Zamilovanost jako duchovní zkušenost

Zamilovanost jako duchovní zkušenost https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236602/mid_zamilovanost-jako-duchovni-zkusenos-BVM-236602.png 4 3 3

Pozorný pohled a poctivé přemýšlení nad skutečností zamilovanosti v lidském životě nám jasně ukáže její limity a stíny. Nejspíš tím přijdeme o ten romanticky naivní pohled na zamilovanost, ale snad uvidíme význam a krásu daru zamilovanosti mnohem lépe než dosud. Zkušenost zamilovanosti se nám může stát zrcadlem, ve kterém zahlédneme odraz duchovního světa. Většinou k tomu ale nevede šťastná zamilovanost, kdy je člověk naplněn až po okraj štěstím právě prožívaným. Ani nešťastná zamilovanost, kdy je náš pohled zastřen stínem bolesti a zklamání. Nejlépe nám k tomu poslouží zkušenost šťastně-nešťastné zamilovanosti, kdy nám v dosažení „štěstí“ v naplněném milostném vztahu brání jen naše láska. Láska k manželovi či manželce, láska k tomu druhému, láska k dětem, láska k Boží pravdě… Taková zamilovanost je náročnou výzvou k obnovení a prohloubení naší lásky. Naší lásky k druhým, k sobě a k Bohu. Kéž by tato knížka aspoň některým pomohla na této cestě růstu v lásce!... celý text

Zirvith
26.07.2022 3 z 5

Celkem zajímavá kniha, která vlastně poukazuje hlavně na to, že pokud je někdo, kdo žije v manželství, zamilovaný do někoho jiného, tak rozhodně nepřichází v úvahu ani rozvod, ale hlavně ani nevěra. Co jiného taky čekat od knihy, která je určena věřícím a psaná farářem. Ovšem autor má víceméně pravdu, kdysi bych byla stejného názoru, dříve jsem také neuznávala rozvody ani nevěru. Původně jsem si však myslela, že kniha bude podporovat nezávazný vztah v té zamilovanosti (čili v nevěře), a ne zakazovat nevěru. Ale zůstat pouze zamilovaný, aniž by z toho bylo nějaké sblížení? Tenhle názor s autorem nesdílím. Ovšem záleží taky na tom, jaké city člověk má k partnerovi.
Kdybych někoho měla a byla zamilovaná do někoho jiného a zároveň bych věřila tomu, že ta zamilovanost je jen dočasná, tak ji vážně tolik řešit nebudu. Ale podle mě je docela blbost tvrdit, že každá zamilovanost vždycky přejde. Jsem přesvědčená, že mě nepřejde nikdy, a to ani v případě, že bych s tím člověkem mohla být. A to jsem zamilovaná už pět let a rozhodně ne míň, spíš čím dál víc. Samozřejmě vím jaký je, a i když mě často dokáže vytočit, tak se mé city rozhodně nemění. Navíc ve srovnání s předchozími zamilovanostmi je tohle něco zcela úplně jiného. Tady si jsem jistá tím, že to tak zůstane napořád. Ale zase - kdybych žila v manželství s někým, s kým vlastně být nechci, tak bych se takové manželství rozhodně nesnažila udržet si za každou cenu.

kovboj
17.05.2019 5 z 5

Vynikající kniha, která objasňuje spoustu otázek a okolností týkající se zamilovanosti. Splnila má očekávání a poskytla mi návod, jak se správně zachovat. Autor skvěle čtivě popisuje skutečnosti a poskytuje dobrá přirovnání, někdy s trochu technickým nádechem, ale přesto dobře pochopitelné a jednoznačně vysvětlené. Doporučuji všem, nejen zamilovaným a nejen ženám. Kniha pomůže i lidem v manželství, jak obnovit vztah, vyvarovat se chyb a jak správně uchopit a pochopit případnou mimomanželskou zamilovanost. Opakovaně se vracím k různým kapitolám.

_Honza_
16.06.2015

Vřele doporučuji nejen zamilovaným !!!
Při čtení knihy jsem měl dojem, že naše manželství někdo sledoval ... Myslím, že bych se mohl podepsat pod každou větu. Myslím, že po přečtení člověk zjistí, kde třeba dělá chyby, co může zlepšit. Doporučuji ji i "preventivně" a hlavně nejen pro ženy. ... a taky doporučuji přečíst dvakrát.

nevěra křesťanství láska partnerské vztahy

Autorovy knížky

2014  80%Zamilovanost jako duchovní zkušenost

Kniha Zamilovanost jako duchovní zkušenost je v