě zažije ten "aha, tak tohohle vraha jsem vůbec nečekal" moment). I v tomto románu je splněn současný trend super akčních a napínavých konců, jako by detektivka nešla zakončit i jinak, bez absurdních a těžko uvěřitelných akčních konců.
Jediné, co se mi na příběhu líbilo, byla popisovaná minulost a příběh v souboru "Zapomenuté dítě". Tento silný příběh by klidně mohl být dějovou linkou samotného románu, kdyby ho autorka víc rozepsala, mohla mít hned peckovní historický román, místo toho se bohužel rozhodla napsat naprosto tuctovou a ničím nezajímavou detektivku. Za mě už ne.

LenkaGonn
05.07.2020 3 z 5

Tato kniha se mi líbila a byla velice příjemným překvapením. Bylo to napsané úplně jinak než jsem zvyklá. Rozhodně jsem do poslední chvíle nevěděla kdo je vrahem a psychologie postav byla taky dobře zvládnutá. Příběh byl zajímavý a nepmatuji se, že bych něco podobného četla. Trochu mi vadilo opakování děje. Ale jinak jsem paní autorce přišla na chuť a určitě vyzkouším nějakou další z jejich knih.

sgjoli
26.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo hodně silné čtení! Napínavý, emotivní, propletený, tajemný a zároveň temný příběh s tajemstvím, které se nikdo neměl dozvědět, ale které stejně vybublalo postupně na povrch. A i po letech kvůli tomu umírají lidé. A já se od toho nedokázala vůbec odtrhnout.
Je to taková směska několika žánrů - od válečného románu přes psychologické drama až po detektivku s prvky thrilleru. Atmosféra knihy je velmi neutěšená, skoro až depresivní. Většina postav v knize je svým způsobem nějak zlomená až narušená a prožívá nějaké trápení. Pozitivního tu nenajdete skoro nic, stejně tak téměř nikdo zde není vysloveně kladnou postavou.
Kdo je pachatelem, jsem se samozřejmě snažila v průběhu čtení uhodnout, ale dost jsem se sekla - autorka mne vyústěním a pointou příběhu hodně překvapila. Ale já v odhalování pachatelů fakt nejsem přeborník. :-D
Jediné snad, co mne na knize mrzí, je určitá neuzavřenost jedné konkrétní dějové linky. Ale i tak hodnotím knihu hodně vysoko. Je to moje první setkání s autorkou a já jsem nadšená.

Evka27
17.01.2020 2 z 5

Pro mě příliš depresivní. A kdo vlastně zavraždil Amy?

pavlinka0250
31.10.2019 4 z 5

Mám ráda knihy s prolínáním minulosti s přítomností a tohle bylo velmi podařené dílko. Bavilo mě to.
A moje snaha odhalit pachatele dříve než se to v příběhu dozvím, se opět minula účinkem.
Knihu doporučuji ****

Niu
26.10.2019 5 z 5

Troufám si odhadnout, že tato kniha na mém seznamu ležela asi rok. O to víc jsem teď ráda, že jsem nahlídla na konec svého seznamu a rozhodla se pro ni. Neměla jsem vůbec představu o tom, co mě čeká. Překvapilo mě, že se nejednalo o červenou knihovnu, ale o detektivku, možná trochu v duchu Hercula Poirota. K tomu asi i přispělo prostředí odehrávající se v Anglii. Rodinné tajemství, minulost, co dožene hlavní protagonisty, pachuť druhé světové války, jednotlivé životy. Krásně se to četlo a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Asi jsem doposavaď žádnou takovou knihu nečetla. Za mne doporučuju.

Katulinka69
17.10.2019 4 z 5

Super čteníčko

Vlaďkaa4
04.08.2019 5 z 5

Hodně napínavý a emotivní příběh. Chvílemi z toho běhal mráz po zádech.

iveta3689
02.08.2019 5 z 5

Výborně nadávkované rozdělení všech příběhů i vzpomínkového dopisu. Kniha se netváří jako thriller, což je poslední dobou dost obvyklé, přesto je napínavá a strhující. Hlavní viník se dá snadno odhadnout, ale napětí to neubere, příběh je velmi čtivý.

broskev28
16.06.2019 4 z 5

Jako u většiny detektivních příběhů jsem zpočátku vůbec nechápala úvodní kapitoly, zvláště když u té úplně první byl uveden pouze měsíc, a nikoli rok - kdo je ta osoba tmavší pleti, která má za manžela Angličana? Podruhé se ukázala až téměř na konci příběhu a teprve tady jsme se my čtenáři dozvěděli místo, čas a především důvod, proč se tam objevila . . .
Tím chci říct, že tahle knížka zabírá poměrně velký časový úsek, zdaleka není pouze detektivním pátráním a především přesvědčivě ukazuje, jak se na dětech "podepisuje" (ne)výchovné působení jejich rodičů. A navíc je to kniha čtivá, se spoustou zajímavých postav, které mají své chyby i přednosti. Úžasná, i když zcela epizodní, je postava Emmy Beckettové; zajímavým typem byl i Fionin otčím.
P.S. Člověk dokáže pochopit, proč se Fiona a Chad zachovali ve válečných letech tak, jak je popsáno - už třeba jen kvůli jejich věku. Mnohem méně už je pochopitelná jejich poválečná netečnost . . .

morava
31.05.2019 4 z 5

Pro mne prvni seznameni s autorcinou tvorbou, a musim rict, ze se mi jeji styl velmi zamlouva, takze me jeji dalsi knizky urcite neminou.Bavilo me prolinani casovych linii a bavilo me postupne odkryvani rodinneho tajemstvi, ktere saha az do druhe svetove valky.Za me povedeny psychologicky roman s detektivni zapletkou.