Zamrzlá loď kapitána Flinta

Zamrzlá loď kapitána Flinta

Třetí - volné - pokračování seriálu o Vlaštovkách a Amazonkách. Děj se odehrává v zimě, kdy je jezero zamrzlé.

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/8625/zamrzla-lod-kapitana-flinta-8625.jpg 4.7191

Vlaštovky a Amazonky (4.)

Winter holiday (1953)

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

MartinaF

Už je do strašně dávno, kdy jsem na rozhlasových vlnách poslouchala četbu na pokračování o letním dobrodružství Vlaštovek a Amazonek. A protože je to tak strašně dávno, ale krásný pocit zůstal, rozhodla jsem se přečíst si tuto knihu. A vůbec nelituji. A pokud můžu, tak jenom áchám a vzdychám nad dobrodružstvími, které děti zažily během zimních prázdnin. K tomu si připočtěte úžasné ilustrace Zdeňka Buriana. Jedním slovem je kniha opravdu SKVĚLÁ!!! A rozhodně si chci přečíst další knihy.

Květinka008
19.04.2017

V mé sérii třetí kniha. Začátek mě moc nebavil, děj se vlekl, přišlo mi nespravedlivé, jak si Dorotka a Dick museli "zasloužit" vstup do party. Ale když člověk přemýšlí a vzpomene si na své dětství, mezi dětmi to tak prostě funguje :-) Druhou polovinu knížky jsem četla jedním dechem a nechtěla jsem se odtrhnout.

Miloslavůvsyn
28.11.2016

Na této kouzelné knize se mi nejvíce líbilo, jak Vlasta (v novém překladu Nancy, ale u Holubí pošty a u Zamrzlé lodi jsem si prostě zvykl na Vlastu, takže když hovořím o jiných Ransomových knihách, automaticky řeknu "Nancy", ale když hovořím o těchto dvou, automaticky řeknu "Vlasta") se vydává na pomoc Dickovi a Dorotce, přestože sama se sotva uzdravila.
Věčná škoda, že v nových překladech už nejsou kouzelné ilustrace Ondřeje Sekory.

Marla
06.03.2016

Poprvé přečteno před dávnými věky, byla jsem chycena do lodní smyčky Ransomových příběhů a už jsem se z ní nevyvlékla, nebylo proč. Čas od času si ráda připomínám, jak úžasně dobrodružný je život, když si člověk umí hrát a má správné kamarády.....

Daydreamer
02.03.2016

Opravdu nádherná kniha. Kdysi dávno má první od tohoto autora, a hned celá má oblíbená osma pěkně pohromadě!! Příušnice a prodloužené prázdniny, Krásně popsaný návrat kapitána Flinta na Fram, až nebezpečné nedorozumění při výpravě na pól...:-)
Co více si čtenář může přát...
Od doby, kdy jsem si přečetl tuhle knihu, jsem Ransomem okouzlen, a přes vyšší věk to kouzlo přetrvává dodnes :-)

qwill
07.02.2016

tuto knížku si čtu každou zimu - ale musí být kolem mrazivo a nasněženo....
S Dickem a Dorotkou se Ransome dostal do vyšších pater a v dalších knížkách nasazenou laťku potvrzuje.

labilniretard
07.02.2016

Nádherná změna po prvních dvou v létě se odehrávajících knížkách. Nejnapínavější a má nejoblíbenější Ransomovka.

EllieK.
13.01.2016

Kniha, kterou jsem si už dávno chtěla přečíst, ale dostala jsem se k ní až teď. Mezitím jsem přečetla všechny ostatní ransomovky.:-) Ale tahle patří podle mě k nejlepším Ransomovým knihám. Noo... Vážení, musíme si přiznat, že Ransome je prostě božíí!!!:-)

aloisko
30.11.2015

je to husty a ta boure brrrrr.precetl jsem to asi za 2 mesice!alois 8let

Luccy78
13.10.2015

Tentokrát zažívá parta dětí dobrodružství na zamrzlém jezeře. Po Trosečnících z Vlaštovky je tato kniha moje druhá nejoblíbenější ransomovka..

woodward
18.08.2015

Všechny ransomovky jsou skvělé, ale možná by bylo na čase, aby Zamrzlou loď kapitána Flinta někdo znovu přeložil - nebo spíš aby se na ni aspoň znovu podíval nějaký redaktor. Ten "Jan" nebo dokonce "Jeník" místo Johna mě tam odjakživa tahá za uši.

Bránolog
21.11.2014

Návrat k Ransomovi po letech, jako ke čtení pro oddech. Chystám se i na další knihy, které mi v dětství utekly. Fakt je, že je to takovej "Foglar i pro holky", ale tady mě ta "genderová vyrovnanost", která mi jde jinak šíleně na nervy, nevadí.

moonchild
28.02.2014

Tuto knihu jsem jako malá zbožňovala a stále jí zbožňuji.Patří na přední místa mích knih pro děti a mládež.

Kakajko
23.08.2012

MOje první setkání s Vlaštovkami a Amazonkami, bylo to ve druhé třídě ZŠ, kdy jsme měli přinést svou oblíbenou knihu.. Já donesla tuto, i když jsem ji ještě nečetla... Ale po skončení výstavky jsem to napravila a pustila se i do dalších Ransomových knih.

vincek1
18.11.2011

Hodnocení je stejné jako u dalších knih pana Ransoma, výborné a čtivé na jeden zátah.