Zamilovaná hypnotizérka

Zamilovaná hypnotizérka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229928/bmid_zamilovana-hypnotizerka-tnj-229928.jpg 4 967 263

Hypnoterapeutka Ellen se přes internet seznámí se sympatickým Patrickem a jejich vztah se od začátku vyvíjí až podezřele dobře. Když Ellen napadne, že by Patrick mohl být tím pravým, překvapí ji její milý nečekanou zprávou – už roky jej prý pronásleduje jeho expřítelkyně Saskia. Jenomže Ellen, kterou odjakživa zajímalo, co lidi vede k takovému chování, to neodradí, ba naopak. Popadne ji totiž zvláštní soutěživost a snaha dokázat, že ona je rozhodně lepší partie. Čím více toho o Saskii slyší, tím víc se s ní touží potkat. Netuší ovšem, že už se tak stalo – Saskia totiž už nějakou dobu k Ellen chodí pod falešným jménem jako klientka, protože se stále nedokáže od Patricka odpoutat, a tak se touží dozvědět všechno o ženě, která ji nahradila. Saskia proniká čím dál tím hlouběji do světa své terapeutky a působí jí také čím dál větší problémy. Neškodné zprávy a „náhodná“ setkání v restauracích jsou jí brzy málo. Jaké hranice je Saskia schopná překročit, aby dosáhla svého?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hypnotist´s Love Story , 2012

Allla9
05.09.2020 3 z 5

Knihy od této autorky mám ráda, ale tentokrát jsem byla zklamaná.

hnilda3
15.08.2020 5 z 5

Autorka píše čtivě a námět byl hodně zajímavý.

Zuuuza
10.08.2020 5 z 5

Mám moc ráda styl vyprávění Liane. Měla bych pár droboučkých výtek, čekala jsem drsnější pointu, ale knihu jsem hltala, takže za mě spokojenost.

kazetko
08.08.2020 2 z 5

Lehkej podprůměr. Vidím tam ale potenciál (je to moje první kniha autorky, takže ji asi ještě zkusím). Jenže autorka to podle mne přehání a natahuje - již dobře vyjasněné a popsané situace, myšlenky, zápletky popisuje stále znovu a dál jinými slovy. To mě dost nudilo.
Posledních cca 20 stránek v mých očích knize ubralo na hodnocení a dojmu. Příliš kýčovitý happy end.
Vtipné je, že v knihovně jsem omylem sáhla po knize "Manželské lži" v domnění, že ji napsala "ta od sedmilhářek" (reálně ji napsala Kimberly Belle). Tato omylem vybraná kniha mne bavila mnohem víc než opravdová Moriarty.

OnlyFour
22.07.2020 3 z 5

Priemer, stále som čakala na “niečo”, pre mňa zatiaľ najslabšia od nej.

LenV
17.07.2020 4 z 5

I když Moriarty umí i lépe, stejně je úžasná, čtivá, přesvědčivá, nápaditá. Exkurze do světa hypnoterapie mě moc bavila. A vlastně čistý happyend je taky nezvyklý závěr. 85%

Ewiczka
02.06.2020 4 z 5

A mně se to od ní dobře čte :-) I když si člověk už na začátku představil jak se to asi bude vyvíjet (narozdíl od jiných knih autorky), tak tahle romanťárna byla prostě fajn :) Možná mi i trošku pomohla pochopit single kamarádky po třicítce a jejich smýšlení, které mi někdy hlava nebere :D (viz třeba počáteční pochyby a hledání nedostatků a negativ u partnera i začínajícího vztahu, zajímavé). Je to čtivé, i když v některých místech to tempo dost upadá, ale asi to víckrát číst nebudu, jednohubka v dobrém slova smyslu :)

Petrasuvicka
22.05.2020 3 z 5

Čtivé, první dvě třetiny hodně odsejpaly, poslední se vlekla a byla už jen kýčovitá. Do té doby se ale uvnitř našlo pár pasáží k zamyšlení. Nicméně Moriarty to mohla zkrátit o takových 100 stránek. Na romantickou jednorázovku je 419 stran prostě moc!

Ticiana
17.05.2020 4 z 5

Kniha mne bavila. Některé vyprávění mi ale přišli zdlouhavé a tak nejak se opakující. Na jedny straně novej vztah Elken a nejak ze začátku mi Patrick přišel zvláštní. Pak na druhy straně Saskia s tím jejím stalkovanim. Doufala jsem v dobrej konec a taky jsem ho dostala. Za mne příjemná oddychovka.

renca106
15.05.2020 3 z 5

Zajímavý příběh, začátek byl akční zajímavý, později zkouzává do nataženého příběhu, kdy víte jak to nakonec skončí. Nicméně si myslím, že je na druhou stranu k zamyšlení, čeho je schopný zamilovaný a zrazený člověk. Za mě to až takový propadák nebyl.

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Byla to autorčina slabší kniha.

simviki
07.05.2020 3 z 5

Tak tahle knížka má úžasnou barevnou obálku s duhovými bublinami. Ta obálka je však v rozporu s knížkou jako takovou, která je taková fádně šedá, občas černá a nakonec bílá. Příběh se táhne jako špatně vykynulé těsto, sem tam se dozvídáme různé informace ze života obou hlavních hrdinek, ale až na občasné méně příjemné střety, se toho moc neděje. Pořád čekáte, kdy přijde ten hlavní bod zlomu, v té chvíli všechno lehce zčerná, aby vzápětí kniha končila happy-endem plným svítícího slunce a tříštících se mořských vln. Prostě klasický slaďák-neurazí, nenadchne, ale na tuhle spisovatelku a její skvělé knížky je to trochu málo.

gaaabi
28.04.2020 2 z 5

Tak pro mě slabší... po Manželově tajemství velké zklamání, ale neurazí, neublíží...

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha skvělé autorky. Četla jsem jedním dechem.

zimolka
24.03.2020 5 z 5

Příjemné oddechové čtení.Knihu jsem si vzala do lázní a krásně se četla.

kotatkoz
14.03.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Po přečtení jsem si říkala, co tím chtěl vlastně autor říct? Prostě mi to přišlo tak nějak prázdné, bez překvapení, jen "milé" čtení o tom, jak zas všichni došli ke svým (snad) šťastným životům... Prvky thrilleru žádé, psycho prvky minimální, takže bych zůstala u toho, že je to čistě román pro ženy. Kdo tuhle knížku do ruky nedostane, rozhodně o nic nepřijde, ale musím uznat, že stejně jako existují zpěváci, co by mohli přezpívat telefonní seznam a bude to pro vás rajská hudba, Moriarty prostě ví jak psát, takže i když vcelku o ničem, stejně si to s úsměvem přečtete a vlastně vám to vůbec nepřijde jako ztracený čas - a i takových knížek je potřeba :)

Ksyu
03.03.2020 4 z 5

Příjemná oddechovka, v pořadí čtvrtá kniha od této autorky. Kniha se mi četla moc dobře, prostě mi vyhovuje styl psaní Liane Moriarty.

jeny-v
23.02.2020 3 z 5

Zajímavé pojetí stalkingu. Děj docela zdlouhavý a vláčný. Stále jsem čekala nějaký "náboj" od Ellen proti Saskii. Ani ostatní postavy tomu nedaly "šmrnc". Za mě - prostě dočteno, ale žádný zážitek.....

Ktecka
25.01.2020 5 z 5

Jako první knihu od této spisovatelky jsem četla Úplně cizí lidé. Zalíbila se mi natolik, že jsem se rozhodla přečíst si i něco jiného. A musím říct, že ani tentokrát jsem nebyla zklamaná, jak zde někteří uvádějí. Ba právě naopak. Bylo to pro mě jako pohlazení. Už mám v ruce další knihu a řadím se mezi přední fanoušky :-)

Alexxxka
19.01.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila moc :-) Tuto spisovatelku mám ráda a bylo to pro mě moc příjemné čtení.