Zamrzlá loď kapitána Flinta

Zamrzlá loď kapitána Flinta https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8625/bmid_zamrzla-lod-kapitana-flinta-ypa-8625.jpg 5 290 29

Vlaštovky a Amazonky série

Třetí - volné - pokračování seriálu o Vlaštovkách a Amazonkách. Dobrodružné vyprávění o osmi dětech, které tráví společně zimní prázdniny v krásné hornaté krajině u velkého jezera. Prožijí mnoho napínavých příhod, vžívají se do úlohy "polárních badatelů" a podniknou nakonec velkou výpravu do nejvzdálenějšího zálivu jezera, kam umístí ve své fantazii severní pól.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Winter Holiday , 1933

markyticka
markyticka
26.12.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Bavila jsem se od začátku do konce už poněkolikáté. A mrzla u jezera s Vlašťovkami, Peggy a DD. A děsila se příušnic.

Rose-Mary
Rose-Mary
25.01.2023 5 z 5

V těchto dnech ji čtu znovu, za posledních více než padesát let, už poněkolikáté. Stále miluji své dětské knížky od Arthura Ransomea. Nevím přesně kolikátá byla tato, ale asi jedna z prvních. Pamatuji, že ve dvanácti letech jsem dostala na Vánoce Holubí poštu. To byla tenkrát šestá kniha, která vyšla od tohoto spisovatele. Zkoumala jsem, které knihy už předtím napsal. Našla jsem jich pět. Hned jsem se po nich ptala v knihovně. Paní knihovnice mi vytáhla Klub Lysek. Ta se odehrávala na jiném místě a pojednávala jen o dvou dětech, které jsem z Holubí pošty znala. Byli to Dick a Dorotka.
Třetí kniha, kterou se mi podařilo dostat, byla zřejmě právě tato, Zamrzlá loď kapitána Flinta. Tady vystupovaly už všechny děti, a bylo to tentokrát v zimě na zamrzlém jezeře. Kniha se velice dobře četla. Děti, zásluhou jejich velitelky, kapitána Nancy, která onemocněla příušnicemi těsně před koncem zimních prázdnin, získaly měsíc prázdnin navíc. Příušnice byly velmi infekční, musela se zachovat čtyřtýdenní karanténa.
Strávili je bruslením po zamrzlém jezeře, procvičováními signalizace, výpravami do zamrzlé Arktidy a později objevy a cesty po zamrzlém jezeře. Hlavně ale plánováním konečné hlavní výpravy na Severní pól. Jednoho dne objevili zamrzlý obytný člun jejich dospělého přítele kapitána Flinta. Odjel na zimu někam do ciziny, do teplých krajů. Z jeho lodi si udělali novou základnu a dělali přípravy na polární výpravu. Kapitán Flint se vrátil domů právě v nejlepším, aby jim pomohl výpravu připravit a uskutečnit. Nancy se v tu dobu už uzdravovala, tak mu popsala všechno, co potřebují na výpravu zařídit. Jenže, jak to občas bývá, nevyšlo všechno tak, jak si naplánovali. Malé nedorozumění zapříčinilo velký zvrat událostí. Nancy tenkrát před svou nemocí prozradila Dickovi, jaké signalizace použije v den, kdy má výprava vyrazit k severnímu pólu. Během doby své nemoci na to zapomněla, a zmíněný signál použila k něčemu jinému. Tak se stalo, že Dick s Dorotkou se vydali k Severnímu pólu úplně sami, a to ještě v den velké a nebezpečné sněhové bouře…

Lothar.777
Lothar.777
04.01.2022 4 z 5

Po víc jak třiceti letech jsem si bouchnul jednu Ransomovku a přesně vím, co jsem na tom kdysi viděl. Dokonalé dětské dobrodružství, které graduje až do úplného extrému a prostě takřka nemá chybu.

Nora759
Nora759
01.11.2021 4 z 5

Dobrá kniha o dobrodružství Vlaštovek a Amazonek. No prostě super!

Fany09
Fany09
04.01.2021 5 z 5

Ještě lepší než 1. díl.

Pralinka1910
Pralinka1910
04.02.2020 5 z 5

Skvělá zimní Ransomovka - četla jsem vydání s Burianovymi nádhernými obrázky. Jediná z teto série má malý formát, ale kvalitou rozhodne malá není.

kapr
kapr
22.09.2019 5 z 5

Oblíbený autor, a další z jeho krásných, milých a úsměvných knih. Podle mého názoru jedna z jeho nejlepších. Tentokrát vám přináší zimní dobrodružství. Ke knize se pravidelně vracívám vždycky, když mi okolní svět začíná připadat příliš šedivý. Knížka je ideální pro náctníky, potěší ale i mladší čtenáře, a i mnozí přestárlí - tedy dospělí, s knihou stráví hezké chvíle. Rozhodně doporučuji!

mol378
mol378
18.09.2019 5 z 5

Bývala to moje nejoblíbenější kniha série, zimní, útulná a snadno i pro mě v dětství částečně realizovatelná. S bruslemi na nohách k pramenům našeho potoka a se stavbou iglů. Ransomovky jsou základ! Nic časem neztrácejí!

FilDaV
FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Naše druhá Ramsomovka a naše první setkání s Vlaštovkami a Amazonkami (prvně jsme četli Klub Lysek). A opět Dick a Dorotka. Tentokrát v pohádkové krajině kolem jezera. DD se s A a s V nakonec spřátelí a zažijou spolu mnohé dobrodružství a konečně i cestu k severnímu pólu. Mezi tím samozřejmě je nejen několik nečekaných zvratů, ale také napínavých i hezkých chvil, které Ransome neumí nenapsat. "U všech ráhen a kosatek, to byla vynikající kniha!" Doporučení: čtěte vydání s ilustracemi Zdeňka Buriana, jsou fakt kuzelné!

sgjoli
sgjoli
19.05.2019 5 z 5

Z celé této série je Zamrzlá loď kapitána Flinta můj nejoblíbenější díl. Napínavé, tajemné, skvěle vykreslené prostředí zahalené do hávu zimy a do představ výpravy na severní pól. Navíc autor zapojil dva nové hrdiny, kteří mi byli sympatičtí a skvěle do příběhu zapadli. Paráda, tohle budu číst ještě několikrát!

Chingiz
Chingiz
24.02.2019 5 z 5

Jevstvujú zázračné knihy. Vedia čitatela presunúť v čase. Traja pátrači, väčšina Verneoviek, Mayovky; pravdaže všetky Ransomovky. Čítate a zažijete kúzlo návratu do čias, keď ste ešte nič nespackali, urobili ste si s kamošmi ohník, piekli ste zemiaky alebo jabká a život sa zdal moc fajn.
Kolkí kamaráti sú už niekde v hmle na druhom brehu zamrznutého jazera! Dúfam, že sa tam dajú Ransomove knižky zohnať.

Boogie007
Boogie007
20.02.2019 5 z 5

V této knize rozšířil A. Ransome skupinku Amazonek a Vlaštovek o Dicka - vědce a Dorotku - spisovatelku. Jsou zimní prázdniny a děti s napětí čekají na zamrznutí jezera. Nedočkaly by se, nebýt nemoci kapitánky Nancy. Tak se jim prodloužily prázdniny, byly uvrženi do "karantény", ale ani to jim nezabránilo ve velkolepém plánu - cestě k pólu.

pepa4081
pepa4081
06.01.2019 5 z 5

Další úžasná Ransomovka. Tentokrát se zde poprvé objeví Dick s Dorotkou a perfektně do naší party zapadnou. Jediná kniha, která se odehrává v zimě, ale naši hrdinové se rozhodně nenudí. P.S. Jsem opravdu rád, že vlastním překlady knih s původními jmény - na Jeníka bych si asi nezvykl. Doporučuji všem.
Vrcholně uspokojivé.

surikata246
surikata246
04.11.2018 5 z 5

Tyto knížky jsme se sestrou a sestřenicí do slova hltaly a předháněly se o to která to přečte rychleji.O prázdninách u babičky jsme si na zahradě postavily stan a večer a v noci při baterce četly a představovaly si,že ta dobrodružství prožíváme i my. Je to už hodně let,ale krásné vzpomínky zůstaly i když mne velmi mrzí,že jedna členka těchto schůzek už není mezi námi.

MartinaF
MartinaF
12.03.2018 5 z 5

Už je do strašně dávno, kdy jsem na rozhlasových vlnách poslouchala četbu na pokračování o letním dobrodružství Vlaštovek a Amazonek. A protože je to tak strašně dávno, ale krásný pocit zůstal, rozhodla jsem se přečíst si tuto knihu. A vůbec nelituji. A pokud můžu, tak jenom áchám a vzdychám nad dobrodružstvími, které děti zažily během zimních prázdnin. K tomu si připočtěte úžasné ilustrace Zdeňka Buriana. Jedním slovem je kniha opravdu SKVĚLÁ!!! A rozhodně si chci přečíst další knihy.

Květinka008
Květinka008
19.04.2017 5 z 5

V mé sérii třetí kniha. Začátek mě moc nebavil, děj se vlekl, přišlo mi nespravedlivé, jak si Dorotka a Dick museli "zasloužit" vstup do party. Ale když člověk přemýšlí a vzpomene si na své dětství, mezi dětmi to tak prostě funguje :-) Druhou polovinu knížky jsem četla jedním dechem a nechtěla jsem se odtrhnout.

Miloslavůvsyn
Miloslavůvsyn
28.11.2016

Na této kouzelné knize se mi nejvíce líbilo, jak Vlasta (v novém překladu Nancy, ale u Holubí pošty a u Zamrzlé lodi jsem si prostě zvykl na Vlastu, takže když hovořím o jiných Ransomových knihách, automaticky řeknu "Nancy", ale když hovořím o těchto dvou, automaticky řeknu "Vlasta") se vydává na pomoc Dickovi a Dorotce, přestože sama se sotva uzdravila.
Věčná škoda, že v nových překladech už nejsou kouzelné ilustrace Ondřeje Sekory.

Marla
Marla
06.03.2016 5 z 5

Poprvé přečteno před dávnými věky, byla jsem chycena do lodní smyčky Ransomových příběhů a už jsem se z ní nevyvlékla, nebylo proč. Čas od času si ráda připomínám, jak úžasně dobrodružný je život, když si člověk umí hrát a má správné kamarády.....

Daydreamer
Daydreamer
02.03.2016 5 z 5

Opravdu nádherná kniha. Kdysi dávno má první od tohoto autora, a hned celá má oblíbená osma pěkně pohromadě!! Příušnice a prodloužené prázdniny, Krásně popsaný návrat kapitána Flinta na Fram, až nebezpečné nedorozumění při výpravě na pól...:-)
Co více si čtenář může přát...
Od doby, kdy jsem si přečetl tuhle knihu, jsem Ransomem okouzlen, a přes vyšší věk to kouzlo přetrvává dodnes :-)

qwill
qwill
07.02.2016 5 z 5

tuto knížku si čtu každou zimu - ale musí být kolem mrazivo a nasněženo....
S Dickem a Dorotkou se Ransome dostal do vyšších pater a v dalších knížkách nasazenou laťku potvrzuje.