Vítejte v Lovecraftu

Vítejte v Lovecraftu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76959/bmid_vitejte-v-lovecraftu-Bkz-76959.jpg 5 510 96

Zámek a klíč série

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům, zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni. Děj Děje se ujal hororový spisovatel, syn hororového krále Stephena Kinga, Joe Hill. A věřte, že příjmení není to jediné, co po svém otci zdědil. Příběh svou atmosférou připomíná díla H. P. Lovecrafta. Odtud pak zřejmě i název oblasti, kam se hlavní hrdinové stěhují. V knize se prolínají dvě časové pásma, přítomnost a minulost. Každá kapitola je vyprávěna jiným hrdinou, kdy každý má jiný náhled na svět. Důraz je zde kladen na psychologickou rovinu. Hill se trefil přesně do vytyčeného věku i zájmů postav, takže postavy nepůsobí křečovitě. Nikdo není dokonalý a to platí i v této knize, protože ani jedna z postav není bez chyby. Kresba S Hillem na této knize spolupracoval chilský krešlíř Gabriel Rodriguez. Vzhled hrdinů odpovídá jejich charakterům a emoce jsou zvládnuté brilantně. Z obličejů postav poznáme, v jakém jsou rozpoložení. Brutalitu si zde užijete plnými doušky. Krvavé scény nebudete postrádat snad ani v jedné kapitole. Celý Klíčov připomíná hrad z děl Edgara Allana Poea. Kniha je vykreslena v temných barvách. Vzpomínky na minulost skoro žádnou barvu nemají. Jsou vyvedeny v šedých odstínech (stejně jako to bývá ve filmech).... celý text

Horory , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Welcome to Lovecraft , 2008

MichelleKing
31.03.2024 5 z 5

Příběh, kde narůstá napětí na každé stránce.
Úžasné umění.. Hluboké a milé postavy... Napínavý děj a strašidelná hororová atmosféra.

Vera Silent
27.12.2023 5 z 5

Chytlavé, originální a napínavé, kresba je také perfektní. Jsem ráda, že se po prvním díle rovnou můžu vrhnout na další, protože mi to nejde z hlavy.

ludek.n
13.12.2023 5 z 5

Tragédie v Mendocino Valley, při níž zemřel otec rodiny Zámkových, poznamenala všechny její pozůstalé členy - manželku Ninu i její tři děti, Tylera, Kinsey a šestiletého Bódu. Teď začínají nový život v Lovecraftu v Massachusetts na usedlosti zvané Klíčov. Ale stíny minulosti nezmizely, jsou jim v patách. Joe Hill zdědil po tátovi talent a je dost pravděpodobné, že dostal i dar od Boha. Jak jinak si vysvětlit jeho úspěchy na poli hororových románových thrillerů a hrůzostrašných povídek. V obou kategoriích je jeho jméno nepřehlédnutelné. Nyní tu tedy máme Joe Hilla jako komiksového scénáristu. A že se do toho obul, jak se patří, snad ani netřeba zmiňovat. Jeho Klíčov je tajuplné místo, které ve svých zdech skrývá nejedno tajemství. Žít tady nebude pro Zámkovy rozhodně jednoduché. Hill vytvořil sevřený příběh, který má atmosféru, hloubku, styl i stěžejní myšlenku. Stačí se nechat vést jeho fantazií a dostanete se do děsivého světa zázraků. Volba výtvarníka Gabriela Rodrigueze, aby tomuto světu dal tvar a charakter, snad ani nemohla být lepší. Jeho kresba je parádní. Dokáže ukázat strach, zlost, smutek, úzkost, šílenství, ale i odhodlání nebo dětskou zvídavost. A to jsme teprve na začátku, už se vážně těším na pokračování.

Kopta
20.07.2023 4 z 5

Na můj vkus trochu nečekaně uspěchané. Hill se s tím nepáře a věc na několik dílů dává hned do jednoho. Za mě trochu moc, ale jinak nečekaně dynamické. Kresba nijak originální, ale jeho využití i se stylem dodává všemu super využití. Komiks má něco, co seriál nemůže přenést. Takže jednoznačně úspěch.

ElissEm333
15.07.2023 5 z 5

Oproti seriálu je to drsnější, krvavější a špinavější a já to miluju!

georginaa
23.04.2023 5 z 5

Nádhera, úžasně zpracované , atmosféra hrozivá a tajemná, jsem prostě nadšená. Určitě si pořídím další díly, jelikož toto mě fakt nadchlo.

MargotWolandov
20.03.2023 5 z 5

Moc pěkné...i když mi trochu nesedí barvy a styl kreslení. Za mě by to chtělo trochu omezit zářivé barvy, které mi trochu kazily atmosféru...

pazdy15
25.12.2022 5 z 5

Žádnej komiks pro děti, ale docela nářez, u kterýho fakt musíš přemýšlet ;) Moc pěkné.

denib
04.11.2022 5 z 5

Jsem nadšená. Knihu jsem otevřela a okamžitě se do ní tak ponořila, že jsem se vzpamatovala až na konci. Líbila se mi kresba i děj, líbila se mi hrůzostrašnost a napětí, živost postav, atmosféra... A ta fantazie, ten nápad s klíči... Prostě paráda.

ArkAngel
19.08.2022 4 z 5

Kingův synátor to umí a čtenářům představuje tragický příběh jedné rodiny, která se po smrti otce přestěhuje do sídla s magickými klíči. Kniha má skvělé tempo a postavy se chovají uvěřitelně, ať už tedy na svůj věk nebo způsobené trauma. Záporní a psychicky narušení jedinci, s nimiž se Zámkovi musí potýkat, jsou zpracováni taktéž skvěle a dokreslují onu atmosféru plnou šílenství. Je to drsné a ilustrace je skvělá. Mohu jen doporučit.

Denny456
28.06.2022 5 z 5

Zámek a klíč. To je tak, když někdo umí chrlit desítky nápadů, propojovat je spolu a přicházet s wau efekty několikrát v jednom dílu. A k tomu výborná ilustrace, která skvěle doplňuje scénáře. Jsem rád, že jsem si dal všechny díly najednou. Myslím, že to byla super jízda. Prostě tohle musíte.

Ticiana
28.05.2022 4 z 5

Po shlédnutí seriálu, je těžké se od nej úplně odpoutat. Ale komiks je v něčem lepsi, vyprávění a kresby si užijete, je to hodně temne a krvavé. To mam rada. Tesim se na další dil. Škoda, ze není delší, ale zato je vic dilu.

Viviana-Mori
22.05.2022 5 z 5

Tak jsem konečně pochopila, proč lidé, kteří četli komiks, tak kritizují seriál. Řekla bych, že seriál je orientován na mladší publikum, je v něm více postav, které se v knihách ani nevyskytují. Mnohé věci jsou v seriálu pozměněny. Kniha je drsnější, temnější, syrovější.
Nicméně já jsem za seriál vděčná, neboť bez něj bych se nedostala ke komiksu. A navíc díky tomu, že už jsem věděla, kam se bude příběh ubírat, jsem si čtení líp užila. Kdybych byla v tomto směru "nepolíbená", asi bych byla (a to platí o všech dílech) občas maličko zmatená.

hungryreader00
27.04.2022 4 z 5

Komiks je super, ale přišlo mi to všechno hrozně rychlé. Klidně bych to protáhla ještě na další 2 komiksy pro větší zážitek. Určitě tam bylo co rozvést.

simon9946
21.04.2022 5 z 5

Za mě skvělá kresba i příběh. Všem doporučuji.

Hellrampage
02.03.2022 5 z 5

Výborný komiks od syna Stephena Kinga a maliara G. Rodrigueza. Prvý diel je skvelým úvodom - vykreslenie hlavných postáv a takisto hlavného antagonistu sa mi veľmi páčilo, je to krvavé a temné a v Klíčově je dosť tajomna, aby vás to hnalo prečítať si aj ďalšie diely. Odporúčam.

INCOGNITOREADER
17.02.2022 5 z 5

Tohle je teda brutální krvavý nářez! Kresbě jsem musel postupně přijít na chuť, ale příběh je krásně temný. Záhadný. Děsivý. Moc se mi první díl líbil a potřebuju pokračování.

IreneP
21.12.2021 5 z 5

Viděla jsem seriál, ale tohle je lepší! Navíc i v komiksu skvěle srozumitelné. Styl vyprávění i ilustrace výborné. Těším se na pokračování.

klempy2
26.09.2021 5 z 5

První komiks, který jsem si od Joe Hilla přečetl. Jeho tátu Stephena Kinga miluji a byl jsem zvědavý, jestli se Joe potatil. Potatil.

Joe Hill sakra umí. Je vidět, že Joe Hill píše i romány, protože jeho postavy jsou rozpracované, mají hloubku a nechápu, jak dokázal na tak malém prostoru vytvořit živé postavy. Každopádně se mu to povedlo na 1! Nemluvím jen o rodině zámkových ale psychopaty umí také psát skvěle.

Příběh je temný, brutální, dojemný a celkově dospělácký. hned se pouštím do dalších dílů.

Mám jednu výtku! A kvůli tomuto jsem uvažoval, že bych dokonce komiksu jednu hvězdu strhl. Nakonec to ale není chyba komiksu samotného ale jeho českého zpracování.

BARVY!!! Viděl jsem americkou verzi komiksu a ty barvy se nedají vůbec srovnat. Americké vydání má krásně živé, saturované barvy, které vynikají a přidávají na kresbě. České vydání je úplně jiný příběh. Proboha proč? Celý komiks je desaturovaný, kresba tak nevyniká, jak by mohla. Ten komiks prostě skoro nemá barvy, jsou strašně tlumené. Nechápu. Velká škoda.

Další rozdíl je, že sešity od sebe nejsou oddělené obálkami, ale jen nadpisem kapitola "xy" - Obálky sešitů si potom můžete prohlédnout na konci knihy, já osobně mám radši když ty obálky vidím na začátku každého sešitu, ale to je asi subjektivní, takže to nebudu počítat jako negativum.

savany
28.08.2021 5 z 5

Propracovaný děj ve více rovinách, postavy které nejsou jen černobílé i kresba parádní a detailní. Super úvod do série, mělo to atmosféru, originalitu, líbilo moc.

dveře vraždy děti rodina komiksy démoni duchové a přízraky strašidelné domy tragédie klíče, klíčky

Joe Hill (p)
americká, 1972