Zamotaný příběh

Zamotaný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38331/bmid_zamotany-pribeh-bz0-38331.jpg 4 23 4

Soubor deseti krátkých humorných povídek vycházel v letech 1880–1885 jako seriál v časopise. Lewis Carroll skryl do každého příběhu nejméně jeden hlavolam z aritmetiky, algebry či geometrie, a jeho tehdejší čtenáři mu posílali více či méně seriózní řešení. Došlé odpovědi Carrollovi posloužily nejen pro výklad daného matematického úkolu, ale také jako příležitost k dalším hříčkám a hrátkám, jež tvoří druhou část knihy. Zamotaný příběh má veškerý šarm a důvtip Carrollových proslulých děl a podle mnohých čtenářů je dokonce nejzdařilejším autorovým pokusem o kombinaci humoru a matematiky.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , Dokořán

A Tangled Tale , 1885

Lac
Lac
27.11.2020 4 z 5

Zašifrové mat. a log. úkoly do humorných povídek. Autor každou povídku rozřeší spolu s hodnocením zaslaných odpovědí, což je výborné. Jediné mínus: hodně retro anglosaské prostředí mě trochu rušilo v zadání:o)

ziriant
ziriant
20.06.2016 2 z 5

Jako zajímavost ano. Ale jako literatura?

Kozel
Kozel
07.11.2015 3 z 5

Se slovními úlohami jsem zápasil už ve školní lavici, Carroll to však povýšil na vyšší úroveň a formou milých vyprávění předkládá "zádrhely", jejichž řešení i výsledek je pro mě v současnosti ještě větší záhadou=o) Možná jindy; víc jsem ocenil Carrollův břitký humor a přísný rozsudek nad odpověďmi, které mu k jednotlivým úlohám docházely. U této části jsem se vskutku bavil jak narážkami, tak soudy i samotnými přezdívkami pisatelů.

kristeen
kristeen
28.02.2012 3 z 5

Při četbě každé kapitoly musí člověk ocenit Carrollův vtip a inteligenci, které dohromady působí jako veselé čtení na ranní cesty do práce. Nicméně pro ty, kteří se nenarodili pro slovní úlohy typu: když vlak vyjede z bodu A a auto z bodu B, je tahle knížka trochu pro zlost.