Zánět - skrytý zabiják

Zánět - skrytý zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243534/bmid_zanet-skryty-zabijak-243534.jpg 4 66 23

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním. Jste často unavení a bez energie? Máte vysoký krevní tlak nebo ischemickou chorobu srdeční? Léčíte se na alergie či astma? Máte nadváhu nebo cukrovku? Diagnostikovali vám nádorové onemocnění? Bolí vás často v krku? Objevují se vám kožní vyrážky? Bolí vás klouby? Máte nadváhu či cukrovku? Trpíte depresemi, nebo příznaky Alzheimerovy demence? Pak máte pravděpodobně v těle chronický zánět, který je často příčinou civilizačních nemocí a je třeba začít ho léčit. V této knize se dozvíte: - co znamená zánět a jak zjistíte, zda ho v těle máte - překvapivé souvislosti mezi nemocemi a zánětem - jak se ochránit před nemocemi spojenými s chronickým zánětem - praktické rady, jak se zbavit chronického zánětu a uzdravit se - jak zpomalit stárnutí a dožít se vysokého věku ve zdraví - návod, jak do svého života zařadit a provádět ozdravný protizánětlivý program... celý text

Iki1
Iki1
20.05.2022 3 z 5

Kniha je jakýmsi sumářem celostního přístupu k problémům těla. Většina poznatků zde uvedených je všeobecně známá, nejedná se o žádné radikální objevy. Fakt je, že každý z nás musíme o své tělo pečovat odpovídajícím způsobem. Výhrady mám u kategorických autorových soudů, které by rozhodně měly být podepřeny minimálně odkazy na zdroje. Jako příklad je možno uvést autorovy výhrady proti ohřevu potravin v mikrovlnce, či nevhodnosti použití mobilů a elektronických zařízení. Tady je možné sledovat různá vlákna diskusí s naprosto odlišnými závěry.

Lucie131313
Lucie131313
03.04.2022 4 z 5

Inspirativní čtení. Pana doktora Freje si vážím a mám moc ráda jeho knížky. Jen s tvrzením, že maso patří mezi protizánětlivé potraviny prostě nelze souhlasit... :-))

Jenny46
Jenny46
27.10.2021 3 z 5

Knihy jsem četla několikrát dokola půjčila mi kamarádka, určitě inspirativní a každý si najde co potřebuje...

MagdaLENKA89
MagdaLENKA89
24.08.2021 3 z 5

Přinám se, že jsem knihu nečetla důkladně, ale věnovala se kapitolám, které souvisí s mým zdravím. A přišlo mi, jako by v knize byly opakovány generické informace, které můžete použít u jakéhokoliv zdravotního problému, nejen u zánětu. Zkrátka žádná novinka, ani v jídelníčku, doporučené dietě apod. Při čtení si maximálně potvrdíte nějaký svůj názor, protože každý si najde to "své", stejně jako tomu je třeba u znamení. Nicméně knihu jsem měla jen vypůjčenou, kdybych si ji koupila, asi bych litovala více a dala o hvězdu méně.

Bedřich63
Bedřich63
16.04.2021 4 z 5

Parádní návod, jak se starat o sebe a své tělo.
Teorie a praxe je perfektně propojena, autor klade důraz na přírodní zdroje a ne na chemické léky.
V dnešní době vidím trochu problém v nedostatku času. Pokud bych se chtěl zabývat v knize doporučenou životosprávou a stravou, tak už asi nestihnu chodit do práce a případně se zabývat jinými svými koníčky. Ale asi se předpokládá, že je to jen otázkou volby. Není potřeba vše doporučené v knize realizovat ze 100%, ale je určitě žádoucí si vzít z knihy to, co jsme schopni využít v běžném životě.
Návrat k tradičním postupům a časem ověřeným prostředkům určitě kvalitě života pomůže. I jednotlivosti rozhodují o významných životních milnících jednotlivce.
Inu zánět je třeba porazit! - o tom žádná. :-)

momo01
momo01
21.08.2020 3 z 5

Celostní přístup v medicíně je mi sympatický a tak jsem se rozhodla se zase trochu poučit touto knihou. Je v ní snad všechno. Bohužel. Na 295 stranách najdeme mimo popis zánětlivého procesu například i exkurz do relaxačních metod a recepty. Dala bych přednost odkazům na jinou odbornou literaturu a jen pár témat rozpracovaných do hloubky. Takto to pro mě byl spíš souhrn známých faktů.

Miro.slav
Miro.slav
11.08.2020 4 z 5

Ku knihe som sa dostal "vďaka" mesiac trvajúcemu zápalu lakťa. Nie so všetkým v knihe súhlasím a už vonkoncom nedodržujem žiadne tipy. Riadim sa intuíciou a logikou. Nebudem predsa sám seba týrať napr. vstávaním o hodinu skôr ako mám pred odchodom do práce! Ale inak knihu odporúčam, na zorientovanie sa v problematike je ok.

RendyaDav
RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Skvělá komplexní knížka, krásně napsána...Kde najdeme praktické tipy...A dá se podle ní začít něco se sebou dělat...Nejenom o jídle se tady zmiňuje,ale důležitá je i naše psychika , cvičení , koupele , masáže , správné dýchání....

Sonča2
Sonča2
06.01.2020 4 z 5

Líbí se mi autorův přístup, konečně detox, kde se člověk nají i masa, konkrétní popis, co je potřeba a čemu se vyhnout. Oceňuji, že nevnucuje různé preparáty a přístroje, ale nabízí přírodní řešení. Některé názory jsou pro mě přes čáru. Chybí mi dokončení léčby pacientů, zda se uzdravili nebo ne, nejasnosti mám také proč některé potraviny můžu a jiné že stejné kategorie ne - pórek x cibule, sójové maso x tempeh, hořčice x semínka hořčičná.

marvel25
marvel25
19.07.2019 3 z 5

Byl jsem na tuto knihu velmi zvědavý, ale podle mě ji velmi ovlivnil fakt, že se snaží být populárně naučná, nikoliv odborná. Ze začátku se snaží dopodrobna popsat a vysvětlit mechanismy, později jsem je postrádal. Proto jsem měl problém se s některými fakty ztotožnit, mimo to se v knize nachází i řada nepřesností. Celkově ale hodnotím mírně pozitivně, protože pokud by se každý z nás řídil radami MUDr. Freje, byla by společnost o poznání zdravější, než je. A o to jde především.

Kryštofka
Kryštofka
23.06.2019 4 z 5

Někdy člověka stresuje už jen to, že si přečte, co by všechno měl a co by všechno naopak neměl. A je těch informací tolik, až jde z toho hlava kolem. Tím neříkám, že je kniha špatná, určitě je inspirativní. Ale člověk si musí zachovávat i nějakou lehkost bytí. Harmonizovat vztahy, mít životní radosti, rozumně jíst a rozumně se hýbat. Udržovat si dobrou náladu a optimismus. A jen občas nakouknout do skrytého zabijáka.

misa_raw
misa_raw
03.04.2019 5 z 5

Doporučuji, kdo se chce aspoň v základu zorientovat v tom, co je pro tělo dobré a co není.

hu_87
hu_87
13.01.2019 3 z 5

Myslím, že tak průměr. Rady obsažené v této knize mohou být sice pěkné, ale přidávám se k tomu, že teorie není praxe a to, co se dozvíme o zdravém životním stylu znamená spíše hodně omezování a zřeknutí se něčeho, co považujeme za běžné. Myslím, že bude lepší se řídit zlatým středem: jíst střídmě, nestresovat se a mít nějaký ten pohyb.

Jack Bauer
Jack Bauer
30.12.2018 5 z 5

Velice dobře a srozumitelně napsáno, ale je to stále opakování toho samého co jsem už několikrát četl v jiných knihách na podobné téma. Sice opakování je matka moudrosti, ale abych se tím vším řídil musel bych mít hlavu jako Einstein.
V době, kdy každý výživový poradce tvrdí něco jiného, je těžké vyznat se v tom, co je pro lidské tělo dobré, a co naopak není.

gretl74
gretl74
13.11.2018 3 z 5

Kniha mi nic nového nepřinesla a "praktické" recepty a návody jsou dle mého velmi nepraktické. Už se vidím, jak ráno v šest s rodinou za zadkem kuchtím na pánvičce kedlubny k snídani. Teorie a praxe jsou prostě o něčem jiném.

pampo
pampo
27.07.2018 4 z 5

David Frej touto knihou nevynašiel nič nové, len sa snažil nájsť a pomenovať príčinu chronických civilizačných chorôb očami lekára, a následne ovplyvňovať pomocou prírodnej medicíny a výživy. Práve pohľad lekára robí z knihy zaujímave dielo, a to najmä v dnešnej dobe, keď je prírodná liečba väčšinou zosmiešnená a v úzadí. Metódy stravovania uvedené v knihe sú osvedčené časom a rozhodne fungujú. Okrajovo sa zmieňuje aj o ďalších dôležitých oblastiach ako psychika, cvičenia, masáže, kúpele, dýchanie a iné. Tie ale podrobnejšie nerozoberá.

sawako
sawako
11.07.2018 4 z 5

Rady pana Doktora jsou jiste uzitecne, ale jedna vec me na teto knize dost vadila. Cekala bych, ze se v ukazkach pripadu jeho klientu dozvime i to, jak nakonec lecba fungovala, nebo kam dospeli a ne jen susse rict, jak se clovek choval, ze mel zanet a musime na tom pracovat.

PS: U pana doktora jsem byla kvuli zdravotnim problemum i osobne. Ani se neda popsat, jak neprijemny clovek to ve skutecnosti je. Uz pri prichodu vypadal, jak kdyby mu vadilo, ze tam vubec chodim, pak mi podal ruku ala lekla ryba a mavl k sedacce. Vyzadal si svoje formulare, ktere susse prejel pohledem a rekl, ze je to tragedie. Dal me postavil na vahu, zasklebil se a rekl, ze muj metabolicky vek je asi o 14 let vyssi, nez kolik mi doopravdy je. Pote nasledovalo pulzove vysetreni.

Nato mi sepsal jidelnicek, polozil ho prede me a zeptal se, jestli mam nejake otazky. Byla jsem tak vykolejena, ze jsem skoro nevedela, co se ptat. Vystrnadil me v podstate po pul hodine (vysetreni melo trvat 45 minut) a ja odchazela s rozpisem jeho leku na 3 mesice asi za 5 tisic.

Pokud tedy hledate empatickeho alternativniho lekare, vyhnete se tomuto odbornikovi obloukem. Ja uz k nemu nepujdu a nejsem jedina, kdo ma tuto zkusenost.

lucie8939
lucie8939
28.10.2017

Kvalitní kniha, která přes bulvárně vyznívající název a nehezký obal shrnuje prakticky vše důležité ohledně stravování i dalších součástí životního stylu. Stravování autor vnímá z různých úhlů a kombinuje několik přístupů.

Metroušek
Metroušek
13.10.2017 5 z 5

David Frej jde ve svých posledních knihách tvrdě po příčinách mnoha nemocí, a budiž mu za to dík. Vskutku se mu vyplatí naslouchat raději dříve než později!

harena
harena
29.09.2017 4 z 5

Hodně přínosná kniha s řadou praktických tipů. Můžeme si vybrat buď přísný nebo pouze krátký očistný program, autor ukazuje na běžné chyby v životosprávě a nabízí různé rady a tipy, jak zánět zklidnit a léčit. Dobrá, velmi komplexní knížka, určitě něco využiju a k přečtení doporučuji.