Podobni bohům

od:


KoupitKoupit eknihu

2. díl trilogie Zápas s nebem.
Klasická česká sci-fi, v níž tři mladí inženýři putují v kosmické lodi po tělesech sluneční soustavy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29231/podobni-bohum-29231.jpg 4.664

Série:

Zápas s nebem (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Sfinga
1. vydání originálu:1940
Počet stran:224
Ilustrace/foto:Teodor Rotrekl
Autor obálky:Teodor Rotrekl
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-85491-21-4
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Lessana
04. července

Druhý diel Zápasu s nebem, alebo hold elektrine :). Sledujeme pokračovanie medziplanetárneho "výletu" našich troch mladých hrdinov, rozvážnych a múdrych (temer) za každých okolností. Ich pristátie na Eróse u "liliputánov", preskúmanie planéty, zablúdenie v kaňone (labyrinte z jaskýň) i zoznámenie sa s miestnou faunou. V podstate rovnaký príbehový model autor použil na Venuši (skúmanie planéty, dobrodružstvá v prírode s druhohornou faunou i ľudoopmi, objavy výtvorov vyspelej civilizácie...), druhej planéte, kde našich hrdinov pritiahlo (keďže ich letúň nie je dokonalý). Akurát, že tam nie sú "bohmi" traja hrdinovia, ale vyspelejšie bytosti. Najnapínavejšia je záverečná časť v Žltom prízraku pri telepatickom vypočúvaní troch chlapcov onými vyspelými bytosťami a ukončenie príbehu v tom najlepšom...

hanak_v_exilu
24.04.2017

1832 - Michael Faraday objevuje totožnost elektřiny různého původu. 1940 - J.M.Troska fantazíruje o marsovské elektřině, venušské elektřině a eroské elektřině. Tímhle dílem autor definitivně opustil sféru sci-fi a přesunul se do království báchorek. První část knihy připomíná Guliverovy cesty. Což by bylo novátorské na začátku 18. století a roztomilé ve století devatenáctém. Ale ve Zlatém věku science fiction je děj už drobátko zastaralý. A tak zatímco v America John Wood Campbell inovoval žánr a pomáhal rozvíjet nová a vzrušující témata, druhý díl trilogie Zápasu s nebem se vrátil proti proudu času. Trosku mám v hluboké úctě za Nemovu říši, ale tohle jsem bohužel přetrpěl.

Kapis
29.09.2014

Jako děcko jsem to hltal i s obalem, mělo to své kouzlo, myslím, že bych se nenudil ani teď v dospělosti, i když asi dost představ je už kapku překonaných, třeba co si ještě vzpomínám - takové vrtání do špičky Everestu, odkud Nemo vypustí raketu;) Třeba se k tomu ještě dostanu s děckama, v knihovně nicméně obě Troskovy trilogie mají své čestné místo.

Ruxandra
21.11.2013

Osobně mám radši sérii "Kapitán Nemo", ale tato se mi taky líbila. Jen je to už dlouho od přečtení, takže si z ní skoro nic nepamatuji.

Autor a jeho další knihy

J. M. Troska

J. M. Troska
česká, 1881 - 1961

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených108x
v Doporučených9x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x