Město snících knih

Město snících knih https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141027/bmid_mesto-snicich-knih-yWf-141027.jpg 4 93 27

Zamonie série

< 4. díl

Walter Moers nás unáší do kouzelné říše literatury, kde čtení je posledním dobrodružstvím, kde knihy člověka nejen napínavě zabaví, ale dokáží také dohnat k šílenství nebo zabít. Když zemře kmotr mladého básníka Hildegunsta z Mýtotesu, nezanechá svému chráněnci o mnoho více než jeden manuskritpt. Ten ale je tak bezchybný, že Mýtotes neodolá a musí odhalit tajemství jeho původu. Stopa vede do Knížkova, města snících knih. Když do něj hrdina vstoupí, je to jakoby otevřel dveře gigantického knihkupectví. Jakmile se octne v drápech tohoto po knihách šílícího města, je stahován stále hlouběji do bludiště světa, ve kterém čtení ještě znamená nebezpečí, kde bezohlední lovci knih lační po bibliofilských pokladech, kde řádí knížáci a vládne tajemný král stínu. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

Die Stadt der Träumenden Bücher , 2006

MiaVanAcid
13.12.2013 5 z 5

Krásná kniha, odpočinula jsem si u ní a užívala si příběh.

Heyhey
14.10.2013 1 z 5

Kniha mě zklamala. Vizuálně vypadá úžasně. I příběh slibuje, že bude zajímavý. Ale jazykové zpracování nebylo podle očekávání. Nedočetla jsem.

pil
29.08.2013 5 z 5

Kniha pro milovníky knih! Dobrodužný příběh o lovcích knih, městu Knížkově se stovkami antikvariátů plných zajímavých knih, o knihách ze Zlatého seznamu, o moučnících ve tvaru knih:-) Najdete v ní celou plejádu světoznámých autorů zakuklených do krásných přesmyček. Včetně jejich děl. A grafická úprava knihy? Něco neskutečně krásného. Knihy a knižní světy ve všech podobách.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Knížku jsem dostala k narozeninám a četla jsem ji asi půl roku. Ne, že bych byla takový pomalý čtenář, ale příběh byl místy zdlouhavý, jedním dechem se číst nedal. Přesto se mi moc líbila! :)

Slovanka
19.05.2013 4 z 5

Něco takového jsem v životě nečetla. O to víc jsem ráda, že se mi tato kniha, naplněná k přecpání úžasnými nápady a úchvatným fiktivním světem, dostala do ruky.

kattyV
22.03.2013 4 z 5

V první řadě musím napsat, že je to krásná kniha. A to krásná, myslím po výtvarné stránce. Nepředstavujte si ale pestrobarevné obrázky, ale výborné černobílé ilustrace všech možných bytostí a příšerek a především knih a knih a knih, které nakreslil sám autor. Totiž pardon, autor. Vlastně překladatel. Knihu slavného dračího básníka Hildegunsta z Mýtotesu Walter Moers pouze přeložil ze zamonštiny (a opatřil občasnými vysvětlivkami pod čarou, abych mu neubírala zásluhy.) V každém případě, už když knihu otevřete, tak tam, kde většinou bývají jen prázdné bílé stránky najdete knihovnu ss stovkami knih. Listujete dále a procházíte dalšími a dalšími regály s knihami. I tiráž a doslov překladatele se skrývá mezi knihami.
Ale teď k obsahu. Většinou je velmi dobře napsaný. Pokud se hlavní hrdina setkává s inteligentními bytostmi, ať už zlovolnými nebo přátelsky naladěnými, tak jsem se dobře bavila. Mnohé z dialogů, jako třeba rady, jak správně psát knihy, mne uváděly v hlasitý smích ("Nikdy nepište knihu z pohledu kliky u dveří... Krást u jednoho básníka je plagiátorství, krást u mnoha básníků je rešerše..."). Poněkud zdlouhavé a mírně nudné mi připadaly popisy, kdy Hildegunst bloudí katakombami pod městem knih, kde co ho chce sežrat nebo jinak připravit o život. Tady bych se spokojila s polovinou stránek, vždycky jsem dychtivě čekala, až se zase bude něco dít (No já vím, že ho právě zasypala obrovská hromada knih, ale to se mi nezdálo zase tak zábavné). Ale pak se děj zase rozběhl až k hektickému závěru, kdy možná i slzu zamáčknete.

Takže suma sumárum. Skvělá kniha o světě, kde jsou knihy ceněné nade vše, básníci jsou uctívaní a antikvaristé bohatí. O světě, kde na člověka narazíte jen velmi zřídka, ale o tom častěji potkáte draky, psovce, děsné děsky nebo strašlivé knížáky. O městě v jehož podzemí vládne pán stínů a kde knihy mohou zabíjet. Milí čtenáři, běžte do toho. To je kniha pro vás.

tereza.kluckova
09.02.2013 5 z 5

Dokonalá kniha! Opravdu doporučuji přečíst! Je plná zvrtatů a nenechá vás v klidu! Walter Moers je opravdu výborný spisovatel a touto novou knihou mě o tom znovu přesvědčil. Brečela jsem, smála jsem se, bála jsem se a na konci kihy jsem věděla, že to se mnou ještě dlouho zůstane. Jednoduše kniha, která tu zůstane s vami.

fantasy

Walter Moers
německá, 1957
2005  93%13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda
2012  88%Město snících knih
2005  73%Níček a Mřenka
2006  94%Rumo & zázraky v tmách

Kniha Město snících knih je v