Zapomeň na minulost

Zapomeň na minulost https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391626/mid_zapomen-na-minulost-lnS-391626.jpg 4 105 44

Sedmadvacetiletá Saša přišla před lety o otce a starší sestru Mišku, oba zahynuli pod lavinou v horách, kam vzal otec-horolezec poprvé jednu z dcer s sebou. Saša si myslí, že o tragédii ví všechno, ale stačí celkem bezvýznamná událost – že si Saša vezme na pohřeb strýce perlový náhrdelník, který kdysi otec daroval matce – a spustí se řetěz událostí, který ji rázem vrátí do minulosti, a ona zjistí, že všechno bylo trochu jinak. Zobrazit méně... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Zabudni na minulosť , 2010

Sofie75
25.07.2018 5 z 5

Spisovatelka mě opět nezklamala. Kniha se mi moc líbila a už se těším na další knihu od této autorky.

Danago
20.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha autorky. Opět dobře vymyšlený příběh s bolestnými rodinnými tajemstvími, na které je lépe zapomenout. Knížka je napsaná poutavě i vtipně příběh je věrohodný a velice dobře se čte.
Můžu jen doporučit.

Bobina74
09.04.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. První seznámení s autorkou a velké překvapení. Nenudila jsem se ani chvilku, malinko jsem byla zmatená v rodinném rodokmenu, ale ani to mi kupodivu nevadilo. Velmi příjemné, oddechové čtení.
P.s. : humor Saši ( a tedy i autorky) je excelentní, po dlouhé době mi zase něco sedlo...

laura
29.03.2018 5 z 5

Pro mě další z knih této autorky, na kterou nezapomenu a kterou řadím na vrchol její tvorby... Kniha o dávném tajemství, které svazuje životy těch, co přežili... Které jim nedovoluje zapomenout a dusí v nich veškeré city, naději, touhu po štěstí. Jenže někdy věci vypadají jinak, než jak se opravdu staly. Člověk by neměl dávat přednost vzpomínkám, které někdy mohou mást, před lidmi. Zvláště před těmi, kteří nás milují...

Zlatovláska
11.02.2018 5 z 5

Tuto autorku jsem doposud vůbec neznala (ani jsem netušila, že kupuji slovenskou tvorbu), pro koupi titulu mě přesvědčila anotace, která slibuje zajímavou zápletku a mnohá překvapení.
A ano, je to tak. Kniha se četla naprosto výborně, je skvěle vypravěčsky zpracována. Má mnoho zápletek, překvapení, až jsem byla mnohdy "velmi překvapená i já sama", neboť příběh je důkladně propracován od začátku až do konce. Vše má v knize své opodstatnění.
Byla jsem dále mile překvapena, že je kniha i velmi vtipná. Pokud je někdo naladěn na stejný styl humoru jako já (ironie), bude mu hlavní hrdinka velmi sympatická.
Titul rozhodně doporučuji k přečtení a hodnotím samozřejmě na pět hvězdiček. :-)

Joyce24
18.10.2017 4 z 5

Moje první kniha od této autorky.Tak trochu připomíná stylem psaní autorku Vasilkovou Keleovou. Příjemné čtení, které vás pohltí a čtete pomalu na jeden zátah. Určitě si ještě přečtu další knihy této spisovatelky.

trdlo1
21.07.2017 5 z 5

Velice čtivá knížka, jako i ostatní knihy od autorky

Tylinka
31.05.2017 4 z 5

Hezky napsané, čtivé, trochu jsem měla zmatek v těch příbuzenských vztazích a opravdu dost překombinované. Ale jinak velká spokojenost, vyhledám i další ještě nečtené.....

chytahana
26.05.2016 4 z 5

kniha se četla dobře, ale zdálo se mi, že už je to moc překombinované

Leena
01.05.2016 5 z 5

Byla to moje první kniha od této autorky, takže jsem žádnou velkou pecku neočekávala. Opak je ale pravdou, nemohla jsem se od ní odtrhnout, za den jsem ji měla přečtenou a určitě se k ní někdy vrátím:-)

alnahu
18.03.2016 3 z 5

Nejraděj čtu životní příběhy ,dočetla jsem ,ale v této knize jsem se též nějak ztrácela, přesně ,jak píše Aleh -příliš mnoho zápletek.

Aleh
13.03.2016 4 z 5

Mám moc ráda knížky ze života. Hltám jeden životní příběh za druhým I tak jsem se někdy ztrácela, příliš mnoho zápletek a nic nebylo tak, jak to původně vypadalo. Ale takový konec konců reálný život je. Určitě sáhnu i po dalších románech od této spisovatelky.

Leniiis
09.07.2015 5 z 5

Krásná knížka u které jsem neměla šanci se nudit. Pořád samá zápletka a napětí.

libuse9035
27.06.2015

tuhle spisovatelku jsem objevil nedávno a jsem z ní nadšená, píše super, není kniha, která by se mě nelíbila....

Toňula
28.01.2015 4 z 5

Čtivý ženský příběh o minulosti,která ovlivňuje hrdinčin současný život i život její matky - smrt otce i sestry, narušené vztahy s blízkými příbuznými, nezodpovězené otázky..to vše je třeba postupně vyjasnit,aby mohla pokračovat dál smířená a vyrovnaná s tím, co se stalo.

1v8na
06.11.2014 5 z 5

příběh byl velmi pěkný. Byla tu romantika, napětí, záhadnost. Moc se mi to líbilo. Nejvíc se mi z celého příběhu zamlouval Lukáš. Dominik byl totální idiot.

Petard
19.10.2014

Opět mi nezbývá než chválit, chválit, chválit. Pěkné čtení, takové ze života

modranka
10.10.2014 3 z 5

V Gillerovej príbehoch, ktoré som doteraz prečítala autorka v hojnej miere navštevuje minulosť. Kým v iných príbehoch mi to vadilo, k názvu a zámeru tejto knihy to sedelo. Príbeh je zaujímavý, ale predsa len som musela stiahnuť hviezdičky. Jednu za to, že ak si autor zvolí námet spojený s minulosťou viacerých literárnych postáv, potom nechápem, prečo si zvolí písanie v prvej osobe. Druhú za to, že charakteristiky postáv boli úplne rovnaké, žiadna z postáv, či už mužská alebo ženská nevybočovala z rovnakého rámca. Markantne to vidieť na humore, ktorý postavy používajú. Takže u mňa len za tri.

dencuska
22.06.2014 4 z 5

Opäť výborná oddychovka zo života od tejto autorky.
Jediné, čo mi na tejto knižke troška niekedy vadilo, bolo veľké množstvo postáv a vzťahov medzi nimi, v ktorých som sa niekedy strácala.
Inak vrele odporúčam :)

mysterygirl
17.05.2014 5 z 5

četla jsem a četla a četla..moc se mi líbila, jako každá kniha od této autorky