Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 689 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

izka
24.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé. Náhodou jsem na knihu narazila v second handu :) V životě jsem si tam knihy nekupovala, nevím proč jsem tentokrát šla omrknout, co tam na poličce mají. Na obálce knihy byla autorka přirovnávána k Daphne du Maurier, kterou jsem kdysi ráda četla. A to teda sedí, lehce se četla a ten konec... Doporučuji :)

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Příběh, ve kterém se prolínají 3 časové linky a 3 různá místa. Přesto příběh nepůsobil nijak zmateně a dobře se četl. Kniha nabízí zajímavý propletenec a to, jak příběh dokázala autorka vystavět a poskládat, je super. Tato kniha mě moc bavila a těšila jsem se na rozuzlení, kdy do sebe vše skvěle zapadne.

Joyce24
14.01.2023 5 z 5

Tři časové linky, Londýn, Cornwall a Austrálie a do toho spletitý příběh několika generací. To vše je Zapomenutá zahrada. Doporučuji k přečtení všem milovníkům příběhů, kde se prolíná minulost s přítomností. A jako bonus je zde ještě několik nevšedních pohádek.

Filomena1961
20.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení, tři časové linie se promítají v rámci jednoho století, napříč několika generacemi. Knihou se prolínají pohádky, které nejsou vůbec nahodilé a mají svůj smysl a záměr. Dvě propojené lokality Cornwal a Austrálie. To všechno souvisí s tajemstvím rodu, jenž čtenář postupně odhaluje. Román perfektně napsaný, čtivý se strhujícím dějem. Doporučuji k četbě.

princesse
28.11.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Krásně zpracovaný rodinný propletenec. Jak se začtete, tak nechcete přestat dokud se postupně nedozvíte jak spolu vše souvisí. Příběh se rozplétá přesně v takovém rytmu jak by měl. Určitě se podívám i po další knize autorky. Určitě doporučuji přečíst. Rozhodně výborný čtenářský zážitek.

mfajmanova
14.10.2022 5 z 5

Úžasný, propracovaný příběh. Až nechápu, jak se autorce dokázal takhle dokonale poskládat. Bavilo mě to od první stránky až do úplného konce, což se mi u mnoha knížek nestává. Děkuji!

Kacatko86
25.09.2022 5 z 5

Mnohovrstvý román, rozplétání minulosti, prolínání tří generací, rozpětí téměř 100 let. Eliza, Nell, Cassandra, ale také Rose, Georgiana, Mary. Nebudu lhát, musela jsem si udělat seznam postav, takový malý rodokmen a k němu časovou osu, protože zpočátku pro mě bylo náročné přebíhání mezi osobami a dobou. Ale postupem času, jak se se všemi seznámíte, už to není tak složité. Román byl krásný a postupně odkrýval rodinnou historii i tajemství, často temné, osudy postav a jejich pohnutky. Krásný citlivý román, řadím ho mezi nejlepší, které se mi letos dostali do ruky a určitě ještě někdy přečtu.

ZuK1
12.08.2022 5 z 5

Rozsáhlé a pořádně spletité pátrání po minulosti a původu Nell se spoustou dějových linek, odehrávající se střídavě ve třech časových rovinách v rámci období cca 100 let. Knížka je čtivá a napínavá, i když mi chvilku trvalo se v ní zorientovat a začíst. Ideálně bych ji hodnotila 4,5*.

gordon13
18.05.2022 5 z 5

Moc krásná kniha. Citlivý, spletitý příběh, co se úžasně četl. Až mi bylo líto, že už je konec.
Perfektní!

Alinke
24.04.2022 5 z 5

tak to bylo tedy něco ! nádherně citlivě popsané pocity vlastně tří generací, které se prolínaly celým dějem a ještě pár stránek před koncem se nevědělo jak to vlastně všechno bylo. Děkuji paní spisovatelce za nádherný zážitek

Renike
18.04.2022 5 z 5

Páni.. tak to bylo NĚCO :) ani nemám slov, určitě je to tu už v komentech vše napsané.. 3 časové linie, krásně, nesmírně zajímavě a napínavě propletené .. knihu jsem nemohla odložit.. DOPORUČUJU

kopeceli
13.03.2022 5 z 5

Neskutečná krása! V knize se prolínají tři motivy, které jsou tak dokonale propracované, že by vydaly na knihy tři. Těšila jsem se z každého dne, kdy jsem ještě nebyla na konci a mohla číst, prožívat ty příběhy, vracet se k pohádkám. Pro mne čtenářský zázrak.

ErčaV.
06.03.2022 5 z 5

Nádherná a dobře čtivá kniha. Časové osy se dobře proplétaly, takže za mě ještě zajímavější. Kniha mě chytla a bavila do samého konce.

hankapimi
02.03.2022 3 z 5

Se Zapomenutou zahradou jsem se musela trošku popasovat... Nebylo mi po chuti střídání dějových linek, nemohla jsem děj hluboce prožívat a určitě bych seškrtala třetinu stránek. Ale je docela možné, že jsem v tomto nesmyslném válečném období byla prostě jen velmi rozhozená, nepozorná, roztěkaná a namíchnutá. Asi bych teď měla číst jen pohádky pro děti ...

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Krásná kniha, dojemná, čtivá, druhá kniha od této autorky a ještě lepší dojem. Hluboké popsání postav, pocitů, osudů. Spletitý příběh. Super. Plný počet.

Petronelka123
03.12.2021 5 z 5

Právě dočteno...páááni...ještě mi na tváři dosychají slzy. Bylo to moje první setkání s autorkou a už teď se těším na další knihy od ní. Zpočátku mi trochu vadilo střídání tří časových rovin a měla jsem zmatek v postavách, ale potom mě příběh cele pohltil a od poloviny jsem knížku takřka neodložila. Napětí, romantika a skvěle vykreslené postavy, příběh se mi odehrával přímo před očima. Určitě doporučuji!!!

PetaZ
20.11.2021 5 z 5

Krasna kniha s odpornou postavou Adeline a blbkou Rose.. Kniha me pohltila vsemi svymi pohledy a deji, urcite doporucuji vsem, kteri jeste necetli

Niu
23.10.2021 5 z 5

Kniha se mi dostala do zorného pole díky Databázi knih, vždy mě nějaká upoutá - ať už obálkou nebo názvem, za kterým se skrývá tajemství. Nikdy by mne nenapadlo, jak spletitá bude cesta minulostí, po kolika letech bude rozuzlena. A hlavně, že po dočtení ztratím dech. Tolik ... tak moc ... Chápu, proč se kniha dostala ke mně právě v této době. A pokud někdo nevěří na pohádky, zrovna ta o zlé královně a otráveném jablku přesně charakterizuje tuto knihu. Uhádnete, kdo je zlá královna?

111moni
16.09.2021 5 z 5

Musím říct, že několik dějových linek mě ze začátku dost mátlo, skoro jsem chtěla knihu odložit, ale zase to tajemství, že ano. Jedna kniha, která by vydala za seriál, postavy, které si oblíbíte a taky ty, které vám dost lezou na nervy, a příběh, který je velmi dobře propracovaný, čtenář nemá pocit, že je nějaká stránka zbytečně. Autorka si dala práci i s detaily a knihu to obohacuje. Asi to nebude mé denní čtení, ale určitě to není poslední čtení.

Elapheg
30.06.2021 5 z 5

Je to moje druhá kniha od autorky, líbila se mi velice, ale musím přiznat, že romantiky je tu tolik, že by člověk pohledal lupou. Nemusíte se bát žádné červené knihovny. Jedná se zde o temné rodinné tajemství rodu Mountrachetů. Nell se dozví večer na své jedenadvacáte narozeniny, že je adoptovaná. Tato skutečnost Nell změní její život. Nell bude pátrat po svých kořenech, ale konečného zodpovězení všech otázek, kdo Nell byla, napomůže až její vnučka Cassandra. Cassandra bude muset začít od piky a než se dohledá odpovědí na tajemství své babičky i své vlastní a malého děvčátka ponechaného v Austrálii v roce 1913, bude muset být hodně trpělivá. Pro tuto knihu platí, že autorka nechává své hlavní knižní hrdiny trpět, jak jsem kdysi četl v komentáři. Utrpení a ztrát je v knize hojně, ale je to zároveň velmi napínavý příběh, kde nechybí intriky, zrada, bohatství i chudoba, lásky je zde dost málo, přátelství, rodina, ale i neštěstí. Dějových zvratů je v knize hodně. Je to povedené dílko. Kdo máte rádi pletichy a dávná tajemství rodiny přes čtyři generace, s chutí do této knihy. Hlavní gradace knihy začína od druhé poloviny, kdy se pátrání na plno rozjíždí a začínají se objevovat cenné informace o minulosti, takže buďte trpěliví. Dávám pět hvězd a doporučuji a s paní Mortonovou si zase někdy dáme rande. :-)