Zápisky válečné tlumočnice

Autorka působila za druhé světové války jako tlumočnice jedné z obávaných sovětských jednotek SMERŠ. S ní putuje až do Vůdcova bunkru a stává se hlavním aktérem historie kolem pitvy ostatků Hitlera a jeho ženy. Právě ona odkrývá světu, jak to bylo se vznikem mýtů o Hitlerově přežití a jakou roli v této kauze sehrál Stalin. Napjatým berlínským událostem však předchází dlouhá, čtyři roky trvající cesta Ruskem, Polskem a Německem. Rževská slučuje přímou osobní zkušenost s odstupem, který pramení jak z její specifické pozice překladatelky, která se snaží lidsky porozumět aktérům z obou stran konfliktu, tak z jejího pacifistického přesvědčení. Výsledkem je obraz, který je pravým opakem černobílého vidění....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113089/zapisky-valecne-tlumocnice-Puy-113089.jpg 3.79
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Paseka

Kniha Zápisky válečné tlumočnice

Dominika1201
30.05.2018

Prosím každého, kto túto knihu čítal, alebo ju má, alebo vie kde sa dá zohnať , aby ma kontaktoval. Veľmi túto knihu zháňam, ak ju má niekto na predaj prosím ozvite sa. Ďakujem

CharlieBrown
01.08.2017

Velice dobrá kniha uvádějící skutečnosti, které objasnily mnoho dohadů a mýtů ohledně smrti Hitlera.

superrodina
15.03.2012

Naprosto úchvatná kniha!!!! Musím si ji přečíst ještě několikrát, tohle je přesně moje krevní skupina!

Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji
Není co závidět: Obyčejné životy v Severní Koreji
Ve znamení Kon-Tiki
Ve znamení Kon-Tiki
Udělej si ráj
Udělej si ráj
Zákeřná ebola
Zákeřná ebola

druhá světová válka (1939–1945) východní fronta (2. světová válka)

Jelena Rževská
ruská, 1919 - 2017

Kniha Zápisky válečné tlumočnice je v

Právě čtených1x