Zámek v oblacích

Zámek v oblacích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375113/bmid_zamek-v-oblacich-0qP-375113.jpg 4 292 67

Vysoko ve švýcarských Alpách leží hotel, který již má nejlepší časy dávno za sebou. Ale když se na přelomu roku koná velkolepá oslava a přicházejí hosté z celého světa, sedmnáctiletá Fanny má stejně jako zbytek personálu plné ruce práce, aby všem hostům zajistila co nejlepší servis. Avšak jak postupně poznává, nic není takové, jak se zdá. Co se skrývá za sametovými závěsy? Vlastní žena ruského oligarchy skutečně legendární diamant? A proč ten hezký Tristan raději vylezl po fasádě, než aby šel po schodech? Fanny se brzy ocitá uprostřed život ohrožujícího dobrodružství, v němž nejen hrozí, že ztratí svou práci, ale i svoje srdce.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Wolkenschloss , 2017

Alíša236
05.05.2021 4 z 5

Na mé stupnici si vede rozhodně hůže než Drahokamy, nebo Stříbrné knihy snů. Ale čtení nelituji.

elis1ě
10.04.2021 5 z 5

Od knihy jsem toho moc nečekala, přeci jen má fialovo-růžovou obálku. Ale pletla jsem se. Celá kniha se nesla v zábavném, klidném a trochu tajemném duchu, ale posledních 70 to byla jedna velká jízda, která objasnila všechna tajemství a člověk ji musí číst jedním dechem. Na konci knihy jsou vypsané všechny postavy, pokud se budete trochu ztrácet v lidech jako já. Nejlepší postava byl za mě Don. Velmi mě potěšilo zjištění, jak to nakonec dopadlo s Gráciíí. Ti dva byli pro sebe stvoření. (Vážně je dobré se podívat do rejstříku postav.) Popravdě jsem doufala, že existuje druhý díl, protože by mě zajímalo, jak to dopadlo s Tristanem.

deedulka
01.03.2021 4 z 5

Tohle bylo takové milé čtení. Celý zámek v oblacích měl kolem sebe příjemnou pohádkovou atmosféru. Hlavní hrdinka Fanny, která v hotelu pracuje, je sympatická, přátelská a vynalézavá dívka. Do čeho všeho se během své práce přimotá jsem se nestačila divit. A že to nebude tak poklidné, jak se na první pohled zdálo. I když jsem věkově daleko mládeži, ráda jsem do stránek začetla a nechala se vnést do vánočního zasněženého hotelu. Na konci knihy je seznam osob s jejich krátkou charakteristikou, což jsem zjistila až po dočtení. Většinou totiž nelistuji koncem, než knihu dočtu. Je zde opravdu velký počet postav, i když mi to během čtení ani nepřišlo, jak to bylo servírováno postupně. Za mne od autorky moc příjemné knižní překvapení.

MiLiška
23.01.2021 4 z 5

Mé první setkání s touto autorkou, opět jsem dala na vysoké hodnocení zde na DK... Dlouho jsem se při čtení bavila, milá, vtipná oddechovka. Za konec jsem strhla pátou hvězdičku, v okamžiku, kdy se kniha proměnila z dívčího románku na detektivku, už jsem se tolik nebavila. A bohužel ani tato kniha se nevyhnula překlepům, za což ovšem autorka nemůže.

Luccinda
17.01.2021 3 z 5

Knížce se nedá upřít krásná zimní atmosféra, čtení na konec prosince jsem si opravdu nemohla vybrat lépe. Svým způsobem mě to fakt bavilo. Kerstin Gier píše moc pěkně, knížka byla hodně čtivá a jakmile jsem jí vzala do ruky, už jsem jí nedokázala odložit. Což je hodně obdivuhodné na to, jak moc mě nebavil ten příběh.

Asi největší problém jsem měla s tím, že se v knížce vůbec nic nedělo. Vůbec. Nic. Hlavní hrdinka v podstatě jen hlídala děti hotelových hostů, řešila trable ohledně dvou kluků, kteří se jí líbili, a neustále si na něco stěžovala. Vážně, tak otravnou hlavní hrdinku jsem v knížce už dlouho neviděla. Příběh se ke konci začal trošku rozjíždět, ale úplně špatným směrem. Za mě by bylo určitě lepší, kdyby autorka příběh ponechala v té poklidné rovině, kde se toho sice moc nedělo, ale aspoň to nebylo tak šílené a neuvěřitelné jako to, co se pak dělo na konci.

Bohužel mě Zámek v oblacích dost zklamal a hodnotím ho jako průměr. Nebylo to vyloženě špatné, vážně mě to čtení bavilo, ale příběh společně s hlavní hrdinkou mě neskutečně vytáčelo. Kdyby byla v knížce aspoň dobrá romantická linka, tak bych byla spokojená, ale ta se podle mě taky vůbec nepovedla. Škoda.

Alča31
16.11.2020 5 z 5

Tohle je prostě bomba. Dlouho jsem nečetla takhle hezky napsanou knížku. Je to milá oddechovka, která na mě působila až takovým magickým dojmem, navíc ta atmosféra a postavy jsou naprosto unikátní. Hrozně ráda na ni vzpomínám, je to taková zimní srdcovka :)

Percabethka
08.10.2020 4 z 5

*čteno v originále*
Kerstin Gier jako vždy nezklamala❤️ Klidná oddechovka se sympatickými postavami a úžasnou vánoční atmosférou. Trošku jsem teda doufala, že příběh skončí jinak, ale i tak se mi knížka moc líbila.

petuzla5591
10.08.2020 5 z 5

Sympatické postavy, příjemné prostředí a romantický příběh s detektivní zápletkou a trochou tajemna. Gier jako vždy nezklamala.

sydneysage04
28.06.2020 5 z 5

Od Kerstin Gier jsem četla sérii Drahokamy a Stříbrné knihy snů a na tuhle knihu jsem se dlouho těšila. Nezklamala mě. Hlavní postava je hrozně sympatická, taky jsem si oblíbila Amy, Gracii, Bena, zakázanou kočku a samozřejmě i bílou paní. Celou dobu jsem nevěděla, co si mám myslet o Tristanovi a konec mě docela překvapil. Rozhodně všem doporučuju přečíst

ovsemzectu
13.05.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se vůbec nevyznala kdo je kdo, kvůli množství postav. Bohužel jsem až po dočtení zjistila, že je na posledních stránkách výpis všech postav, které se v knize alespoň na chvíli objeví. Hlavní zápletka, ač byla až téměř na konci knihy, byla (dle mého názoru) velmi napínavá.
Toto byla moje první a určitě ne poslední kniha od této autorky. Už teď se těším na další...

Lily-fairy
02.03.2020 4 z 5

Ačkoli je Kerstin Gier moje oblíbená autorka, téhle knihy jsem se trochu obávala (stějně jako druhého a třetího dílu drahokamů, nejsem fanda romance, ale ty jsem stejně nesehnala). Ale pak jsem přemýšlela, co s sebou na dovolenou do Alp a říkala jsem si, že když už nic, tak se to aspoň bude hezky číst. A mile překvapila. Samozřejmě, není to detektivka roku, ale pokud potřebujete roztomilou oddechovku, která není prvoplánová romance a je zrovna zima, tak po ní určitě sáhněte.

DancaBart
03.02.2020 5 z 5

Od této autorky jsem četla ještě další knížky a dle subjektivního dojmu bych ji zařadila hned za sérii Drahokamů. Byla překvapivá, napínavá, a jiná než jakou jsem ji čekala. Od Drahokamů se liší jakousi "normálností", přesto jí to na ničem neubírá. Postavy jsou zajímavé a nepředvídatelné.
Můžu jenom doporučit na čtení pod dekou, s hrnkem horkého pití a kouskem jablkového koláče*.

JituleK
18.01.2020 5 z 5

Není to první kniha této autorky co jsem přečetla. Ani tentokrát mne nezklamala. Moc pěkné čtení.

Véča
14.01.2020 4 z 5

Nejprve jsem trochu váhala, zda knížka od Kerstin Gier bude ještě pro mě, přeci jen jsem už trochu od série Drahokamů vyrostla. Nicméně Zámek v oblacích je tak milá oddechovka, že mě vůbec nezklamala a naopak jsem se do příběhu zcela ponořila!

alena0268
29.12.2019 5 z 5

Zámek v oblacích je první knihou, kterou jsem od autorky přečetla a možná proto jsem neměla žádné očekávání. Obálka s anotací ve mě navodily dojem oddechového čtení se zimní atmosférou a špetkou akce. Přesně toho se mi dostalo. :)
Ač normálně preferuji děj, který daleko více odsýpá a jedna událost střídá druhou, zde mě tempo a styl vyprávění naprosto uhranuly. Hltala jsem každou stránku, která popisovala život v hotelu, drobné příhody hostů a zdánlivě nepodstatné detaily, které do sebe ve finále zapadly.
Občas jsem však měla problém si udělat přesnou představu o tom, kde se hrdinka zrovna nachází a jak to tam vypadá. Také samotná její postava mi v poslední třetině knihy přišla trochu hloupoučká. Ale když si vzpomenu na to, jaká jsem byla já, když jsem se zamilovala v sedmnácti... No, raději mlčím. Jako poslední bych podotkla, že samotné vyvrcholení (jeho poslední scéna ve stáji) mohla být o něco lépe vygradovaná. Ocenila bych větší práci s emocemi.
Každopádně kdo hledáte oddechové čtení s vánoční atmosférou a jemným humorem, Zámek v oblacích vás nezklame. :)

Antilopa
09.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka, moc doporučuji.

Veruu95
14.07.2019 4 z 5

Oddechové, milé a nenáročné čtení. Krásná atmosféra hotýlku v Alpách a hosté opředeni tajemstvím. Kniha se moc dobře čte, jednu hvězdičku však ubírám za někdy až moc zdlouhavé popisy.

Knihomolka582
08.07.2019 5 z 5

Moc pěkná oddechovka, která se četla sama.

BarkaS
21.06.2019 3 z 5

Taková nenásilná blbinka bez přesahu. Milé čtení s pomalým rozjezdem. “Zásadní” dění se odehraje asi na deseti stranách. Ideální oddechovka spíše pro mladší ročníky ženského pohlaví.

verulik196
13.06.2019 3 z 5

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tato knížka je ve skutečnosti detektivka a její pravý název je: Hledá se zápletka! Ne, že by byla vyloženě špatná, jen měla úvod roztahaný na čtyři pětiny knihy a samotná zápletka, jestli se to tak dá nazvat, byla nacpaná až na samotný konec. Ale četlo se to jakože dobře, to zase nemůžu tvrdit, že ne.