Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 968 264

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

RMarkéta
včera 3 z 5

Nápad na příběh špatný není. Jen si to chtělo s ním trošku více pohrát. Taky mohla paní autorka samozřejmě ještě přitvrdit. Postavy nejsou zrovna moc sympatické. Jediné, co knihu někam posouvá a osvěžuje, je pohled stalkera, tedy v tomto případě stalkerky. Je zajímavé takové postavě nahlédnout do hlavy.

tereza1526
11.02.2024 5 z 5

Tak mě se knížka hodně líbila a hodnocení na databázi mi přijde dost podhodnocené. Velmi zajímavá zápletka, zajímavé postavy. A moc se mi líbily i informace o hypnoterapii. Četla jsem od L. Moriarty Sedmilharky a A co Alice zapomněla - obojí má vyšší hodnocení než tato knížka. Ale můžu říct, že u mě na plné čáře vyhrává právě Hypnotizérka

KatkaHutyrová
01.01.2024 3 z 5

Za mě zklamání. Zpočátku to vypadalo slibně, ale nakonec se z toho vyklubala zdlouhavá červená knihovna! Děj plyne strašně pomalu a je tam spousta úplně zbytečných odboček.
Autorka to umí rozhodně líp. Toto je průměr - neurazí, nenadchne.

stesti.s.knihou
24.09.2023 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka, další přečtený kousek od Liane Moriarty do sbírky.
Už několikrát jsem zde vyjadřovala svou nespokojenost s názvem knížky - podle něj totiž kniha vypadá jako milostný román. Nenechte se ale zmást. Ano, hlavní hrdinka je skutečně zamilovaná hypnotizérka :D, ale děj je hlavně o něčem jiném, mnohem děsivějším.
Hypnoterapeutka Ellen se seznámí s mužem, který se zdá být dokonalý - je milý, hezký, vtipný, inteligentní, svobodný. Člověk ale míní a život mění, proto Ellen záhy zjistí, že i Patrick si s sebou táhne poměrně velké břímě, a sice svou bývalou přítelkyni, která ho stalkuje na každém kroku.
A zde začíná ta vtipná část: hrozně mě bavil až absurdní kontrast situace - nevyrovnaná bývalka, sledující svého ex a jeho novou přítelkyni kamkoli se hnou, a éterická hypnoterapeutka Ellen, používající při každé nepříjemné situaci dechová cvičení, meditace a autohypnózu. Pohledy žen se v kapitolách střídají, díky tomu chápete jejich chování a nutně musíte k oběma cítit jisté sympatie.
Ta kniha měla všechno - byla napínavá, zábavná, děsivá, dokonce i naučná (minimálně co se oblasti hypnoterapie týče), trochu mě ale zklamal ten konec, který byl na mě až moc růžový a ukončený (ano, až moc ukončený konec, já vím - když já mám raději, když nám autoři nechávají aspoň trochu prostoru pro představivost).
Nakonec tedy hodnotím 4/5, ale knížku vám rozhodně doporučuji (případně jakoukoli jinou od autorky).

ErčaV.
26.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha, dobře se čte.

martineden
07.08.2023 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená - tématem, zpracováním, postavami... Jenže postupem času se z toho zase stala červená knihovna. Škoda

gabriela8591
05.08.2023 5 z 5

Opět spisovatelka nezklamala, krásně se čte a názvem se nenechejte odradit ;)

martiline
25.04.2023 5 z 5

Trošku se divím nízkému hodnocení knihy.
Mně se román moc líbil. Takhle si představuji, že mají vypadat romantické filmy. Mám ráda když děj jen tak lehce plyne, bez nějakých obrovských dramat, s příjemným rozuzlením. Liane Moriarty píše velmi čtivě a její romány mne vždy zanesou do takových klidných vod bez starostí, do světa přátelství, rodinných setkání a radosti ze života.

maryska09
13.04.2023 4 z 5

Milé pohodové čtení, neurazí, potěší.

Kavalos
03.03.2023 4 z 5

Já musím napsat, že mě to docela bavilo. Nejspíš protože jsem si zamilovala Ellen - bylo vlastně velmi příjemné číst pro změnu o někom hodném a ohleduplném.
Zkrátka fajn pohodové čtení.

LuckaDea
20.01.2023 3 z 5

Místy to je opravdu výborná kniha plná zajímavých momentů, ale místy zase děj ubýhá docela pomalu. Taková průměrnější knížka na oddechové čtení.

sicilia14
10.12.2022 4 z 5

Roman s hlbsim obsahom ako naznacuje nazov, velmi dobre citavy, do postele s teplym cajom, pri chripke jeden den. Zaujimave pohlady z dvoch stran dvoch roznych zien, spojenych samozrejme vztahom k jednemu muzovi. Zrucne popisane mysienky, aj take tie tajne, s ktorymi sa nezdoverujeme nikomu.

Sixtínka
18.11.2022 4 z 5

Zaujímavý psychologický román. Nosná téma bola skvelá, spracovanie sa mi tiež páčilo, hoci niektoré pasáže boli trochu zdĺhavejšie. Celkovo však knihu hodnotím pozitívne.

mekkejla
08.11.2022 5 z 5

Moje druhé čtení a opět jsem si ho moc užila. Téma hypnózy bylo velmi zajímavě zapojeno do děje. Soucítila jsem se všemi hlavními hrdiny - každý měl pro své chování určité důvody, jen škoda, že si je nebyli schopni mezi sebou sdělit - obzvlášť Patrick se Saskií, ušetřilo by to všem spoustu trápení. Ale to už se holt někdy stává no...

Elenče
24.08.2022

(SPOILER) Knihy Liane Moriarty miluji, ale tato mi přišla, jako mnozí opakují, jako nejslabší, i když jsem ještě nečetla všechny, ale dlouho se mi ještě nestalo, aby mě konec rozladil tak, jako v případě tohoto románu.
Postavou, se kterou jsem soucítila byla Saskie. Já se jí vlastně nedivím, přijít během jednoho měsíce o matku a pak i o "manžela a syna". Nemohoucnost si o tom s někým promluvit, protože vy máte být ta rozumná a brát věci tak, jaké jsou. Rozešli jste se, to se stává, život jde dál. Že jste dítě brala jako vlastní, strávila u něj probdělé noci, budovali jste si pouto, se nepočítá. Nejste jeho matka a jeho otec si vás nevzal, nemáte jakékoliv rodičovské práva. Já nevím, mi by z toho asi taky přeskočilo. Pořád jsem čekala, kdy Ellen dojde, že to Patrick se zachoval jako hajzl, jako člověk necítící zodpovědnost ani k Saskii ani ke svému synovi. Proboha, vážně byste v nějakém vesmíru s někým takovým chtěly jako ženy zakládat rodinu? Čekala jsem, že to teď bude ona, kdo s ním přeruší kontakt a s dítětem odjede, a on zažije to, co musela zažít Saskie, kterou opustil tak velice citlivě. Prostě jsem k němu opravdu nedokázala cítit sympatie. Jak to shrnula jeho matka, z Jacka se stal kluk, který se z něj stal, díky Saskii, a alespoň ona měla rozhodně prosazovat, aby neztratili kontakt.

Lexie321
09.08.2022 3 z 5

Zo začiatku to bolo super ale stred bol dosť nudný potom ku koncu boli aj zaujmave miesta. Môžno keby bola kniha o niečo kratšia.

Vlaďkaa4
07.08.2022 4 z 5

Neurazí, ale ani moc nenadchne.

Alisa1980
16.06.2022 4 z 5

První kniha od autorky, téma stalking se mi líbilo, popis hypnózy fajn, provázelo celým dějem. Celá kniha je vyprávěna ze směrů dvou osob - Ellen, Saskia. Trochu jsem měla problém se hned zorientovat, ale pak jsem si zvykla. Trochu mě zklamal konec, čekala jsem asi větší "drámo" ne takový klid. Ale hezké, pohodové čtení.

Michaellla
19.05.2022 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Klidný, ničím nerušený děj mi vyhovoval. Je to taková psychologická sonda do mysli stalkera a obětí. Občas je příjemné si od těch vražd a krváků odpočinout :)). Opravdu moc hezká knížka. Doporučuji jako pohodovou oddychovku.

Ivka_77
26.04.2022 3 z 5

Asi nejslabší kniha, kterou jsem od spisovatelky četla. Očekávala jsem něco víc.