Princezna v utajení

Princezna v utajení https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374994/bmid_princezna-v-utajeni-P5z-374994.jpg 4 217 65

Která holka by se nechtěla alespoň na chvíli stát princeznou? Lottie Pumpkinová o tom ve svých představách snila mnohokrát. Pak ji osud svede do jednoho pokoje v internátní škole Rosewood s Ellie Wolfovou. Princeznou, která touží po pravém opaku – být úplně obyčejnou holkou. Zdá se, že splnit si své sny nebude nic složitého. Stačí si vyměnit role a je to! Lottie se ocitá v nablýskaném a okouzlujícím světě aristokracie, který je však ve skutečnosti plný tajností, intrik a zrady. Za každou cenu musí ochránit tajemství své kamarádky, ale studium ve škole, blížící se ples v království Maradovia i tajemný kluk jménem Jamie ji přivedou ke zjištění, že šťastné konce jsou vyhrazeny pro pohádky, nikoli pro skutečný život… Vzrušující svět večírků, politiky a zlých princezen, to je první kniha v úplně nové sérii Zápisky z Rosewoodu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Undercover Princess , 2017

Fidibus
14.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Dost naivní příběh na téma Popelky je opravdu spíš pro mladé dívky. Příběh o protikladu dvou dívek - sirotek z chudého prostředí, který se dokáže dostat na prestižní školu, kde si ji však spletou s její spolubydlící, princeznou, která je zde, aby si mohla užít svobody. Někdo jim však vyhrožuje a tak dostane Popelka Lottie, která má i svou korunku, šanci na vstup do lepší společnosti, a to jako princeznina protektorka.
Jeden díl mi asi stačil...

Dortíkomilka
27.08.2023 4 z 5

Knížka byla dobrá i když někdy mi připadala trochu zdlouhavá.. Jinak velmi milé počtení.

Žemle
07.07.2023 5 z 5

Nejdřív jsem tu knížku nechtěla číst, ale pak jsem si řekla, že to zkusím a byla velmi zábavná. Zasmála jsem se a taky to bylo hodně napínavé. A těším se, až si přečtu další díl.

Jája92
23.05.2023 4 z 5

Zaujala mě obálka, pustila jsem se do čtení, i když je hlavní hrdince pouhých 14 let. Čtení na mě působilo osvěžujícím dojmem, po všech těch erotických či ponurých příbězích.
Příběh Elli a Lottie a Jamieho se postupně rozkrýval a zase zaplétal. Občas to na mě působilo trochu chaoticky, ale autorka podle mě napsala poutavou knihu s tématem princeznovství a oddanosti i přátelství.
I když se do dalších dílů už nejspíš pouštět nebudu, kniha na mě působila jako odpočinková četba na pár večerů.

broskev28
08.05.2023

Princezna v utajení je prvním dílem rosewoodské série, kterou si nedávno vyprosila jedna naše čtenářka. Takže jsem nahlédla i já a přelouskala jsem aspoň tu první knihu. Nijak zvlášť mě nezaujala (na rozdíl od Nevlastní sestry například), ale cokoli nadchne mladší čtenáře, je vítáno, takže vřele doporučuju všem, kdož oblibují princezny, zvlášť ty netradiční.
Já jsem sice toho názoru, že Meg Cabotová tohle téma uchopila lépe - čtivěji a tak nějak vkusněji, šmrncovněji, ale já nejsem cílovka, tudíž ani nehodnotím.

BooK_Loover
03.02.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila ale ze začátku mě iritovalo chování Ellie. Od začátku doufám že se Jamie a Lottie dají dohromady tak snad v dalších dílech!

SpeeDeeX
18.01.2023 4 z 5

Kniha je spíš pro mladší čtenáře, přesto se mi ale docela líbila. Lottie mi teda byla strašně nesympatická, hrozně mě štvala její naivita a to, jak Ellie a Jamiemu pořad o něčem lhala, nebo před nimi něco tajila. Ellie mi naopak dost sedla a i když jsem si Lottie moc neoblíbila, líbilo se mi jejich přátelství. Příběh mě i přes svou obyčejnost a sem tam nějakou nelogičnost bavil a jsem zvědavá na pokračování.

mnohoknih
14.08.2022 4 z 5

Nejsem cílová skupina, půjčila jsem si od nevlastní dcery, ať jsem v obraze. A můžu říct, že super pohádka. Hrdinové mi většinu času lezly na na nervy jako správní puberťáci :-) Mají charakter, jdou si za svým, příběh má logiku i spád. Jdu si půjčit druhý díl!

janka2000
30.06.2022 5 z 5

Princezna chce studovat jako normální holka a dívka, která miluje princezny, je k ní umístěna na pokoj. Krásný milý příběh o přátelství, dobru a zlu a o princeznách.

Dean_Sami
01.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Krásná knížka, knížka nás vtáhne do příběhu dvou úplně odlišných dívek, jedna princezna která jí být nechce a druhá obyčejná dívka se sny, že se princeznou stane. A co by jiného člověk čekal, než že se vymění? Díky této knize jsem zjistila co je partizan a portman a musím uznat, že je to velmi zajímavé. Jediné co mi chybělo jsou romantické scény , ale musím uznat že krásný nápad a jako úvod do této knižní série krásný.

Hermiona419
24.04.2022 3 z 5

Asi už jí znova číst nebudu, ale špatné to nebylo!

Djeliska
31.03.2022 5 z 5

Kdybych nečetla tuhle bezva knihu, tak se nikdy nedozvím kdo je partizan a portman!!!

1evca1
23.03.2022 4 z 5

Moc hezká kniha. Nápad mi přišel skvělý. Jenom jsem někdy nesouhlasila s hlavní postavou a některé části knihy jsem si musela přečíst víckrát, protože jsem je prostě nepochopila nebo jsem omylem přeskočila řádek. Doporučuji pro holky 11-14 let. Dávám 4⭐.

Klarkare
12.02.2022 5 z 5

Úžasná kniha! Veľmi sa mi páčil celý príbeh, neviem sa dočkať, kým si prečítam ďalší diel.

Pert
24.01.2022 4 z 5

Nejprve se mi to nelíbilo, nakonec se kniha zlepšila .

Kaila146
24.12.2021 3 z 5

Nic moc, ale ušlo to

Dyna08
02.10.2021 5 z 5

Kniha si strašně moc líbila, přišla mi jako úvod do celé série

Barabora
01.06.2021

Super knížka, strašně se mi líbila. Ale na začátku, jsem neviděla, jestli je princezna a princeznou nechce být, nebo není, ale chce. Jak to je v anotaci. Ale jinak skvělá knížka. 5*

misazabkova
14.04.2021 3 z 5

knížka se mi líbila, ale té růžové už opravdu bylo dost. Moc jsem si nesedla s hlavní hrdinkou. Ale jinak to byl hezký příběh. Knížka byla napínavá a líbil se mi nápad. Sice jsem knížku přečetla od začátku do konce, ale další díly už asi číst nebudu.

AnniePo
10.03.2021 5 z 5

Miluju tu knihu! Baví mě úplně každé slovo, jakoby ta kniha bylo napsaná přímo pro mě. Hezky napsané, napínavé a čtivé.

romantika pro dospívající mládež (young adult)

Connie Glynn
anglická, 1994
2018  82%Princezna v utajení
2019  83%Princezna v nesnázích
2020  85%Ztracená princezna
2021  81%Princezna celým srdcem
2022  64%Navždy princezna

Kniha Princezna v utajení je v