Zapomenutá

Zapomenutá https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138209/bmid_zapomenuta-iyk-138209.jpg 4 331 108

Emma Tupperová má slibně rozběhnutou kariéru, spoustu přátel, skvělého milence… Všechno se však náhle sesype jako domeček z karet. Její umírající matka projeví přání, aby navštívila Afriku. Emma do Afriky skutečně odjede a stráví tam proti své vůli více času, než původně plánovala. Přežije zemětřesení, ale doma ji zatím prohlásí za mrtvou. Po návratu s hrůzou zjistí, že přišla o byt, o prestižní práci i o přítele. Lze v takové situaci začít nový život? Emma pomalu otvírá mysl i srdce novým možnostem. Jednu z nich představuje přitažlivý muž, kterého po návratu našla ve svém bytě. Emma obnovuje svou zhroucenou existenci a postupně s překvapením zjišťuje, proč ji vlastně matka poslala do Afriky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Forgotten , 2012

barbora0749
barbora0749
14.01.2019 3 z 5

knihu som nedocitala, nezaujala ma

Chmelda1975
Chmelda1975
10.01.2019 4 z 5

Dobře se četla,milá odlehčená četba,od začátku mi bylo jasné,jak to dopadne a jsem ráda,že to tak opravdu dopadlo :)

ZdeSpim
ZdeSpim
04.01.2019 5 z 5

Příjemné čtení... Zajímavý příběh.

Kekik
Kekik
25.12.2018 4 z 5

Příběh je psán humorným stylem, který mám ráda.

Začalo to naraženou zadnicí, a naraženou zadnicí to i končí. Ovšem mezi tím Emma musí překonat pár překážek, a já jsem ráda, že jsem byla u toho.

Schamila
Schamila
18.12.2018 4 z 5

Skutečně pohodové čtení a fajn příběh, který nakonec moc dobře skončí.

konicekbily
konicekbily
05.12.2018 4 z 5

Určitě je to dobré oddechové čtení, zdaleka to není pouze "červená knihovna", ale je to kniha s dobrou zápletkou.

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
18.10.2018 4 z 5

Takhle knížka byla fajn. Nic víc, nic míň. Tak trochu jsem, už podle obalu, čekala nějakou přesládlou romantiku, ale té tam moc nebylo. Naopak mě překvapilo, že tam bylo napětí ohledně případu, který Emma řešila a ukázka z reality, jak to vlastně většinou chodí. Četlo se to lehce a samo. Určitě můžu doporučit.

adela2230
adela2230
15.09.2018 5 z 5

Velmi poutavá kniha, četla se hodně dobře a nějak jsem se nemohla odtrhnout. Velmi dobrý je i námět knížky.

xena2711
xena2711
09.09.2018 3 z 5

Letní příjemná oddechová knížka. Čtivě psaná, přečtená za dva večery. Ideální na dovolenou..

Lilly4
Lilly4
27.07.2018 1 z 5

Pro mě velké zklamání. Sice jsem čekala jednoduchý příběh a tady to v úvodu vypadá dobře, ale pak se napětí rozmělní a vlastně je to nevýslovná nuda, která by šla napsat třemi větami. Nic převratného se tam nestane, ve vnímání hlavní postavy se nic zásadního nemění, naznačené záhady zůstávají nerozluštěné. Dokonce ani není "zapomenutá", jen si lidé myslí, že zemřela v důsledku přírodní katastrofy. Velký omyl a ztráta času, ale naštěstí koupeno v Levných knihách. Nicméně také poputuje do antikvariátu, protože hezké na této knize je pouze jméno její autorky.

Denisa232623
Denisa232623
18.06.2018 3 z 5

taková oddechovka která je jednou za čas potřeba.

Annkag
Annkag
16.06.2018 4 z 5

Kniha,ktorá ma fascinovala námetom.Byt zapomenutá,pre všetkých blízkych mrtvá musí byt samo o sebe velmi tažké.Čo však dalej s tým,ked sa vrátite,zistíte že vo vašom byte žije niekto iný,v práci vás nahradila krava ktorú ste nenávideli a prakticky i v posteli?
Dominik mi bol od začiatku úplne sympatický.Bavil ma jeho pohlad na situáciu,ktorá sa mu vrútila do života ako záplavová vlna od okamihu ked otvoril dvere bytu,ktorý si prenajal.
Samozrejme že každému muselo byt hned jasné že títo dvaja-Emma a Dominik-nakoniec budú spolu a že k vzájomnému pochopeniu bude viest strnistá cesta...ale?

...prečo ju vlastne matka do tej Afriky poslala?Nejako som to v knihe nenašla alebo som zle čítala?
Jedna z mála oddychových knižiek pri ktorých som naozaj velmi rada že som si ju kúpila a mala možnost prečítat.

inkatenysek
inkatenysek
10.06.2018 3 z 5

Po všech nedávných, náročných tématech byla Zapomenutá příjemnou změnou. Pro mě je to nenáročná oddechovka, u které jsem nemusela moc přemýšlet a mohla jsem si v klidu vychutnávat příběh o lásce, vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka, plnění posledního přání, nových začátcích, objevování sama sebe a rivalitě v právnické branži. Nechybí ani menší kriminální zápletka, jež se vyřeší až téměř nadpřirozenou cestou....

Kniha je napsána celkem čtivě. Přečetla jsem ji za necelý týden. Musím ocenit, že autorka nezabíhala až do zbytečných detailů, takže každá dějová linka byla tak akorát dlouhá, díky čemuž děj rychle plynul.

Doporučuji všem, kteří mají rádi nenáročné čtivo nebo příběhy o lásce. Myslím si, že je to vhodný titul na čtení o dovolené.

P.S. : Zapomenutá je dalším počinem autorky Manžela na objednávku.

xindl007
xindl007
10.06.2018 3 z 5

Kniha se rozhodně dá číst. Taková pohodová oddechovka, jak již bylo zmíněno níže. Ale proč hlavni hrdinku poslala její matka do Afriky jsem jaksi nezjistila.

Irsaf
Irsaf
09.06.2018 5 z 5

Kniha me bavila. Tesim se na další od autorky.

tinka1974
tinka1974
22.04.2018 3 z 5

když jsem si knihu vybírala, chtěla jsem oddechovku na zahradu. A trochu mě zklamala. S tímto tématem by se dle mého dalo pracovat daleko lépe

novakovaterka22
novakovaterka22
12.03.2018 3 z 5

Kniha se mi libila. Ale hlavni vysvetleni se nedostavilo. Proto hodnotim jako takovy prumer :)

Jass
Jass
14.02.2018 4 z 5

V záchvatu prudké potřeby odpočinku jsem znovu otevřela Zapomenutou a přiznávám, že můj pohled na věc se poněkud změnil. Knížka se mi pořád líbí, o tom žádná, ale přiznávám, že celkově byl ten příběh poněkud únavný. Vztah hlavních protagonistů byl z mého pohledu totiž trochu nevyrovnaný a celkově prapodivný. Přišlo mi, že jejich vztah vzniknul na základě osobních rýpavých otázek a sexy tanečních scénách. Jinak tam bylo prázdno... Asi bych měla být potěšená, že jejich vztah nezabíral celou knihu, ale kupodivu... uvítala bych víc. A celý ten vývoj... nic nic něco málo nic nic nic tak na to skočíme nic nic nic......... nic nic nic žili šťastně až do smrti... Možná jsem zkrátka zrovna měla náladu na něco krapet jiného. Přes všechnu tuhle kritiku jsem se ovšem od knihy nedokázala odtrhnout a ze své knihovny ji rozhodně nevyhostím.

Martink@
Martink@
12.02.2018 4 z 5

Vybrala jsem si tuhle knihu jako zpestření mezi thrillery. V knihovně jsem po ní sáhla na poslední chvíli a dobře jsem udělala. Trefila se mi do nenáročné nálady. Nebyl to zas takový slaďák, za což jsem ráda. Pravda je, že některé linie děje nebyly objasněné, ale nějak mě to nevadilo. Celkově knížku hodnotím jako takové oddechové, pohodové čtivo, za jeden den bylo hotovo. :-) Účel splnila a od této autorky si ráda přečtu něco dalšího...

keiko33
keiko33
13.11.2017 4 z 5

Zaujimava tema pribehu. Prijemne oddychove citanie, ktore skonci ako inak stastne.

romantika

Catherine McKenzie