Zapomenutá

Zapomenutá https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138209/bmid_zapomenuta-iyk-138209.jpg 4 331 108

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Forgotten , 2012

Laf
Laf
10.02.2015 5 z 5

Hodně povedená kniha, od které je velmi těžké se odtrhnout. Můžu doporučit :)

Mixy
Mixy
25.12.2014 4 z 5

Kniha vás vtáhne do příjemného příběhu, který není moc akční, ale spíše oddechový. Není literárně náročná a téma je zajímavé, ačkoliv jsem očekávala více, nebyla jsem zklamaná. Má graficky krásně zpracované pevné desky.

saferda
saferda
08.11.2014 5 z 5

Super pocteni .....

Perla
Perla
29.10.2014 5 z 5

Wow, skvelá kniha. Viac nemám čo dodať.

zralok.av
zralok.av
10.09.2014 3 z 5

Od knihy jsem čekala více ,o Africe tam toho opravdu moc nebylo ,a proto mne to zklamalo,ale poté co jsem si uvědomila že kniha může být dobrá i tak,tak jsem se nemohla odpoutat od knihy a číst si další a další stránky.
Ty co si knihu chtějí koupit a spoléhají na to ,že kniha bude hlavně o Africe musím zklamat autorka spíše než o pro nás exotické zemi píše románem ,mezi právničkou a mladým ,nadějným fotografem.

Rendolet
Rendolet
11.08.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře, taková oddechovka.

Titi
Titi
07.08.2014 3 z 5

O Africe bylo v knížce vlastně jen pár stran, jak dopadne Emmin vztah s partnery bylo celkem jasné. Jediné co mě v knize zaujalo byl případ s krádeží obrazu. Autorka píše sice čtivě, ale výsledek nic moc. Kniha na prázdniny, k vodě....

vercadole
vercadole
29.07.2014 3 z 5

Velké zklamání... Ano, je to obyčejná love story a příběh, který mě zajímal nejvíc (námět, že je někdo prohlášen za mrtvého, i přesto, že dosud žije) byl pouze okrajový. Ale jako oddechová četba to není špatné.

Lenny33
Lenny33
22.07.2014 3 z 5

Takové milé odpočinkové čtení. Kniha se dobře a rychle četla.
Jen mi to přišlo neuzavřený. Je sice hezký, jak to skončilo, ale hlavní hrdinka si celý děj knihy pokládá otázky ohledně své matky, podniklé cesty atd. a pokud jsem četla dobře, na tohle se mi odpověď nedostalo. Celkově celá kniha je psána způsobem, že autorka vždycky nakousne nějaké téma, ale žádné nedotáhne do konce. A naopak tam byl příběh, jehož smysl v knize jsem hledala marně.
Ale jako oddechová četba od které žádná moudra nečekáte to bylo super. :) 3*

KriKri
KriKri
05.07.2014 3 z 5

Asi to není úplně špatná kniha, četla se velice dobře, ale podle anotace jsem čekala úplně něco jiného a ne v podstatě love story. Myslím, že z toho tématu - hlavní hrdinka byla prohlášena za mrtvou, ale po půl roce se našla a vrací se do života, ještě k tomu ten výlet do Afriky od její zesnulé matky - se dalo vytěžit mnohem víc a jinak.

Jakeneg
Jakeneg
03.05.2014 3 z 5

Klasická oddechovka ale dobře se to čte. Příběh je tak trochu z červené knihovny ale proč ne..:). Původně jsem si myslel, že kniha bude více psychologicky zaměřená ale nakonec se z toho vyklubal ("HEPÁČ") s milostnou zápletkou a tak jsem byl trochu zklamaný ale jinak pohodovka. Proti gustu žádný dišputát. Dávám 3 plus.

Brambram
Brambram
29.04.2014 3 z 5

Mno já nevím, podle anotace jsem asi čekala něco jiného. Knížka se četla rychle, měla spád,ale nelogičnosti a i sladký happyend ve mě zanechal jakousi pachuť. Po další knize autorky asi nesáhnu.

hvezdice3
hvezdice3
18.04.2014 3 z 5

Čekala jsem asi něco víc než červenou knihovnu. Nestalo se tak. Nezapírám, že jsem knihu přečetla velice rychle, ale některé odstavce jen prolétávala očima a přeskakovala. Občas mi situace přišly přitažené za vlasy (ale chápu, že snem nejedné ženy je sdílet byt s chlapem, kterého v životě neviděla, i když nedaleko bydlí rodina, která ji bere jako dceru) nebo samoúčelné (rozebírání toho, zda kabát na věšáku je či není hrdinčin). P.S. Stejně jako v "Manželovi na objednávku" je i v této knize oblíbeným lékem na problémy sklenka nebo přímo láhev něčeho silného. Ale asi si příští knihu nepřečtu, abych zjistila, je-li to autorčin všelék.

malazluta
malazluta
17.04.2014 4 z 5

Příjemná oddechová kniha, sympatické postavy ... tato autorka se začíná řadit mezi mé oblíbené:-)

Liana
Liana
10.04.2014 5 z 5

Pekná oddychová kniha, ktorá sa veľmi dobre čítala. Chvíľami som mala pocit, akoby som čítala scenár k romantickému filmu, ktorý by som si tiež rada pozrieť, ak niekedy bude :-)

vaili
vaili
25.03.2014 4 z 5

Příjemné, pohodové čtení prostě fajn kniha .)

zuzepka
zuzepka
05.03.2014 3 z 5

Čtivě napsáno,ale stopu to nezanechalo.Dárek,který neurazil.

ŠárkaD.
ŠárkaD.
13.02.2014 3 z 5

Také se mi to velmi dobře četlo. Byl to takový velice příjemný relax.

lakme
lakme
08.02.2014 5 z 5

Příjemná oddechovka :) četla se opravdu sama

luciefeix
luciefeix
03.01.2014 4 z 5

Jsem velice prekvapena , poutava kniha ktera vas strhne a premyslite jak se to vyvede :)

romantika

Catherine McKenzie