Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 689 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Leniiis
12.02.2016 4 z 5

Uf..ze začátku jsem musela číst pomalu a dávat si záležet, abych se v té změti jmen, míst a situací nějak orientovala a abych se úplně neztratila. Za to musím ubrat jednu hvězdičku. Když jsem si zvykla kdo je kdo a měla přehled, tak jsem se nemohla od tohoto zajímavýho příběhu odtrhnout. Napjatě jsem četla jak to vlastně všechno bylo, čekala na každou další nitku, která by mě navedla trochu blíž. Moc hezká knížka i když jsem na konci trochu cítila smutek.

Sarah01
15.01.2016 3 z 5

Ano, čtivé, ale zdlouhavé, to je přesné. Zpočátku jsem byla docela napjatá, ale ke konci už moje pozornost ochabovala, myslím, že knížka mohla mít stránek tak polovinu. Teď nevím, jestli ji vůbec někdy budu číst znovu.

aralka
22.11.2015 4 z 5

no trošku bych tady ztlumila to nadšení, hmmm je to hezká knížka, čtivá, ale rozhodně bych neřekla jak někdo dole napsal, nejlepší, co jsem četla... tak to tedy neeee.....je to takovej ženskej slaďák, vcelku předvídatelný závěr, rozhodně není překvapující, čekala jsem to tak od pulky knihy... spíš se mi tam líbil popis té zahrady, jelikož zahrady miluju a ty tajemné obzvlášť, představovala jsem si, jak to v té zahradě vypadalo podle plánku i popisu v knize.. je to poutavě napsáno, tři časové roviny, v kterých se děj odehrává, knihu obohacují...dala bych tak 4 hvězdy :-)

creassy
13.11.2015 5 z 5

Krásná knížka, poutavě psaná. Dávám pět hvězdiček, rozhodně si je zaslouží. V knize se střídají kapitoly z různých časových období a různých žen, nejvíc mě fascinovala ta nejstarší, chvilkama jsem přeskakovala kapitoly, jen abych se dozvěděla jak to bylo u ní dál :) A pak jsem si to ráda přečetla ještě jednou. Těším se na čtení dalších knížek od autorky a doufám, že budou stejně dobré.

jindrunia
27.10.2015 5 z 5

Moc pěkné čtení, krásně napsaná kniha, doporučuji.

Jitty82
20.10.2015 5 z 5

Moc pěkný příběh, kdo od autorky četl Tajemství letního odpoledne, zklamaný nebude.

Danka1975
12.10.2015 4 z 5

Od autroky jsem nejdříve četla "Tajemství letního odpoledne" a právě po přečtení se stala mojí oblíbenou autorkou. i když "Zapomenutá zahrada" byla psaná dříve, s očekáváním jsem se do ní pustila (trochu ve mě pracovaly předsudky, že novější dílo bylo lepší, aktuálnější, vypracované), ale musim říct, že kniha nezklamala!!!! Je pravda, že už jsem nebyla tolik zaskočena precizností, bohatým dějem, a opravdovou čtivostí knihy!!!!! :-). . s tím jsem tak nějak počítala :-). Myslím, že Kate Mortonová je sázkou na jistotu. Dávám 4, až bude další titul, bude hvězdiček 6 :-)

Miška.Miška
23.09.2015 5 z 5

Nádherná knika, přečetla jsem jí jedním dechem. Ze začátku jsem se sice trošku ztrácela v tich časech ale dá se na to zvyknout. Kniha mě doslova pohltila, nepětí bylo opravdu velké a konec mě překvapil.

Karolinamurphy
19.09.2015 4 z 5

Přečetla jsem, líbilo se mi, dokopala jsem k tomu i moji mamku, teď musím všude možně shánět i ostatní autorčiny knihy.

buschka
24.08.2015 5 z 5

Krásný příběh, prolínání minulosti a současnosti. Nechybí láska, přátelství, nenávist, pátrání po tajemnství.

Lenous133
20.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Zatím jsem od Kate Morton přečetla 2 knihy a obě jsou prostě úžasné, i když Zapomenutá zahrada mě dostala o drobet víc :) Kate Morton je pro mě paní spisovatelka, dokáže napsat velice čtivý román, který vás na začátku knihy chytne a nepustí dokud nedočtete poslední stránku a přesně toto od knihy očekávám.

petronella1
17.06.2015 5 z 5

Kniha poněkud zdlouhavá, ale čtivá. Tajemství letního odpoledne byla pro mě určitě lepší

Beruska18
29.05.2015 4 z 5

Krásná kniha, která zaujme nejen zajímavým příběhem, zápletkou a nečekaným koncem, ale i stylem psaní, kdy se střídají kapitoly lišící se rokem i odlišným vypravěčem. Kniha určitě stojí za přečtení, těžko se odkládá, budete chtít vědět, co se dělo dál......

Paja85
14.05.2015 5 z 5

Kniha byla přesně můj šálek kávy, nějaká ta záhada, napínavý a lidský příběh. Moc jsem se bavila a teším se na další knihu od autorky

wilsonka
11.05.2015 4 z 5

Není tak poutavá jako Tajemství..., ale také čtivá. Knížky K.Morton se čtou jedním dechem. Rozhodně stojí za přečtení.

Marika Vanova
07.05.2015 5 z 5

No, to jsem si myslela. Je pravda, že v této knize lze záhadu uhodnout už dříve, než na posledních stranách, ale přesto ji čtete s chutí a rychle, jen se přesvědčit, zda to tak opravdu bylo. A navíc jsem nadšená, že lze napsat úžasný román i bez postelových scén, které musím jinde přeskakovat. Jednoznačně plný počet.

anibeni
01.04.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která se mi líbila nejen stylem psaní, ale i příběhem, zápletkou a nečekaným koncem.. Sice jsem si na začátku knihy musela na styl střídání kapitol vs. odlišný rok vs. odlišný vypravěč zvyknout, ale to se zaběhlo po několika kapitolách a pak jsem si knihu vychutnávala až do konce....

Marceles
23.03.2015 5 z 5

Četla jsem ji jako třetí z knih, které K. Morton vydala a za mne je tato jednoznačně nejlepší !
Zvědavě jsem hltala stránky každou volnou chvilku, styl psaní i "spřádání příběhů" této autorky je vyloženě můj šálek kávy.
Všechny (zatím tedy ty tři, které jsem četla ) její knížky jsou si podobné prolínáním časových rovin a ženskými hrdinkami v hlavních rolích, přesto je každá knížka trochu jiná.
Moc se těším, až K. Morton zase něco napíše ...

Alienn
13.03.2015 5 z 5

Ze začátku trochu problém se střídáním časových rovin, ale pak už to šlo nějak samo. Líbila se mi moc, dokonce více než Tajemství letního odpoledne, i když tady jsem zápletku vytušila dříve. Přesto krásné čtení, autorku si definitivně řadím mezi oblíbené.

gossipavlina
25.02.2015 5 z 5

Výživné čtení. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak struna. byť jsem zhruba od půlky tušila, jak příběh dopadne. Je to trochu předvídatelné. Ale vůbec to ničemu nevadí.
Líbilo mi hraní se slovíčky, slovní kudrlinky. Nádhera. Hodně přirovnání, přídavných jmen. Proložené pohádkami a alegoriemi. Tím na mě K.M. udělala opravdu velký dojem. Miluju čtení, kde si autor hraje se slovy. Rozvitá souvětí. Ano, Kate Morton se touto knihou zařadila mezi mé přední oblíbené autorky.
A kdyby to šlo, dala bych knize 6 hvězd. protože tohle JE knížka podle mého gusta. A doufám, že Kate nebude zahálet a brzy se dočkám dalšího čtení.