Zaměnitelné houby

Zaměnitelné houby https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33591/bmid_zamenitelne-houby-yBE-33591.jpg 5 3 1

Skoro ke každé jedlé houbě můžeme v přírodě najít jejího jedovatého dvojníka a někdy může být taková záměna obzvláště tragická. Vůbec první kniha tohoto druhu u nás, která podrobně porovnává dvojníky jedlých a jedovatých hub, může pomoci, aby k takovým tragickým záměnám nedocházelo. Precizní ilustrace Bohumila Vančury a podrobný text a fotografie Jiřího Baiera názorně ukazují a popisují rozdíly jednotlivých druhů a neposlední řadě na barevných fotografiích, jak vypadají ve svém přirozeném prostředí.... celý text

cisa3043
22.06.2023 5 z 5

Za sebe i za mojí celou rodinu a kamarády, kterým se dostala do ruky můžu říct, že je kniha skvělá.

Kniha je vybavena nesčetnými obrázky, ne nejsou to fotky, ale houby jsou nádherně malované v různých podobách a stádiích vývoje a jejich životního procesu. Díky, těmto obrázkům je možné si uvědomit, kolik toho některé houby mohou mít společného a zapamatovat si tak jak rozeznat ty jedlé a výtečné houby od těch, které by nám mohly spíše způsobit jen trápení. U šikovného a zapáleného houbaře je to jedena z potřebných věcí, které by měli mít všichni doma, minimálně ti začínající. Jako jeden z mála případů uvedu muchomůrku růžovku, která je tam krásně vysvětlená a hlavně její znaky. Bohužel jsem ji od mala nesbírala, protože jsem nevyrůstala v místech, kde by tato houba byla běžná. Rozhodně se, ale také vyplatí rozdíly mezi hříbky jako je kovář, kříšť a satan, není to jen z toho důvodu, že ty jedovaté by jsme přece nesebrali, ale když se dostaneme do houbového nadšení z růstu našich nádherných houbiček, je pak občas těžší rozeznat na co jsme právě narazili. A tato kniha nám rozeznávání ulehčí.

Není přece nic lepšího než si z lesní procházky odnést krásný pestrobarevný košík plný výtečných hub a těšit se z jejich chuti.

houby houbaření atlasy hub

Kniha Zaměnitelné houby je v