Zámožná žena

První část rozsáhlé rodinné ságy líčí životní cestu ženy, která se z nuzných poměrů vypracovala na jednu z nejbohatších žen poválečné Anglie. Hrdinka jako dítě pracuje jako služka na venkovském sídle šlechtické rodiny v Yorkshiru a je vystavena nejrůznějšímu pokořování. Po matčině smrti odchází ze vsi s úmyslem osamostatnit se a získat majetek, aby pomohla rodině. Díky pracovitosti, bystrosti a obchodnímu talentu se jí podaří během padesáti let bouřlivého života stát se jednou z nejbohatších žen v Anglii. Jako sedmdesátiletá v plné svěžesti čelí intrikám svých 4 dětí, které se nemohou dočkat dědictví a svěřuje svůj majetek do rukou nejmladší milované vnučky. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32814/zamozna-zena-32814.jpg 4.444

Emma Harte (1.)

A Woman of Substance (1979)

Vydáno:, Šulc a spol.

anetinkalan

Krásný typický román typu řeka. Trošku složitější se vyznat v postavách a občas dost předvídatelné a až moc optimistické. Ale jako odpočinkové čtení super :)

LidkaDino

Román získal úspěch a upoutal zájem čtenářů v mnoha zemích neobyčejným životním příběhem Emy Harteové - obdivuhodné, nezdolné a temperamentní ženy, která svou vůlí a odvahou dokázala od základů změnit předurčenost vlastního života a překonat předsudky okolí. V mládí sloužila v domě bohaté aristokratické rodiny Fairleyových, jejíž členové jí různým způsobem nesmírně ublížili. Ema se však nezalekla svého pohnutého osudu a emancipovaně vykročila za svým velkým snem. Osamostatnila se a díky svému mimořádnému talentu vytvořila za padesát let neobyčejně bouřlivého života obrovské obchodní království. Její početná rodina, její přátelé a teké soupeři a nepřátelé, ti všichni jsou protagonisty bohatě rozvětveného vyprávění, které začíná deset let před první světovou válkou a končí v roce 1968. Zámožná žena určitě zaujme každého milovníka velkých rodinných ság.

Kerberos
02.07.2017

První díl se mi líbil nejvíc.

Lienilda
19.02.2017

Ke knize jsem se dostala přes Čtenářskou výzvu - nejoblíbenější kniha rodičů. Poprosila jsem mamku ať popremysli a přinese mi něco ze své knihovnicky. Čekala jsem nějakou steelovku nebo Scarlett. S touto 900strankovou knihou mi ovšem vyrazila dech. Ze začátku se mi četlo těžko, zdlouhavé popisování událostí, které pro pozdější děj nemají význam, napriklad od postavy Adely Fairleyove jsem toho čekala mnohem víc. Ale se začátky podnikání Emy to už bylo zajímavější. Možná se někdy mrknu i do dalšího dílu.

Ali1960
14.03.2015

Četla jsem ji před 20 lety poprvé a vzpomínám si, že jsem se od ní nemohla odtrhnout, jak jsem byla vtažena do děje. Vůbec mi nevadilo množství postav ani někdy zdlouhavé popisné části. Netrpělivě jsem čekala na další díly : 2. Uchovej si svůj sen a 3.Být nejlepší
Knížky mám ve své knihovně, a tak se chystám, že se znovu začtu,, jak se stát zámožnou ženou" ...

ovpana
25.12.2014

Hezká a zajímavá rodinná sága,příjemné i strhující čtení.

dasi
22.11.2014

Moc pěkné počteníčko pro dlouhé zimní večery. Musím se ale přiznet, že zdlouhavé popisy salonů, krajin a pod. jsem jen přejela okem. Už se těším na další díl.

Vojslava
11.10.2014

Zajímavá rodinná sága, i když trpí častým nešvarem tohoto typu knih - uspěchává a zrychluje závěry, tudíž i závěrečný dojem je trochu uspěchaný. Nicméně další díly si ráda přečtu.

zamiokula
22.02.2013

úplně první kniha kterou jsem od autorky četla ještě v době ,kdy jsme o podnikání nevěděli nic,natož jak se buduje impérium.....ani další díly mně nezklamaly kupodivu...mám jí ráda!můžu doporučit!

hortenzie
03.08.2012

Nádherná kniha, velice dobře napsaná - dá se přečíst jedním dechem. Pokračování je také pěkné, ač poslední část už není tak strhující. Další dílo mne spíš zklamalo, laťka asi byla nastavená příliš vysoko (např. Havraní útes, Síla vůle).

Peťula94
29.06.2012

Všech sedm dílů doporučuji... děj je sice dlouhý a spletitý, ale výborně se to čte, ponoříte se do postav.